Červenec 2009

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Dorotte

1. července 2009 v 17:22
Dorotka se narodila 17. 5. 2005 mamince Alison Lady Barnett's a tatínkovi Boscovi z Veselského dvora na Moravě v Bruzovicích.
Pořídili jsme si ji původně jako psa rodinného, ale postupně se z ní stal úspěšný pes výstavní, lovecký i sportovní.
Dorotka je skvělým společníkem, má milou povahu bez jakéhokoli náznaku agresivity, miluje každého pejska a je kamarádská k dětem. Jako každý honič nezapře svůj lovecký původ a jakmile se ocitne v lese, stává se z ní vášnivý lovec. Již dva roky pravidelně trénuje na agility cvičáku v Komořanech a je z ní už závodnice. Na výstavách nasbírala tituly: Inter šampión, Český šampión, Junior šampión, Národní vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy mladých, Klubový vítěz 2008, 5x CAJC, 8x CAC, 5x CACIB, 5x BOB, 3x BIG (3, 4, 5, místo VI. skupiny FCI). Složila také CACTové barvářské zkoušky honičů a zkoušky agility LA1.
Na Valentýna 14. února 2008 Dorotka porodila devět krásných štěňátek, otcem je Ich. Edward Bencilla, ze kterých se již těší noví páníčci. O Velikonocích 9. dubna 2009 se nám narodilo 7 štěňat z vrhu ,,B". Otcem je Jch. Lenss Moravia Bray. Všechna nádherná štěňátka jsou již u svých nových majitelů.

29. 6. - 7. 8. 2009

1. července 2009 v 17:11 Aktuality 2009

7. 8. 2009
Po roce čekání se Dorotka dočkala diplomu FCI z Belgie a je už oficiálně Interchampionkou.

Štěňátka z vrhu B rostou do krásy. Včera jsme se potěšili ušatou Beneátkou, která už je skoro stejně velká jako její o rok starší sestra Agnes. Přidáváme také naše fotky z návštěvy Barbary a děkujeme za zaslané fotky Bibiany a Bondyho. Více nových fotek těchto čtyř štěňátek si můžete prohlédnout v galerii štěňat. Moc také děkujeme za zprávy a e-maily všem majitelům.
Od nejmenší po největší: Beneátka, Agnes, Dorotka

Beneátka

Beneátka

Barbara

Barbara

Bibinka na vodě s vestičkou

Bibiana

Bondy

Bondy
3. 8. 2009
Vrátili jsme se z agility tábora v Českých Budějovicích. Počasí bylo nádherné, takže i stanování bylo fajn. Všude plno pejsků, ráno a večer trénink, Dorotka běhala se mnou v závodnících, Agnes s dcerou v začátečnících. Přes den jsme s honičkami jezdili na kolech, takže pohybu bylo dost. Na závěr jsme zaběhly i tři závody. Agneska překvapila, protože v jumpingu se umístila na skvělém druhém místě.
Na nedaleké chalupě jsme navštívili naše velká štěňata Amálku a Adélku. Po cestě z Budějovic v Plané nad Lužnicí jsme navštívili také Alberta.
Fotky z Budějovic, Českého Krumlova a z návštěv na rajčeti: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/
Dorotka na parkuru

