Aktuality

AKTUÁLNĚ

27. ledna 2018 v 18:35
27. 1. 2018

Diana Lady Dorotte je výstavně i pracovně úspěšná chovná fenka
Ve dvou letech je stále štěnětem plným temperamentu a chuti do nekonečných her se psími kamarády. Nutí mě k aktivním procházkám a zejména projížďkám na kole v přírodě, stejně jako dříve její babička Dorotka. S Dianou jsem sice neobjížďěla všechny výstavy, ale zúčastnily jsme se rády výstav, kde byla konkurence a možnost se vidět i s dalšími bernskými honiči. Udělala mi radost zejména úspěšným složením barvářských zkoušek honičů, krásným výsledkem na Klubové výstavě švýcarských honičů ve Švýcarsku i Klubové výstavy KCHŠH u nás, či nádherným úspěchem na Světové výstavě psů v Lipsku.
Stala se z ní :
Česká junior šampionka
Klubová junior šampionka
Česká šampionka
Národní vítězka
Klubová vítězka 2017
Klubová šampionka 2017
Světová vítězka 2017

Šampionka Diana Lady Dorotte


Diana Světová vítězka, všechny fotografie z výstavy zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Svetova_vystava_psu_-_WORLD_DOG_SHOW_LEIPZIG_2017_s_Dianou/

Diana lovec, Barvářské zkoušky honičů, všechny fotky zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/BZH_Chomutov_s_Dianou_26.8.2017/

Diana ve Švýcarsku - Klubová výstava ve Švýcarsku 2017, všechny fotky: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Svycarska_klubova_vystava_EXPO_CANI_CAC_-_Biasca/

Diana u jezera Lago Maggiore


Klubová výstava KCHŠH foto z celé výstavy: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Vysocany_9.9.2017/
Diana Klubová vítězka + 1. místo v chovatelské skupině (naše CHS Lady Dorotte získala 1. místo letos již po páté)


2014-2016

6. června 2014 v 13:25

Klubová výstava švýcarských honičů 10.9. 2016
posuzoval pan rozhodčí ze Slovenska, MVDr. Vladimír Piskay


Na letošní výstavě KCHŠH v Nové Živohošti mě bernští honiči z mojí chovatelské stanice opravdu velmi potěšili. Moje chovatelská stanice Lady Dorotte založená na jediné fence Dorotce (Dorotte Lady Alison), již po čtvrté získala 1. místo za Nejlepší chovatelskou skupinu, (tentokrát se čtyřlístkem Diana, Deeogee, Adéla a Amélie Lady Dorotte)!


Je neuvěřitelné, že výstavu na kterou se přihlásilo 51 švýcarských honičů vyhrála celou fenka z mého prvního vrhu, téměř devítiletá a stále krásná: ICH Amélie Lady Dorotte BOV, BOB a BIS! Gratuluji!

Mám radost, když vidím, jak se rod mojí Dorotky nádherně rozvětvuje a velmi úspěšně pokračuje. Na výstavu bylo přihlášeno 36 bernských honičů, z toho 22 jich má mojí Dorotku kdesi v rodokmenu. Sešli se tu nejen její děti, ale i její vnoučata a pravnoučata po mnou odchovaných štěňatech Lady Dorotte. Je skvělé, že tato naše vnoučata a pravnoučata po Aronovi, Audrey, Bondovi, Brunovi, Beneátce, Bibianě, Claire, Casiopee a Cecílii Lady Dorotte získala na výstavě jen známky výborná ( + různé tituly) a dorost byl také hodnocen nejlepší známkou: velmi nadějná. Nejúspěšnější byli tentokrát:
ICH Amélie Lady Dorotte - tř. veteránů: V1, BOV, BOB, BIS
Bernadetta Aurita Kitta - tř.pracovní: V1, CAC, Klubová vítězka (dcera Beneátky Lady Dorotte)
Aria Doriath - tř. pracovní: V2, res. CAC (dcera Casiopey Lady Dorotte)
Collin Aurita Kitta - tř. dorostu: VN1 - Nejlepší dorost (syn Beneátky Lady Dorotte)
Bert ze Starého sedla - tř. vítězů: V1, CAC (syn Bibiany Lady Dorotte)
Atani Doriath - tř. otevřená: V1, CAC (dcera Casiopey Lady Dorotte)
Andrea od Lošovské hvězdárny - tř.otevřená: V2, res. CAC (dcera Claire Lady Dorotte)
Diana Lady Dorotte - mezitřída: V1, CAC (dcera Cecílie Lady Dorotte)

