Květen 2014

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Lady Dorotte

8. května 2014 v 11:47
Dorotte Lady Alison se narodila 17. 5. 2005 mamince Alison Lady Barnett's a tatínkovi Boscovi z Veselského dvora na Moravě v Bruzovicích.
Pořídili jsme si ji původně jako psa rodinného, ale postupně se z ní stal úspěšný pes výstavní, lovecký i sportovní. Dorotka byla skvělým společníkem, měla milou povahu bez jakéhokoli náznaku agresivity, milovala každého pejska a byla kamarádská k dětem. Jako každý honič nezapřela svůj lovecký původ a jakmile se ocitla v lese, stával se z ní vášnivý lovec.
Byla závodnicí agility a na závodech v LA1 se dokonce umístila na druhém místě. Stala se prvním registrovaným závodícím bernským honičem na světě a jsem ráda, že už nyní má své ušaté následovníky v tomto skvělém psím sportu.
Na výstavách nasbírala tituly: Inter šampion, Český šampion, Grandšampion, Český junior šampion, Národní vítěz, Klubový vítěz mladých, Vítěz speciální výstavy mladých, Klubový vítěz 2008, 5x CAJC, 10x CAC, 7x CACIB, 7x BOB, 3x BIG (3, 4, 5. místo VI. skupiny FCI). Složila také CACTové barvářské zkoušky honičů a zkoušky agility LA1.
Na Valentýna 14. února 2008 Dorotka porodila devět krásných štěňátek, otcem je Ich. Edward Bencilla. Z tohoto vrhu jsme si nechali Dorotčinu dceru Agnes. Šest štěňat z vrhu ,,A" splnilo podmínky k zařazení do chovu, ze čtyřech jsou multišampioni a Dorotka se již v pěti letech stala mnohonásobnou babičkou.
O Velikonocích 9. dubna 2009 se Dorotce narodilo sedm štěňat z vrhu ,,B". Otcem je Jch. Lenss Moravia Bray. Již šest štěňat z vrhu ,,B" splnilo podmínky k zařazení do chovu.
Celkem deset Dorotčinných štěňat úspěšně složilo barvářské zkoušky honičů BZH, šest v I. ceně. Dorotka byla zatím nejúspěšnější chovnou fenou s nejvyšším počtem potomků zařazených do chovu.
26. května 2011 se Dorotce narodilo 6 štěňátek z vrhu ,,C", jejich otcem je šampion Francie Disco du Poirchet! Ze štěňátek se stali výstavně, pracovně i chovatelsky úspěšní honiči.
Zakladatelka rodu Lady Dorotte zde bude stále žít ve svých potomcích.

Poslední sbohem

8. května 2014 v 11:30 Aktuality

Dny, hodiny, sekundy... Čas se zdá být bez konce, tolik mi chybíš, Dorotko!

Dorotka se v květnu 2005 narodila a v květnu 2014 nás opustila. S neodvratitelnou diagnózou rakoviny jater tato výjimečná fenka bojovala statečně celých sedm měsíců, ale vyhrát tentokrát nemohla...


Dorotka tu však bude žít dál v našich srdcích a ve svých potomcích, kterým budou tyto stránky i nadále věnovány.