Leden 2012

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Dorotte

18. ledna 2012 v 22:45
Dorotte Lady Alison se narodila 17. 5. 2005 mamince Alison Lady Barnett's a tatínkovi Boscovi z Veselského dvora na Moravě v Bruzovicích.
Pořídili jsme si ji původně jako psa rodinného, ale postupně se z ní stal úspěšný pes výstavní, lovecký i sportovní. Dorotka je skvělým společníkem, má milou povahu bez jakéhokoli náznaku agresivity, miluje každého pejska a je kamarádská k dětem. Jako každý honič nezapře svůj lovecký původ a jakmile se ocitne v lese, stává se z ní vášnivý lovec.
Trénuje agility na cvičáku v Praze - Komořanech a je z ní závodnice. Na závodech agility v LA1 se dokonce umístila na druhém místě. Je prvním registrovaným závodícím bernským honičem na světě a jsem ráda, že už nyní má své ušaté následovníky v tomto skvělém psím sportu.
Na výstavách nasbírala tituly: Inter šampion, Český šampion, Grandšampion, Český junior šampion, Národní vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy mladých, Klubový vítěz 2008, 5x CAJC, 10x CAC, 7x CACIB, 7x BOB, 3x BIG (3, 4, 5. místo VI. skupiny FCI). Složila také CACTové barvářské zkoušky honičů a zkoušky agility LA1.
Na Valentýna 14. února 2008 Dorotka porodila devět krásných štěňátek, otcem je Ich. Edward Bencilla, ze kterých se těší noví páníčci. Z tohoto vrhu jsme si nechali Dorotčinu dceru Agnes, více na jejích stránkách www.agnes.estranky.cz. Šest štěňat z vrhu ,,A" splnilo podmínky k zařazení do chovu a Dorotka se již v pěti letech stala mnohonásobnou babičkou.
O Velikonocích 9. dubna 2009 se Dorotce narodilo sedm štěňat z vrhu ,,B". Otcem je Jch. Lenss Moravia Bray. Všechna nádherná štěňátka jsou již u svých nových majitelů a sledujeme jejich výstavní i pracovní úspěchy. Již čtyři štěňata z vrhu ,,B" splnila podmínky k zařazení do chovu.
Celkem šest Dorotčinných štěňat úspěšně složilo barvářské zkoušky honičů BZH, čtyři v I. ceně. Dorotka je zatím nejúspěšnější chovnou fenou s nejvyšším počtem potomků zařazených do chovu.
26. května 2011 se Dorotce narodilo 6 štěňátek z vrhu ,,C", jejich otcem je šampion Francie Disco du Poirchet!

18. - 29. 1. 2012

18. ledna 2012 v 22:42 Aktuality 2012

29. 1. 2012
Z obálky časopisu již na nás koukají naše štěňátka Casiopea a Carmen. Uvnitř najdete nejen naše štěňata z francouzsko-českého vrhu C, ale i Bruna a Bereniku z vrhu B, Adélu z vrhu A a její štěňata z CHS Hvězda z Větrníku i jejich babičku, mojí Dorotku, které všechny nafotil pan Šimeček.
Nyní se můžete podívat, jak povyrostla další štěňata z vrhu C, která se již chystají na své první výstavy. Držíme jim palce!
Stejně tak je držíme i našim fenkám (a pejskům) z vrhů A a B, kteří plánují letos štěňata, moc se na ně těším! První již čeká štěňátka krásná a milá multišampionka Audrey Lady Dorotte (zvaná také Dorotka) v CHS Lady Bardotte!!


Cordélie Lady Dorotte

Claire Lady Dorotte a naše vnučka Bedřiška Hvězda z Větrníku

Cecilka Lady Dorotte s kamarádkou basetkou
22. 1. 2012
Tento týden vyjde nové číslo časopisu Svět psů (mělo by být věnované švýcarským honičům a s rozhovorem se mnou).
Na upoutávce je již naše malá Casinka a Carmenka Lady Dorotte! Dnes jsou už trochu větší...

Casi chodí do psí školy, Carmen už také trénuje na zkoušky.
Casiopea

Carmen
18. 1. 2012
Casinka se zúčastnila své první naháňky s maminkou Dorotkou! V lese bylo krásně a nejen Casi se na lovu moc líbilo.
nástup v Drevníkách (Casi, Dorotte a Dorothea)

na naháňce

Casiopea hledá

Jana s Dorotte Lady Alison a Casiopeou Lady DorotteNové fotky jsem přidala do galerií Alberta, Bonda, Bruna, Claire, Cordélie a Casiopey, moc děkujeme!

Vše nejlepší v novém roce!

Dorotte Lady Alison, Adéla Lady Dorotte, Amélie Lady Dorotte, Agnes Lady Dorotte a Casiopea Lady Dorotte na návštěvě u Jany

Aktuality 2011
Aktuality 2010
Aktuality 2009
Aktuality 2008