Moje Dianka se poprvé nevystavovala ve třídě mladých, protože je již Česká junior šampionka a Klubová junior šampionka. Ve svých patnácti měsících na klubovce vyhrála mezitřídu a absolvovala úspěšně již bonitaci (bez ztráty kytičky) : 56 - E1, Z1. Celkové hodnocení a doporučení: Elegantní dobře stavěná fena, ušlechtilé hlavy, výborná ve všech proporcích.

Diana s námi jela po výstavě ještě na rodinnou dovolenou k moři, bylo to moc fajn. Foto zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Istrie_se_psem%2C_aneb_Diana_prvne_u_more/

28. 3. 2016
Naší bernské slečně Dianě je dnes již deset měsíců!
Fotografie z velikonočního výletu podél Sázavy zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Vylety_s_Diankou/

Dianka na výletě
10. 1. 2016
Štěňátka Lady Dorotte - 3. týden
Včera jsem navštívila v Kunvaldu Helenku s fenkou Ambrou a jejich 10 úžasných štěňátek. Tento vrh nese jméno mojí chovatelské stanice Lady Dorotte, a tak jsem zde pořídila také fotografie všech štěňat na konci třetího týdne jejich života. Všechna štěňátka jsou velmi nadějná a plně standardní. Vypadá to, že fenka Ellinka bude dělat společnost mamince Ambře a pejsek Erdal tatínkovi Bradovi. Budu se tedy těšit, že se s nimi uvidím i na výstavách. Více informací získáte u Heleny Musilové, tel: + 420 773 455 460 .
Fotografie se jmény všech si můžete prohlédnout zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_Lady_Dorotte%2C_vrh_E_-_3_tydny/

Evita a Ellie

Eros

Ellie

Ego

Evita

Eliot

Emma

Erdal

Emporio

Elvis

Erny18. 12. 2015
Ambře se narodilo 10 štěňátek, 3 fenky a 7 pejsků!
Přišla na svět už 13. prosince, jsou krásně zbarvená a mají se čile k životu. Je už jisté, že jedna fenka zůstane u maminky Ambry a jeden pejsek půjde za tatínkem Bradem. Jednotlivé fotografie všech třídenních štěňátek si můžete prohlédnout zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_Lady_Dorotte,_vrh_E
vrh "E" Lady Dorotte22. 11. 2015
Ambra čeká štěňátka Lady Dorotte - vrh E!
Je to již zcela jisté, potvrzené ultrazvukem a dříve štíhlá Ambruška se už také pěkně kulatí. Na svět by měla štěňátka přijít kolem 17. prosince 2015!
Ambra Aurita Kitta je krásná fenka, na výstavách získala ocenění: CAJC, BOJ, CAC, CACIB a 3x se stala vítězkou plemene BOB. Její maminkou je Beneátka Lady Dorotte a je tedy již Dorotčinou vnučkou.
Hrdým otcem budoucích štěňátek je Brad z Hulínského lesa, zcela nový krycí pes, který své kvality potvrdil hned dvakrát na naší největší výstavě pořádané Klubem švýcarských honičů a stal se Klubovým vítězem 2014 a Klubovým vítězem 2015!
Majitelka fenky mě požádala o odchov Ambřiných prvních štěňátek na moji chovatelskou stanici Lady Dorotte (chov: Barbora Dančová, tel: 602 850 987) a mé fotografie štěňátek najdete pak také na těchto stránkách. Štěňátka se ale narodí v Kunvaldu (okr. Ústí nad Orlicí) u majitelky Ambry Heleny Musilové, tel: + 420 773 455 460.
Už se na ně moc těšíme!
Ambra Aurita Kitta

Brad z Hulínského lesa23. 10. 2015
Od srpna nám dělá radost malá Dianka Lady Dorotte. Fotografie: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Dianka_Lady_Dorotte/
3 měsíce

4 měsíce


Foto z Klubové výstavy KCHŠH 2015 zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Chrzin_2015/


