Leden 2014

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Dorotte

31. ledna 2014 v 13:33
Dorotte Lady Alison se narodila 17. 5. 2005 mamince Alison Lady Barnett's a tatínkovi Boscovi z Veselského dvora na Moravě v Bruzovicích.
Pořídili jsme si ji původně jako psa rodinného, ale postupně se z ní stal úspěšný pes výstavní, lovecký i sportovní. Dorotka je skvělým společníkem, má milou povahu bez jakéhokoli náznaku agresivity, miluje každého pejska a je kamarádská k dětem. Jako každý honič nezapře svůj lovecký původ a jakmile se ocitne v lese, stává se z ní vášnivý lovec.
Je závodnicí agility a na závodech v LA1 se dokonce umístila na druhém místě. Je prvním registrovaným závodícím bernským honičem na světě a jsem ráda, že už nyní má své ušaté následovníky v tomto skvělém psím sportu.
Na výstavách nasbírala tituly: Inter šampion, Český šampion, Grandšampion, Český junior šampion, Národní vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy mladých, Klubový vítěz 2008, 5x CAJC, 10x CAC, 7x CACIB, 7x BOB, 3x BIG (3, 4, 5. místo VI. skupiny FCI). Složila také CACTové barvářské zkoušky honičů a zkoušky agility LA1.
Na Valentýna 14. února 2008 Dorotka porodila devět krásných štěňátek, otcem je Ich. Edward Bencilla, ze kterých se těší noví páníčci. Z tohoto vrhu jsme si nechali Dorotčinu dceru Agnes, více na jejích stránkách www.agnes.estranky.cz. Šest štěňat z vrhu ,,A" splnilo podmínky k zařazení do chovu, ze čtyřech jsou multišampioni a Dorotka se již v pěti letech stala mnohonásobnou babičkou.
O Velikonocích 9. dubna 2009 se Dorotce narodilo sedm štěňat z vrhu ,,B". Otcem je Jch. Lenss Moravia Bray. Všechna nádherná štěňátka jsou již u svých nových majitelů a sledujeme jejich výstavní i pracovní úspěchy. Již šest štěňat z vrhu ,,B" splnilo podmínky k zařazení do chovu.
Celkem deset Dorotčinných štěňat úspěšně složilo barvářské zkoušky honičů BZH, šest v I. ceně. Dorotka je zatím nejúspěšnější chovnou fenou s nejvyšším počtem potomků zařazených do chovu.
26. května 2011 se Dorotce narodilo 6 štěňátek z vrhu ,,C", jejich otcem je šampion Francie Disco du Poirchet!

4. 1. - 27. 4. 2014

31. ledna 2014 v 13:32 Aktuality

27. 4. 2014
Včera jsem se jela s Janou a Casi podívat na MVP do Českých Budějovic. Sešlo se tu mnoho krásných švýcarských honičů a vítězem plemene BOB a Juniorským vítězem VI. skupiny FCI se stal překrásný mladý bernský pes Amír Aurita Kitta - V1, CAJC, BOJ (jeho matka je Beneátka Lady Dorotte). V1, CAC, CAC ČMKU,CACIB získal Celer Cervarius (otec Aron Lady Dorotte) a z fen zvítězila CH Carmen Lady Dorotte V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, v závěrečných soutěžích si ještě spolu s Nerem vyběhala druhé místo za Nejhezčí pár psů! Gratulujeme všem Dorotčiným potomkům k velkému úspěchu!
Po výstavě jsem s Janou navštívila štěňátka po Brunovi Lady Dorotte v CHS z Hulínského lesa. Na fotky všech švýcarských honičů z tohoto dne se můžete podívat zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/MVP_Ceske_Budejovice_2014
Casiopea a Carmen Lady Dorotte spolu ve třídě pracovní

Amír Aurita Kitta alias Puňťa, vítěz plemene20. 4. 2014
VESELÉ VELIKONOCE!
Naše velikonoční štěňátka z vrhu B oslavila již páté narozeniny. Všechno nejlepší!


12. 4. 2014
Cecílie Lady Dorotte získala V1, CAC, NV a BOB dnes na NVP v Ostravě. Gratulujeme!


9. 3. 2014
V sobotu jsem v Duchcově navštívila Moniku a její švycká štěňátka v chovatelské stanici Lady Bardotte. Jako první mě bouřlivě přivítala Audrey Lady Dorotte, je moc milé, jak si mě naše dospělá štěňata stále pamatují. Audrey (Dorotka) s námi poseděla u kávy a pak následovalo velké fotografování čtrnáctičlenné smečky třítýdenních švyckých honičátek, na které se můžete podívat zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_Lady_Bardotte_svycky_honic_-_3._tyden/
Audrey Lady Dorotte sedí s návštěvou na židli u stolu, stejně jako její maminka...


15. 2. 2014
Přejeme všechno nejlepší Dorotčiným prvním štěňátkům k šestým narozenínám!
Ágnes, Agáta, Aron, Audrey, Atrey, Adéla, Albert,Argo a Amálka s maminkou Dorotkou před šesti lety

Ágnes dnes oslavila narozeniny s maminkou

Ágnesky dortík
6. 2. 2014
Artur od Lošovské hvězdárny na hlídání u babičky
Štěňátko od Claire Lady Dorotte rozzářilo na chvíli naše šedivé dny, ale zůstat u nás bohužel nemohlo. Arturek je nesmírně milý a výstavně velmi nadějný pejsek. Snad se s ním setkáme někdy alespoň na výstavě. Fotky tohoto urostlého nohatého berňáčka, kterému jsou teprve čtyři měsíce, si můžete prohlédnout zde:

Artur


31. 1. 2014
Bruno Lady Dorotte bude poprvé otcem! Držíme s babičkou Dorotkou palce!
Štěňátka by se měla narodit koncem března Dorothee Haniččina zahrádka v chovatelské stanici z Hulínského lesa.
Bruno Lady Dorotte


4. 1. 2014