Duben 2012

Vítejte na stránkách CHS Lady Dorotte

15. dubna 2012 v 21:43
Dorotte Lady Alison se narodila 17. 5. 2005 mamince Alison Lady Barnett's a tatínkovi Boscovi z Veselského dvora na Moravě v Bruzovicích.
Pořídili jsme si ji původně jako psa rodinného, ale postupně se z ní stal úspěšný pes výstavní, lovecký i sportovní. Dorotka je skvělým společníkem, má milou povahu bez jakéhokoli náznaku agresivity, miluje každého pejska a je kamarádská k dětem. Jako každý honič nezapře svůj lovecký původ a jakmile se ocitne v lese, stává se z ní vášnivý lovec.
Je závodnicí agility a na závodech v LA1 se dokonce umístila na druhém místě. Je prvním registrovaným závodícím bernským honičem na světě a jsem ráda, že už nyní má své ušaté následovníky v tomto skvělém psím sportu.
Na výstavách nasbírala tituly: Inter šampion, Český šampion, Grandšampion, Český junior šampion, Národní vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy mladých, Klubový vítěz 2008, 5x CAJC, 10x CAC, 7x CACIB, 7x BOB, 3x BIG (3, 4, 5. místo VI. skupiny FCI). Složila také CACTové barvářské zkoušky honičů a zkoušky agility LA1.
Na Valentýna 14. února 2008 Dorotka porodila devět krásných štěňátek, otcem je Ich. Edward Bencilla, ze kterých se těší noví páníčci. Z tohoto vrhu jsme si nechali Dorotčinu dceru Agnes, více na jejích stránkách www.agnes.estranky.cz. Šest štěňat z vrhu ,,A" splnilo podmínky k zařazení do chovu, ze čtyřech jsou multišampioni a Dorotka se již v pěti letech stala mnohonásobnou babičkou.
O Velikonocích 9. dubna 2009 se Dorotce narodilo sedm štěňat z vrhu ,,B". Otcem je Jch. Lenss Moravia Bray. Všechna nádherná štěňátka jsou již u svých nových majitelů a sledujeme jejich výstavní i pracovní úspěchy. Již šest štěňat z vrhu ,,B" splnilo podmínky k zařazení do chovu.
Celkem deset Dorotčinných štěňat úspěšně složilo barvářské zkoušky honičů BZH, šest v I. ceně. Dorotka je zatím nejúspěšnější chovnou fenou s nejvyšším počtem potomků zařazených do chovu.
26. května 2011 se Dorotce narodilo 6 štěňátek z vrhu ,,C", jejich otcem je šampion Francie Disco du Poirchet!

15. 4. - 28. 7. 2012

15. dubna 2012 v 21:39 Aktuality 2012

28. 7. 2012
Dorotka bude již za měsíc podesáté babičkou! Blahopřejeme Bibianě Lady Dorotte, která má již potvrzeno, že čeká štěňátka s Lordem Bencillou. Moc se na ně těšíme a držíme Bibi palce dál.
Tento týden jsme měli možnost potěšit se s Casiopeou Lady Dorotte, která je u nás na hlídání. S našimi holkami se přes den vyhřívá na sluníčku na zahrádce a večer vyráží se mnou na vyjižďku. Všechny tři honičky běží spolu skvěle podél kola a moc jim to spolu sluší.
Casiopea, Dorotka a Agnes

Naše honičky byly v novinách, článek najdete v rubrice Napsali o nás zde.
16. 7. 2012
14. července jsem navštívila NVP v Mladé Boleslavi, kde se tentokrát u berňáčků vystavovaly pouze Dorotčiny děti a vnoučata. Národního vítěze a BOBa si odnesl (vnuk) Banditto Lady Bardotte a Národní vítězkou se stala (dcera) Beneátka Lady Dorotte. Gratulujeme! Poprvé se zde ve štěňátkách předvedla čtyřměsíční kráska Cleopatra Lady Bardotte, která se své babičce Dorotce velmi podobá.
Cleopatra Lady Bardotte (Velmi nadějná 1)9. 7. 2012
Anakin Berhonni je štěňátko právě k odběru! Uvolnil se ze závažných rodinných důvodů a je to velmi pěkný pejsek s kompaktní postavou, krásnou hlavou a nízko nasazeným dlouhým uchem. Více info v CHS Berhonni zde. Anthonymu přejeme dnes šťastnou cestu do Českých Budějovic! Těším se, že se těmito hezkými Dorotčinými vnoučky potkám někdy na výstavách!
Anakin Berhonni