27. 6. 2015
Štěňata Lady Dorotte - 3 týdny
V pondělí 21. 6. jsem navštívila třítýdenní štěňátka ve Vrbnu pod Pradědem, odchovávaná na naši chovatelskou stanici. Strávila jsem s těmi mrňousky, s Cecilkou a celou rodinou Zahrádků moc příjemné odpoledne. Pořídila jsem fotografie všech štěňátek raději uvnitř, protože se sluníčko ukázalo jen na pár minut a zatažená obloha s deštěm focení venku moc nepřála. Štěňata budou k odběru začátkem srpna. Budoucí majitelé se již jezdí na svá štěňátka dívat, jedno ještě na svého pravého páníčka čeká (více informací u Terezy Zahrádkové na tel. 777 621 197). Já už se moc těším na příští návštěvu, protože s námi pak pojede domů nový ušatý člen rodiny - Dianka. :)
Fotografie všech štěňátek se jmény si můžete prohlédnout zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_Lady_Dorotte,_vrh_D_-_3_tydny#

Dunston

Deeogee

Danny

Darwin

Diana

Dida

Denisa
30. 5. 2015

Štěňátka jsou na světě!

Cecilce se narodilo 7 štěňátek, 4 kluci a 3 holčičky. Všichni měli krásnou porodní váhu a na svět přišli již 28. 5. Cecilka má hodně mlíčka a vzorně o své strakáčky pečuje.

Cecilka a její čerstvě narozená štěňátka


Diana Lady Dorotte vlevo a největší kluk (550g) vpravo
10. 5. 2015

Potvrzeno ultrazvukem - Cecília Lady Dorotte bude mít štěňátka!

Jejich narození očekáváme začátkem června a k odběru budou začátkem srpna.
Cecilčina štěňátka ponesou jméno naší chovatelské stanice Lady Dorotte (chov. Barbora Dančová, tel: 602 850 987 a narodí se ve Vrbnu pod Pradědem, maj. Tereza Zahrádková tel: 777 621 197).
Budoucí majitelé našich štěňátek mohou již nyní vybírat jméno pro svého budoucího pejska od písmene D. Již se jich nemůžeme dočkat!

Cecilka jako štěňátko

odkaz na foto ze svatby Cecília + Banditto: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Cecilie_Lady_Dorotte/Březost Ambry se nepotvrdila ale věřím, že se tato mladá fenka dočká štěňátek příště.4. 4. 2015
Očekáváme štěňátka Lady Dorotte!

Majitelky dorotčiny vnučky Ambry a dcery Cecilky mě požádaly o odchov jednoho vrhu na moji chovatelskou stanici Lady Dorotte. Bude mi ctí odchovat štěňátka právě těchto dvou nádherných fenek, které jsou Dorotce tolik podobné. Fenky se asi domluvily, začaly hárat současně a v jednom týdnu také jely za ženichy. Majitelky zodpovědně vybíraly pro své fenky chovné psy na základě výsledků genetických testů na barvu, které jim nechaly udělat, protože si přejí mít bernská štěňátka pouze černobílá s pálením.
Štěňátka by se měla narodit na přelomu května a června. Držím jim moc palce a už se těším na fotografování těchto ušatých potomků!

Ambra + Brad budou rodiči vrhu D - Lady Dorotte (oba jsou lovecky vedeni)
Ambra Aurita Kitta (její maminkou je "naše" Beneátka Lady Dorotte) je mladá, krásná a štíhlá dvouletá fenka, která již získala řadu pěkných výstavních ocenění: výborná, CAJC, BOJ, CAC, CACIB, 3x BOB - Vítěz plemene.
Brad z Hulínského lesa je zcela nový mladý chovný pes, absolvoval zatím jen čtyři výstavy, ale byl vždy výborný, CAC, res. CAC a stal se Klubovým vítězem 2014!


Cecília + Banditto budou rodiči vrhu E - Lady Dorotte
Cecília Lady Dorotte se narodila u nás jako první z Dorotčina třetího vrhu a vyrostla z ní půvabná, kompaktní fenka s nádherným pohybem, oceněná jako výborná, 2x CAC, CACIB, BOB - Vítěz plemene, Národní vítěz.
Banditto Lady Bardotte je již osvědčený chovný pes se spoustou vynikajících výstavních ocenění: 8x BOB, Klubový vítěz 2013 - BIS, Světový vítěz mladých 2012, Šampion ČMKU, Slovenský šampion krásy, Český junior šampion, Vítěz stř. a vých. Evropy ml. 2012, Mezinárodní výstavní šampion C. I. E.V únorovém čísle časopisu Svět myslivosti mi vyšel článek o švýcarských honičích. Ze spousty fotografií švýcarských honičů si redakce vybrala k otištění také Ambru Aurita Kitta a Bibianu s Casiopeou Lady Dorotte u prasete.

