Listopad 2009

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Dorotte

21. listopadu 2009 v 12:18
Dorotka se narodila 17. 5. 2005 mamince Alison Lady Barnett's a tatínkovi Boscovi z Veselského dvora na Moravě v Bruzovicích.
Pořídili jsme si ji původně jako psa rodinného, ale postupně se z ní stal úspěšný pes výstavní, lovecký i sportovní.
Dorotka je skvělým společníkem, má milou povahu bez jakéhokoli náznaku agresivity, miluje každého pejska a je kamarádská k dětem. Jako každý honič nezapře svůj lovecký původ a jakmile se ocitne v lese, stává se z ní vášnivý lovec.
Pravidelně trénuje agility na cvičáku v Praze Komořanech a je z ní závodnice. Na závodech agility v LA1 se dokonce umístila na druhém místě. Je prvním registrovaným závodícím bernským honičem na světě a jsem ráda, že už nyní má své ušaté následovníky v tomto skvělém psím sportu.
Na výstavách nasbírala tituly: Inter šampion, Český šampion, Český junior šampion, Národní vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy mladých, Klubový vítěz 2008, 5x CAJC, 9x CAC, 6x CACIB, 6x BOB, 3x BIG (3, 4, 5. místo VI. skupiny FCI). Složila také CACTové barvářské zkoušky honičů a zkoušky agility LA1.
Na Valentýna 14. února 2008 Dorotka porodila devět krásných štěňátek, otcem je Ich. Edward Bencilla, ze kterých se již těší noví páníčci. Z tohoto vrhu jsme si nechali Dorotčinu dceru Agnes, více na jejích stránkách www.agnes.estranky.cz. Již šest štěňat z vrhu ,,A" splnilo podmínky k zařazení do chovu a tak se dá očekávat, že se Dorotka již brzy stane babičkou.
O Velikonocích 9. dubna 2009 se Dorotce narodilo sedm štěňat z vrhu ,,B". Otcem je Jch. Lenss Moravia Bray. Všechna nádherná štěňátka jsou již u svých nových majitelů a sledujeme jejich první výstavní úspěchy.

AKTUÁLNĚ

21. listopadu 2009 v 12:17 Aktuality 2009

21. 12. 2009

Přidávám fotky z kouzelné vycházky zasněženou Prahou s honičkami.
Agnes, Barbara, Dorotka

Na Vyšehradě

Před rotundou sv. Martina


Děkujeme za přání majitelům štěňátek. Vánoční fotky v galerii Alberta, Bibinky a Arona.
Bertík19. 12. 2009
Na Vánoce bude u nás o honiče více. Od včerejška tu máme na hlídání Barbaru Lady Dorotte, protože její rodina se vydala lyžovat do Alp. Naše honičky si výborně rozumějí a dnes takhle krásně usnuly... (viz. foto)
Dorotka, Agnes, Barča

Děkujeme za fotky a zprávy od štěňátek. Bibinka už také byla na své první naháňce a Beneátka na druhé. Byly prý moc šikovné. Nové fotky v galerii štěňat (Bibinka, Beneátka, Berenika, Albert, Amélie, Adéla)
Bibiana

Beneátka
9. 12. 2009
Dorotčini potomci nám dělají stále jen radost. Mladší štěňátka si vedou moc pěkně už při loveckém výcviku. Barbara Lady Dorotte skvěle vypracovala myslivcem vyšláplou stopu prasátka. Beneátka Lady Dorotte si výborně vedla v obůrce a tuto neděli absolvovala s páníčkem dokonce svou první naháňku. Hlásila a naháněla prý ostošest, ale u dohledaného prasátka pěkně zůstala jak má. Večer se pak vrátila pořádně unavená a po večeři šla hned do postele. Na osmiměsíční štěně je to moc pěkný výkon!
Starší áčková štěňata se zúčastnila dvoudenní mezinárodní výstavy v Nitře - NITRACANIS. V sobotu 5. 12. se zde předvedla JCH. Audrey Lady Dorotte a v něděli 6. 12. se s ní vystavoval i bráška CH. Aron Lady Dorotte. A jak dopadli?

5. prosince:
JCH Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, res. CACIB

6. prosince:
JCH Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB
JCH, CH Aron Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, BOB - vítěz plemene

Oběma moc blahopřejeme!
Vítězní sourozenci Audrey (vpravo) a Aron (vlevo) ve výstavním kruhu

Aron Lady Dorotte - vítěz plemene

21. 11. 2009
Podzimní procházky s honičkami. Více fotek na rajčeti - zde.
Podzimní vytí

Cestou podél Cidliny

Na louce v Sánech