Agnes na parkuru

Dorotka a Agnes na kole

V Českém Krumlově na výletě

U Amálky a Adélky na návštěvě, zleva: Dorotka, Adélka, Amálka, Agnes

U Bertíka na návštěvě, zleva: Dorotka, Agnes, Albert
19. 7. 2009
Prázdniny jsou v plném proudu, ale my jsme se museli z chalupy kvůli synově horečce vrátit domů. (Pár fotek z chalupy zde). Protože dcera měla brigádu, s oběma honičkama jsem jezdila na výlety na kole sama. Naběhají toho opravdu hodně, obě vedu na vodítku na levé straně, Dorotku u kola a Agnes na kraji. Agneska je moc nadšená a běží rychleji než Dorotka, i když je menší, má delší krok. Když Dorotka již cválá, Agnes ještě kluše. Včera byl také její dlouhý krok náležitě oceněn na národní výstavě v Mladé Boleslavi. Přihlášeno bylo šest bernských honičů a posuzoval Ing. Václav Vlasák, který kladl velký důraz na předvedení v pohybu. Nechal nás všechny opravdu velmi dlouho běhat a v pohybu nám napsal i tento krásný posudek: Elegantní fena s trochu horší prezentací při kontrole chrupu, chrup úplný, skus nůžkový, typická hlava, správná spodní i horní linie, správné zaúhlení končetin a výborná mechanika pohybu.
Agnes Lady Dorotte se sešla v mezitřídě se sestrou Audrey a obdržela hodnocení výborná 1, titul CAC jí pan rozhodčí neudělil pouze proto, že se zpočátku poněkud vzpouzela při prohlídce zubů. Krásná Audrey Lady Dorotte získala překvapivě ocenění výborná 2 za sestrou Agneskou. Jejich bráška Atrey Lady Dorotte v pracovní třídě byl oceněn známkou výborný 1, CAC, Národní vítěz.
Na výstavě nás doprovázela maminka Dorotka, která se ráda opět shledala se svými velkými štěňaty. Počasí bylo příšerné, během posuzování jen chvilku nepršelo, jinak ale silný déšť vydržel celý den a tak jsme se domů vrátlili úplně promočení. Fotky z výstavy na rajčeti: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Narodni_vystava_psu_v_Mlade_Boleslavi_18._7._2009/
Agneska a Dorotka na chalupě

Cyklistická přestávka

Agnes na výstavě v MB - výborná 1

Audrey - výborná 2

Atrey - výborný 1, CAC, Národní vítěz

Audrey, Dorotka, Agnes

Atrey, Agnes a Dorotka schovaní před deštěm


V rodině nám vyrůstá další chovatel. Náš prvňáček Štěpánek si za své krásné vysvědčení vybral živý dárek. Je to tříbarevná myška stejně vybarvená jako naši honiči. Přál si rovnou pár, aby měli mladé, což jsem nechtěla, ale sen se mu záhy vyplnil. Myšce se totiž po pár dnech narodilo deset dětiček. Štěpánek je nadšený, prý je to vrh A jeho bernských myšek. Pokud byste měli zájem o malou myšku pro radost, ozvěte se. Zatím jsou sice ještě holé a slepé, ale fotky dokumentující jejich růst si můžete prohlédnout také na rajčeti: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Mysky/

Děkuji za zprávy, fotky a návštevy majitelům štěňátek z vrhu B. V nejbižší době přidáme fotky.
10. 7. 2009
Zatímco naše honičky byly na výletě v Chlumu u Hradce Králové, Atrey Lady Dorotte vyhrál na národní výstavě v Polsku V1, CWC, Nejlepší pes, BOB. Blahopřejeme!
Dámy v dobových kostýmech si půjčily Dorotku a Agnesku na focení

Rekonstukce bitvy u Hradce Králové 1866


Atrýsek v Polsku2. 7. 2009
Přeji krásné léto s pejsky, hodně sluníčka, her v trávě, výletů a také úspěchů při výcviku! My nyní odjíždíme na prázdniny s dětmi, honičkami (ale i se želvou, pruhovanou myškou a chameleonem) na chalupu. Tam Dorotku i Agnesku čekají pořádné probíhačky s kolem o závod po polabských cyklostezkách. Také se těším na prázdninová setkání s některými našimi štěňátky a koncem července na intenzivní trénink na agility táboře v Českých Budějovicích. Na konci srpna se ještě chystáme s honičkami k moři.
K počítači se během prázdnin asi dostaneme málo a tak se aktuality trochu odmlčí. Bohužel nám někdo opakovaně ničí naše stránky, tak omluvte některé rozostřené fotky, je to hodně práce navíc, ale dáváme to postupně zase dopořádku.
Z našich štěňátek od písmene B rostou krásní nohatí honiči, kteří již váží od 7,5 do 11kg. Moc děkuju za zprávy, fotky i dopisy všem majitelům štěňat, je to strašně krásný pocit, vědět, že se ušáčkům dobře daří. S dovolením paničky přidávám úryvek z dopisu o malé Bereničce aneb kdo je to honička:
,,Berenika 11. týden. Za těch pár týdnů, co je u nás se z ní stala velká honička. A to doslova. Venku honí co vidí, větve v keřích, vzrostlé stromy, papíry, kolemjdoucí, malé i velké pejsky. Honí nás za roh, jestli není na dvorku Dorotka s Agneskou. Doma honí mě, abych rychle (a dobře!) vařila, šla si hrát, házela jí plyšáka, rychle dělá loužičky, protože pak přijde mop a ten se dá taky báječně honit, honí nás zachrańovat všechny naše boty. Telefonní kabel se taky výborně honil, ale měl malou šanci přežít. Honí obě holky, aby chodily brzo domů a mohla si užívat i s nima. Zkrátka pravá honička. Taky vyrostla tak, že už skoro bez pomoci se vysouká na svůj (dříve manželův) oblíbený gauč, kde se dá dělat spousta alotrií a taky se na něm pěkně spí a odpočívá. Protože pak zase huráá do dalšího zkoumání toho nového co svět nabízí..."
Berenika