Foto štěňátek Beneátky Lady Dorotte + Hercula des Echos de Belledonne v CHS Aurita Kitta: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_Aurita_Kitta%2C_vrh_B_-_4._tyden/


8. 10. 2014

Štěňátka Bibiany Lady Dorotte v CHS ze Starého Sedla bernskyhonic.webnode.cz
foto 5. týden zde

Klubová výstava švýcarských honičů v Nové Živohošti 13. 9.
Naše chovatelská stanice Lady Dorotte získala letos již potřetí 1. místo v soutěži chovatelských skupin. Díky, Dorotko!
foto všech honičů i s popisky zde

Štěňátka Casiopey Lady Dorotte v CHS Doriath
foto ze 7. týdne zde a foto ze 3. - 5. týdne zde

Setkání švýcarských honičů na Kosově Hoře 28. - 29. 6.
foto zde
17. 6. 2014

Speciální výstava KCHŠH
14. 6. se konala na louce za zámkem v Náměšti na Hané naše speciální výstava, kterou posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek. Na fotografie z výstavy i bonitace s popisky se můžete podívat zde:

Na výstavě jsem se opět setkala s Dorotčinými potomky, deseti vnoučaty a dcerami Beneátkou, Claire a Cecilkou. Cecilku jsem měla možnost předvést v kruhu na výbornou 1, CAC, pak úspěšně prošla i bonitací a stává se tímto chovnou fenou. Její sestra Claire měla na výstavě již přihlášená čtyři štěňata ve třídě dorostu. Mezi nimi byl i Artur od Lošovské hvězdárny, který byl u nás v zimě jako malé štěně na hlídání a nyní jsem ho s radostí předvedla v kruhu.
Cecília Lady Dorotte V1, CAC

Artur od Lošovské hvězdárny VN16. 6. 2014

Život jde dál
Dorotčina dcerka Casinka má již potvrzeno, že čeká štěňátka. Jsem na ně velmi zvědavá, rodičům to spolu moc slušelo! Casiopea Lady Dorotte a Banditto Lady Bardotte na "svatebních" fotografiích zde:

Krásné nové stránky Casinky si můžete prohlédnout zde:

Casiopea a Banditto

Poslední sbohem

8. května 2014 v 11:30

Dny, hodiny, sekundy... Čas se zdá být bez konce, tolik mi chybíš, Dorotko!

Dorotka se v květnu 2005 narodila a v květnu 2014 nás opustila. S neodvratitelnou diagnózou rakoviny jater tato výjimečná fenka bojovala statečně celých sedm měsíců, ale vyhrát tentokrát nemohla...


Dorotka tu však bude žít dál v našich srdcích a ve svých potomcích, kterým budou tyto stránky i nadále věnovány.

4. 1. - 27. 4. 2014

31. ledna 2014 v 13:32

27. 4. 2014
Včera jsem se jela s Janou a Casi podívat na MVP do Českých Budějovic. Sešlo se tu mnoho krásných švýcarských honičů a vítězem plemene BOB a Juniorským vítězem VI. skupiny FCI se stal překrásný mladý bernský pes Amír Aurita Kitta - V1, CAJC, BOJ (jeho matka je Beneátka Lady Dorotte). V1, CAC, CAC ČMKU,CACIB získal Celer Cervarius (otec Aron Lady Dorotte) a z fen zvítězila CH Carmen Lady Dorotte V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, v závěrečných soutěžích si ještě spolu s Nerem vyběhala druhé místo za Nejhezčí pár psů! Gratulujeme všem Dorotčiným potomkům k velkému úspěchu!
Po výstavě jsem s Janou navštívila štěňátka po Brunovi Lady Dorotte v CHS z Hulínského lesa. Na fotky všech švýcarských honičů z tohoto dne se můžete podívat zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/MVP_Ceske_Budejovice_2014
Casiopea a Carmen Lady Dorotte spolu ve třídě pracovní

Amír Aurita Kitta alias Puňťa, vítěz plemene20. 4. 2014
VESELÉ VELIKONOCE!
Naše velikonoční štěňátka z vrhu B oslavila již páté narozeniny. Všechno nejlepší!