Beneátka Lady Dorotte V1, CAC, Národní vítězka, BOB (NVP Klatovy)

Casiopea Lady Dorotte složila zkoušky!
BZH Beroun 7. 7. II. cena, 210 bodů - Blahopřejeme Casi a Janě!
foto Casi z výcvikového dne5. 7. 2012
Je tu léto, prázdniny a my vyrážíme s Dorotkou i Ágneskou na výlety. Máme bernské novinky z naší rodinky: blahopřejeme Beneátce Lady Dorotte k BOBu na výstavě v Klatovech a její sestře Bibianě k úspěšnému krytí, držíme moc palce, aby se Bibi stala maminkou!
Dnes jsem opět navštívila Dorotčina nádherná vnoučata po Bondovi Lady Dorotte, která dlouhoušatého tatínka rozhodně nezapřou. Přeji jim hodně štěstí v nových rodinách.
Anakin a Antony Berhonni

Anakin

Toníček

páreček: Bibiana Lady Dorotte a Lord Bencilla

Dorotka s Ágneskou na výletě
13. 6. 2012
Na návštěvě u Dorotčiných vnoučat po Bondovi Lady Dorotte v CHS Berhonni
Anthony a Anakin (27 dní)


Anthony Berhonni
27. 5. 2012
MVP Litoměřice 26. 5.
V Litoměřicích jsem se potěšila s Dorotčinými dětmi i vnoučaty. Cordélii Lady Dorotte jsem mohla popřáti k prvním narozeninám, ale přihlášené Claire bohužel ne. Claire je nyní doma smutno, je bez své bernské kamarádky Bedřišky i kokřice Rozárky, které se již před týdnem ztratily a stále je hledají. Snad se brzy najdou! Držíme jim všichni palce!

Přejeme našim štěňátkům z vrhu C vše nejlepší k 1. narozeninám a Carmence přejeme úplné uzdravení po nehodě!

V Litoměřicích byl velmi úspěšný Bruno Lady Dorotte a je z něho nyní již chovný pes. Blahopřejeme!
Setkala jsem se na výstavě i s Dorotčinými vnoučaty Bandittou, Bastienem a Athosem Lady Bardotte, které si všechny můžete prohlédnout na Rajčeti: http://dorotte.rajce.idnes.cz/MVP_Litomerice_2012/
Bruno Lady Dorotte - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB - chovný pes

Cordélie Lady Dorotte - V1


NATURA VIVA v Lysé nad Labem 22 - 27. 5.
V rámci výstavy myslivosti zde ČMKJ prezentovala kluby loveckých psů. Přehlídky se zúčastnil i náš klub. Já jsem 21. 5. pomohla s výzdobou stánku a 25. 5. jsem přijela s Janou, její Casiopeou Lady Dorotte a svojí Dorotkou a Ágneskou Lady Dorotte na Den žen v myslivosti. Přijela také Alma z Hulínského lesa se svou majitelkou, a tak jsme ten den představily mysliveckému publiku na podiu hned čtyři bernské honičky najednou!

Více fotek z výstavy myslivosti NATURA VIVA zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Lysa_nad_Labem_NATURA_VIVA_2012/
17. 5. 2012
Dorotka dnes oslavila své sedmé narozeniny a stala se již podeváté babičkou! Za pěkný dárek vděčí Ferdušce a synkovi Bondovi, všichni přejeme dvojčátkům v chovatelské stanici Bernhoni hodně štěstí a zdraví!14. 5. 2012
Speciální výstava KCHŠH na Podkrušnohorské oblastní výstavě psů loveckých plemen
Naše speciální výstava se letos prvně konala v příjemném prostředí zámeckého parku Červeného hrádku u Jirkova. Výstavu slavnostně zahájili myslivečtí trubači, kruhy byly prostorné s luxusním trávníkem a počasí se nakonec vydařilo. Vzhledem k nepříznivé předpovědi byly ale Krušné hory velmi vlídné, nepršelo a dokonce se ukázalo i sluníčko. Přihlášeno bylo 23 švýcarských honičů, které velmi pečlivě posuzovala paní rozhodčí Libuše Ubrová. Každého psa změřila na podložce, důkladně prohlédla zuby a na závěr konstatovala, že toto plemeno je na tom velmi dobře se zuby a všichni jedinci byli plnochrupí, což u jiných plemen není vůbec běžné. Po posuzování výstavy proběhla také bonitace šesti psů a focení na bonitační karty.
Fotografie všech ze speciální výstavy zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Specialni_vystava_Cerveny_Hradek_2012/