Bond

Beneátka

Bondy

Barbara


Nové fotky v galerii štěňat a všechny honící honičky a honiče zdraví CHS. Lady Dorotte
29. 6. 2009
Tentokrát se musím zmínit o excelentním úspěchu tří Dorotčiných štěňat z vrhu A. V sobotu 27. 6. se konala v Brně mezinárodní výstava psů, kde švýcarské honiče posuzoval portugalský rozhodčí pan Jose Homem de Mello. Moc mě zajímalo, jak se můj odchov bude panu rozhodčímu líbit, protože je o něm známo, že je náročný. Posuzoval prý opravdu pečlivě, psy celé prohmatával, i páteř, obratel po obratli až do špičky ocásku, a kladl důraz i na nasazení a délku uší, s pejsky to ale uměl a dokázal si získat důvěru každého. A jak dopadli?
Slovenský JCH. Aron Lady Dorotte - V1, CAJC, Nejlepší mladý (již brzy se stane i českým JCH).
Český JCH. Atrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB
Česká JCH. Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, BOB
Všem moc gratulujeme!
Vítězové tříd (zleva): Aron Lady Dorotte, Atrey Lady Dorotte, Brenda Haniččina zahrádka

Vítězky tříd (zleva): Audrey Lady Dorotte, Czudla Stříbrný permoník, Agatha z Moravských hájů

Audrey při posuzování

O BOBa nastoupili (zleva): Aron, Atrey, Brenda, Audrey

Aron Lady Dorotte - výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý

Atrey Lady Dorotte - výborný 1, CAC, CACIB

Audrey Lady Dorotte - výborná 1, CAC, CACIB, BOB (vítězka plemene)


Moc děkuji také za krásné dopisy a fotky majitelům štěňátek od písmene B. Příště si můžete na mých stránkách prohlédnout, jak krásně povyrostla.

13. - 29. 6. 2009

1. července 2009 v 17:10 Aktuality 2009

22. 6. 2009
V sobotu se na speciální výstavě v Kunraticích sešlo 20 švýcarských honičů. Vypravila jsem se na ně podívat s Dorotkou a s foťákem. Počasí bylo docela příjemné, jen s troškou deště. Po výstavě byla ještě bonitace, na kterou bylo přihlášeno devět psů, mezi nimi i naše Audrey Lady Dorotte, která nám udělala největší radost, na výstavě obdržela výborný 1, CAC a bezchybně prošla i bonitací. Moc gratulujeme! Amélie Lady Dorotte byla výborná 2, hned za sestřičkou Audrey. Adélce bylo vytknuto, že je příliš hubená a Aron při měření na hladké, mírně nakloněné podložce silně protestoval (Dorotce by se taky určitě nelíbila, připomínala by jí stůl u veterináře). Aronek nedůvěřoval panu rozhodčímu a ten mu vytkl plachou povahu. Je to škoda, protože mu to moc slušelo a byl krásně předvedený, v pohybu i v postoji. Holt neměl svůj den, ale příště bude jistě skvělý, jako byl už kolikrát.
K vidění bylo mnoho krásných psů, které si všechny můžete prohlédnout zde - na rajčeti.
Vítězky tříd: Audrey Lady Dorotte vpravo

Amélie Lady Dorotte

Na průběh výstavy dohlížela maminka Dorotka
19. 6. 2009
Sledujeme, jak štěňátka z vrhu B povyrostla v 10. týdnu, nové fotky v galerii Bibinky, Bereniky a Bondyho, moc děkujeme.
Zítra se těším na setkání s berňáčky a se svými štěňátky z vrhu A na speciální výstavě v Praze - Kunraticích!
Byla obnovena rubrika Štěňata.
Bibi s beránky