12. 4. 2014
Cecílie Lady Dorotte získala V1, CAC, NV a BOB dnes na NVP v Ostravě. Gratulujeme!


9. 3. 2014
V sobotu jsem v Duchcově navštívila Moniku a její švycká štěňátka v chovatelské stanici Lady Bardotte. Jako první mě bouřlivě přivítala Audrey Lady Dorotte, je moc milé, jak si mě naše dospělá štěňata stále pamatují. Audrey (Dorotka) s námi poseděla u kávy a pak následovalo velké fotografování čtrnáctičlenné smečky třítýdenních švyckých honičátek, na které se můžete podívat zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_Lady_Bardotte_svycky_honic_-_3._tyden/
Audrey Lady Dorotte sedí s návštěvou na židli u stolu, stejně jako její maminka...


15. 2. 2014
Přejeme všechno nejlepší Dorotčiným prvním štěňátkům k šestým narozenínám!
Ágnes, Agáta, Aron, Audrey, Atrey, Adéla, Albert,Argo a Amálka s maminkou Dorotkou před šesti lety

Ágnes dnes oslavila narozeniny s maminkou

Ágnesky dortík
6. 2. 2014
Artur od Lošovské hvězdárny na hlídání u babičky
Štěňátko od Claire Lady Dorotte rozzářilo na chvíli naše šedivé dny, ale zůstat u nás bohužel nemohlo. Arturek je nesmírně milý a výstavně velmi nadějný pejsek. Snad se s ním setkáme někdy alespoň na výstavě. Fotky tohoto urostlého nohatého berňáčka, kterému jsou teprve čtyři měsíce, si můžete prohlédnout zde:

Artur


31. 1. 2014
Bruno Lady Dorotte bude poprvé otcem! Držíme s babičkou Dorotkou palce!
Štěňátka by se měla narodit koncem března Dorothee Haniččina zahrádka v chovatelské stanici z Hulínského lesa.
Bruno Lady Dorotte


4. 1. 2014

2. 7. - 7. 12. 2013

2. července 2013 v 13:08


7. 12. 2013
KRÁSNÉ VÁNOCE,
strávené se svými nejbižšími

přeje
Dorotka


Adventní čas již prožívají se svými novými majitely všechna Dorotčina vnoučata od Lošovské hvězdárny.
Přejeme jim hodně štěstí a lásky v nových rodinách!3. 11. 2013
Letošní MVP v Praze jsem tentokrát navštívila jen v neděli, přijela jsem s Janou a Dorotčinou dcerou Casiopeou a bohužel stále ještě s invalidním vozíkem. Bylo to i tak moc příjemné setkání s kamarádkami a ráda jsem viděla zase Dorotčina krásná vnoučata: Anakina, Alberta a Cleopatru. Foto všech švýcarských honičů z vozíku:
Foto honičů od Marty a jejích porcelainek:


30. 10. 2013
O víkendu jsem byla na návštěvě u již třináctých vnoučátek naší Dorotky. První vrh těchto kouzelných, baculatých devíti štěňátek Claire Lady Dorotte se mi podařilo také nafotografovat. Ve věku tří týdnů jsem ještě zachytila neuvěřitelně blankytně modré oči u čokoládově zbarvených štěňátek. Už nyní se těším, jak povyrostou a protáhnou se jim ušiska, až se na ně pojedu k Blance podívat příště!

19. 10. se konaly CACTové BZH pořádané OMS Chomutov a absolvovali je úspěšně hned čtyři bernští honiči. Gratulujeme ke složení barvářských zkoušek honičů Cordélii Lady Dorotte, Casiopee Lady Dorotte a čokoládově zbarvené Anny ze Starého Sedla (Jedi) a Herculovi des Echos de Belledonne, který získal CACT!
Cordélie i Casiopea splnily již podmínky chovnosti a Casiopea se stává Klubovou šampionkou (má již 109 bodů). Blahopřejeme!
vůdkyně Jana s Casiopeou Lady Dorotte a Jedi

vůdkyně Katka s Cordélií Lady Dorotte (Jiskrou)

Děkuji za foto Nikole Füleky.