Měla jsem radost ze setkání svých štěňat z vrhu C, i když všechna přijet nemohla. Přejeme moc Carmence brzké uzdravení po nehodě! V mladých se předvedla Claire, Cecílie a Cordélie Lady Dorotte, které se paní rozhodčí moc líbily, jsou si velmi podobné a všechny dostaly výbornou. Cecilku jsem měla možnost i předvést a děkuji majitelům za zapůjčení jejich princezny. Blahopřeji oceněným! Z Dorotčiných potomků to byly dcery:
Claire Lady Dorotte V1, CAJC, Vítěz mladých SV, BOJ
CH Amélie Lady Dorotte VI, CAC
vnuci:
JCH Banditto Lady Bardotte V1, CAJC,Vítěz ml.SV
Apache Lady Bardotte V1, CAC, Vítěz speciální výstavy

6. 5. 2012
Mezinárodní výstava psů v Praze o pohár střední a východní Evropy 5. května
Byla jsem se včera na výstavě potěšit honiči nejen z naší rodinky a blahopřeji oceněným.
Claire Lady Dorotte V1, CAJC CZ, BOJ, Vítěz střední a východní Evropy mladých
CH Amélie Lady Dorotte V1, CAC CZ, Res. CACIB

Dorotčini vnuci:
JCH Banditto Lady Bardotte V1, CAJC CZ, Vítěz střední a východní Evropy mladých
Barnabáš Hvězda z Větrníku V1, CAC CZ, Res. CACIB

Fotografie všech z výstavy zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/MVP_Praha_5._5._2012/

Dnes však všichni ze všech sil držíme palce naší malé Carmence, kterou srazilo auto na dálnici a poranilo jí zadní nohu. Nyní ji čeká ve tři hodiny v Liberci operace kyčle. Moc na Lenku a její krásnou a loveckou Carmen myslíme!
1. 5. 2012
Gratulujeme třem čerstvým šampionům a také k dalším výstavním a pracovním úspěchům Dorotčiným potomkům!

INTER ŠAMPION Aron Lady Dorotte se stal nejen Mezinárodním výstavním šampionem - C.I.E. ale i
Mezinárodním šampionem krásy - C.I.B.

ČESKÝ ŠAMPION Amélie Lady Dorotte splnila podmínky Českého šampiona složením BZH.

POLSKÝ ŠAMPION a SLOVENSKÝ ŠAMPION Albert Hvězda z Větrníku (Dorotčin vnuk)

výstavní úspěchy
Claire Lady Dorotte - V1, CAJC, BOJ na NVP v Ostravě
Carmen Lady Dorotte - V1, CAJC, BOJ, BOB na MVP v ČB
CH Amélie Lady Dorotte - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB na MVP v ČB
JCH Banditto Lady Bardotte - V1, CAJC na MVP v Nitře
CH Albert Hvězda z Větrníku - V1, CAC, CACIB a V1, CAC, CACIB, BOB na dvoudenní MVP v Nitře

pracovní úspěchy
Carmen Lady Dorotte již v jedenácti měsících úspěšně složila barvářské zkoušky!
BZH - I. cena, 218 bodů a velká pochvala za hlášení u kusu ve Velkém Šenově, OMS Děčín dne 29.dubna.
22. 4. 2012
Mezinárodní barvářské zkoušky honičů - 21. dubna Orlík
Zkoušek se zúčastnilo 24 psů, z toho 7 švýcarských honičů. Všichni švýcarští honiči zkoušky úspěšně složili! První byl Artuš z Hulínského lesa (Dorotčin vnuk) - I. cena 216 bodů - CACT, druhá a třetí byly (Dorotčiny dcery) Adéla Lady Dorotte - I. cena 203 bodů - res. CACT a Amélie Lady Dorotte II.cena 205 bodů. Moc blahopřejeme!
Pongo Bencilla, CACT Artuš z Hulínského lesa, Aischa z Hulínského lesa, res. CACT Adéla Lady Dorotte, Amélie Lady Dorotte, Art z Hulínského lesa a Ornella Bencilla

Marianna po úspěšném dosledu černé zvěře s Amélií a Adélou (Aničkou) Lady Dorotte