Berenika

Bondy15. 6. 2009
Dorotka měla opět možnost pohrát si se svými štěňátky, protože nás přijeli navštívit pražští majitelé s Brunem a Barbarou. Děkujeme za nové fotky Beneátky a Bondyho. (Fotky všech čtyř štěňátek v galerii.)
Přidáváme také fotky z další úspěšné výstavy Atreye Lady Dorotte, z polské Racibórze, kde získal ocenění V1, CWC a Nejlepší pes. Moc gratulujeme!
Bruno

Beneátha

Barbara

Bondy

Atrey na Národní výstavě psů Racibórz v Polsku14. 6. 2009
Včera jsme byli také s naší malou Agnes konečně na výstavě. Jeli jsme na národní výstavu psů do Klatov, bylo velké horko a berňáčci šli bohužel jako poslední. Posuzoval pan rozhodčí MVDr. František Šimek, který o všech nedostatcích i přednostech každého psa promlouval k publiku. Okolo kruhu bylo hodně diváků a k vidění bylo také dosti zklamání i slz, protože pan rozhodčí byl přísný. Bylo často slyšet hodnocení nejen velmi dobrá ale i dobrá a tituly vůbec nedostávali všichni vítězové tříd. Proto jsme se trochu obávali, ale zbytečně. Naši berňáčci se panu rozhodčímu líbili. Pan Šimek kladl důraz na předvedení a tak jsme se všichni v prostorném kruhu hodně naběhali, ale dopadli jsme pěkně. Agneska se tedy v pohybu moc nepředvedla, protože se jí v tom horku nechtělo pořádně rozeběhnout, přesto se líbila a dostala hodnocení výborná 1 ve třídě mladých. Její sestře Audrey se zase ,,nezdál" pan rozhodčí, nechtěla na sebe nechat sáhnout a ukázat zoubky. Přitom se mu moc líbila a mrzelo ho, že ji proto nemůže udělit titul a dostala také výborná 1 v mezitřídě. Fotky všech zúčastněných berských honičů na rajčeti - zde.
Agnes s Dorotkou si s námi ještě prohlédly krásné centrum Klatov a nabraly síly v pizzerii. Z velmi pěkné výstavy, výletu do Klatov a setkání s majiteli berňáků jsme měli radost.
Dnes přišla příjemná zpráva z výstavy z Polska: Atrey Lady Dorotte získal výborný 1, CWC a stává se čekatelem na polského šampiona.
Agnes Lady Dorotte v postoji

Audrey Lady Dorotte v pohybu

Na výstavě se sešla matka s dcerou (Audrey vlevo, Dorotka vpravo)

Honičky v Klatovech

3. - 8. 6. 2009

1. července 2009 v 17:06 Aktuality 2009

8. 6. 2009
Štěňátka rostou jako z vody. Dnes se u nás stavila Berenika a tak se s ní Dorotka potěšila. Ostatní štěňátka sleduji jen podle fotek, za které majitelům moc děkuji. Nové krásné fotky v galerii Bibiany, Bereniky, Bonda a Barbary.
Berenika s Dorotkou

Barbara

Bond

Bibi7. 6. 2009
Včera 6. června opět zazářil Aron Lady Dorotte na mezinárodní výstavě psů v Nitře. Získal ocenění výborný 1, CAJC, BOB a Vítěz mladých Grand prix Slovakia 2009, ve finále se umístil na III. místě VI. skupiny FCI. Protože je to již třetí CAJC na Slovensku, stává se tímto Aronek slovenským junior šampionem. Moc blahopřejeme!
Více na jeho stránkách - www.aronek.blog.cz3. 6. 2009
Vyzvedla jsem hotové průkazy původu z plemenné knihy a všem štěňátkům je doporučeně posílám. Štěňátka si s s novými páníčky rozumnějí, jsou prý hodná, šikovná a i v noci hezky spí. V galerii Bibinky, Beneátky, Bereniky, Bondyho a Bonda se můžete podívat již na jejich fotky z nových domovů, za které majitelům štěňátek moc děkuji.
Bond

Bondy

Bondy

Beneátha

Beneátha

Bibiana

Bibiana

Berenika

Nové fotky i v galerii Alberta...
Bertík
<![CDATA[//><!]]>