18. 9. 2013
KLUBOVÁ VÝSTAVA ŠVÝCARSKÝCH HONIČŮ 14. září 2013
Fotografie všech honičů v průběhu celé výstavy si můžete prohlédnout zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_svycarskych_honicu_2013

Letos slaví náš klub dvacetileté výročí a na tuto výstavu se přihlásil rekordní počet, celkem 46 švýcarských honičů. Pro výstavu pořádanou venku je počasí hodně důležité, a to se bohužel letos opravdu nepovedlo. Výstava se konala tradičně na kynologickém cvičišti pro služební výcvik v Litomyšli. Silný vítr, zima a nepřetržitý déšť byly podmínky skutečně bojové. Posuzování z jediného úkrytu před deštěm, malého skladiště a převlékárny pro figuranty, nebylo příliš důstojné, ale jiná možnost zde nebyla. Mezinárodní rozhodčí Věra Dvořáková i v těchto podmínkách vše profesionálně zvládla a patří ji za to velký dík! Na výstavě chyběla tabule na výsledky a tak účastníci výstavy (zvláště ti zahraniční), schovaní před deštěm pod stříškou, se z posuzování mnoho nedozvěděli. Na vyhlášení vítězů již téměř nikdo z promočených návštěvníků nečekal. Přesto tu bylo k vidění velké množství krásných psů a jejich majitelé se spolu rádi setkali. Především štěňata a dorostenci byli skutečně nádherní a jsou velkou nadějí pro chov. Úspěch tu slavili také překrásní mladí psi, a to bernský import z Francie, Hercule des Echos de Belledonne V1, CAJC, BOJ, Klubový vítěz mladých a švycká kráska Dorothy Lady Bardotte V1, CAJC, BOJ, Klubový vítěz mladých, BOB. Vítězem celé výstavy se stal elegantní Klubový šampion Banditto Lady Bardotte V1, CAC, KV, BOB, BIS a půvabná Klubová junior šampionka Cleopatra Lady Bardotte získala V1, CAC, Klubový vítěz.
Čest však rozhodně patří veteránům, titul BOV si odnesla Hannah Bencilla a tři veteráni ve skvělé kondici - Edward, Balou a Inari se mohli přímo na výstavě setkat se svými potomky. Bylo velmi zajímavé vidět a porovnávat výsledky chovu.
Veterán Edward Bencilla měl na výstavě 9 úspěšných potomků; děti Amélii a Adélu Lady Dorotte, vnoučata Bandittu a Cleopatru Lady Bardotte (po dceři Audrey Lady Dorotte), Anakina Berhonni (po dceři Glorii Olaska), Celera Cervarius (po synovi Aronovi Lady Dorotte) a pravnoučata Ambru, Amira a Almonda Aurita Kitta (po vnukovi Bandittovi Lady Bardotte).
Veterán Balou de la Roulotte Echantée tu měl 7 potomků; syna Arta from the Far Country, vnoučata Asaba od Sázavských studánek (po synovi Casperovi Stříbrný permoník), Cleopatru Lady Bardotte (po synovi Camarovi Stříbrný permoník), Nera, Ornellu a Olivii Bencilla (po synovi Jerry Bencilla) a Bessy z Hulínského lesa (po dceři Dorothee Haniččina zahrádka).
Veterán Inari ze Sulické tvrze tu měl synka Agniho od Punkvy.
Na konci výstavy byly soutěže párů a chovatelských skupin, kde jsem měla přihlášenou svou malou chovatelskou skupinu Lady Dorotte, která stejně jako loni zvítězila a porazila CHS Bencillu. Děkuji moc za předvedení Amálky, Beneátky a Carmen Lady Dorotte Marianně, Nikole a Lence! Mrzelo mě, že jsem si s nimi nemohla tentokrát zaběhat. Na výstavu jsem letos po vážném úrazu kotníku doslova doskákala v blátě o berlích. Jediné, pro mě bezpečné místo bylo u stolu s podloženou bolavou nohou, proto jsem nabídla pomoc při zapisování. Dcera byla tak hodná a nafotila i v dešti celou výstavu a bonitaci.
Na závěr gratuluji k výstavním úspěchům Dorotčiným potomkům, kterých bylo na výstavu přihlášeno 11 - dcery Amélie, Adéla, Beneátka a Carmen (Claire nemohla přijít, protože čeká štěňátka) a vítězná vnoučata Banditto s Cleopatrou, Anakin, Celer, Ambra, Almond a Amir.
Gratulace skupině Lady Dorotte (vítězka třídy pracovní Beneátka L. D. - V1, CAC, v téže třídě Carmen L. D. - V2, res. CAC a loňská Klubová vítězka Amélie L. D. - V2, res. CAC ve třídě vítězů)2. 9. 2013
Claire Lady Dorotte čeká štěňátka!
První z nejmladších Dorotčiných dcer z francouzského krytí, nádherná Claire Lady Dorotte (4xCAJC, 3xBOJ, 8xCAC, 2x BOB, Národní vítěz, Vítěz střední a východní Evropy mladých, Český junior šampion) bude mít štěňata s nepříbuzným krasavcem Camarem Stříbrný permoník! Podle ultrazvuku se můžeme prý těšit na větší vrh, tak držíme spolu s babičkou Dorotkou moc palce!
Více se dozvíte na jejích stránkách zde: http://www.bernsky-honic.estranky.cz/