Fotoreportáž ze zkoušek zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/BZH_Orlik_2012/Na návštěvě u Dorotčiných kouzelných vnoučat v CHS Lady Bardotte
15. 4. 2012
Výcvikový den klubu honičů Lavičky - Orlík
Na výcvikový den přijelo okolo 25 psů různých plemen honičů, a těch našich švýcarských se tu již tradičně sešlo dost. Já jsem přijela s Mariannou a Amélií a Aničkou Lady Dorotte, dorazila i nejmladší z Dorotčiných dcer Casiopea Lady Dorotte a vnuk Art z Hulínského lesa. Po rozdělení honičů do čtyř skupin si všichni vyzkoušeli své dovednosti na uměle založené stopě černé zvěře a dalších disciplínách. V jedné skupině se sešli nejen tři sestry Lady Dorotte, ale i švyčtí kamarádi Pinkie a Punťa Bencilla a porcelaine Bailey a všichni honiči byli na stopě úspěšní. Nezbývá, než držet všem přihlášeným palce za týden na zkouškách BZH!
s Amélií a Adélou Lady Dorotte
Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Dorotte

8. dubna 2012 v 20:25
Dorotte Lady Alison se narodila 17. 5. 2005 mamince Alison Lady Barnett's a tatínkovi Boscovi z Veselského dvora na Moravě v Bruzovicích.
Pořídili jsme si ji původně jako psa rodinného, ale postupně se z ní stal úspěšný pes výstavní, lovecký i sportovní. Dorotka je skvělým společníkem, má milou povahu bez jakéhokoli náznaku agresivity, miluje každého pejska a je kamarádská k dětem. Jako každý honič nezapře svůj lovecký původ a jakmile se ocitne v lese, stává se z ní vášnivý lovec.
Trénuje agility na cvičáku v Praze - Komořanech a je z ní závodnice. Na závodech agility v LA1 se dokonce umístila na druhém místě. Je prvním registrovaným závodícím bernským honičem na světě a jsem ráda, že už nyní má své ušaté následovníky v tomto skvělém psím sportu.
Na výstavách nasbírala tituly: Inter šampion, Český šampion, Grandšampion, Český junior šampion, Národní vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy mladých, Klubový vítěz 2008, 5x CAJC, 10x CAC, 7x CACIB, 7x BOB, 3x BIG (3, 4, 5. místo VI. skupiny FCI). Složila také CACTové barvářské zkoušky honičů a zkoušky agility LA1.
Na Valentýna 14. února 2008 Dorotka porodila devět krásných štěňátek, otcem je Ich. Edward Bencilla, ze kterých se těší noví páníčci. Z tohoto vrhu jsme si nechali Dorotčinu dceru Agnes, více na jejích stránkách www.agnes.estranky.cz. Šest štěňat z vrhu ,,A" splnilo podmínky k zařazení do chovu a Dorotka se již v pěti letech stala mnohonásobnou babičkou.
O Velikonocích 9. dubna 2009 se Dorotce narodilo sedm štěňat z vrhu ,,B". Otcem je Jch. Lenss Moravia Bray. Všechna nádherná štěňátka jsou již u svých nových majitelů a sledujeme jejich výstavní i pracovní úspěchy. Již čtyři štěňata z vrhu ,,B" splnila podmínky k zařazení do chovu.
Celkem šest Dorotčinných štěňat úspěšně složilo barvářské zkoušky honičů BZH, čtyři v I. ceně. Dorotka je zatím nejúspěšnější chovnou fenou s nejvyšším počtem potomků zařazených do chovu.
26. května 2011 se Dorotce narodilo 6 štěňátek z vrhu ,,C", jejich otcem je šampion Francie Disco du Poirchet!

Článek v časopisu Swiss mag

8. dubna 2012 v 20:24 Napsali o násVpředu Casiopea a Berenika Lady Dorotte, vzadu Agnes Lady Dorotte a maminka tří vrhů Dorotte

Svět psů věnovaný švýcarským honičům

8. dubna 2012 v 20:21 Napsali o nás
Casiopea Lady Dorotte a Carmen Lady Dorotte na obálce
Casiopea, Crusoe a Carmen Lady Dorotte
Naše vnoučata z CHS Hvězda z Větrníku a štěňata z vrhu C Lady Dorotte

Portrét Adély Lady Dorotte a dole Bruno Lady Dorotte
Berenika Lady Dorotte


Dorotka se štěńátky z vrhu C


O setkání švýcarských honičů v časopisu Planeta zvířat

8. dubna 2012 v 20:15 Napsali o nás

Berenika Lady Dorotte na setkání honičů