Budoucí rodiče:
Claire Lady Dorotte - m. ICH Dorotte Lady Alison, o. CH Disco de Poirchet (Francie)

Camar Stříbrný permoník - m. Lexie Moravia Bray (Světový vítěz), o. Balou de la Roulotte Enchanteé (import Švýcarsko)

U nás doma už tak veselo není, protože se vzpamatovávám po vážném úrazu a operaci nohy. Po 30 letech pravidelného venčení mých loveckých psů na kole bez nehody, jsem nakonec spadla z kola na prázdninovém cyklovýletě s rodinou. Pouhý malý smyk po písku na cyklostezce a mám nyní po zlomenině holení a lýtkové kosti a zlomeném a roztříštěném kotníku nohu plnou kovu a šroubů. Chodit se psy ven nebudu hodně dlouho, což Dorotka s Ágneskou nemohou pochopit. Děkuji moc za pomoc a podporu své rodině a všem přátelům z naší velké bernské rodinky.25. 7. 2013
MVP Mladá Boleslav - INTERDOG BOHEMIA
20. 7. jsem strávila krásné letní dopoledne se švýcarskými honiči v Mladé Boleslavi. Pan rozhodčí Josef Němec jich tu posoudil 12. Přijela jsem s Janou a její Casiopeou, která se tu setkala se sestrou Cordélií Lady Dorotte a sešla se tu i čtyři Dorotčina vnoučata! Cordélie (Jiskřička) si však den před výstavou vymyslela, že gumové kuře je její štěňátko a odmítala bez něho udělat krok. Falešná březost ji pořádně zamotala hlavičku a tak jsem se ji pokusila předvést i s tím kuřátkem. Předvedení v kruhu se celkem povedlo a z krásného posudku a V2, res. CAC jsem měla i s majitelkou tentokrát opravdu velkou radost. Casinka se stala vítězkou třídy pracovní V1, CAC a gratulace patří i krásně předvedeným třem Dorotčiným vnoučatům:
Anakin Berhonni (Kaštánek) V1, CAJC
Banditto Lady Bardotte V1, CAC CACIB
Cleopatra Lady Bardotte V1, CAC, CACIB, BOB
Cordélie (s kuřátkem) a Casiopea Lady Dorotte s majitelkami

Casiopea Lady Dorotte (V1, CAC) s Janou
16. 7. 2013
Tento víkend jsme strávili na skvělé akci pro švýcarské honiče, kterou pořádali Radka o Tom Krchov. Budeme dlouho vzpomínat na řízkové hody, výlet s honiči na Hamrštejn, lanovku, grilování a prima lidi s dovádějící smečkou na zahradě!


15. 7. 2013


11. 7. 2013
Casiopea si u nás užívá prázdnin na výletech s maminkou Dorotkou a starší sestrou Ágnes. Vyrážím na pravidelné vyjížďky na kole se třemi honičkami a zvládáme to skvěle. Casinka je poslušná a přitom stále nadšená jako štěně. O víkendu se již těšíme na výlet s honiči k Ornellce do Chrastavy. Tam si ale pro Casi a Jedi, která je na prázdninách u sestřenice Aischy, přijede již Jana s rodinou vracející se z dovolené. Bude se nám po ní stýskat.

česko-francouzská Casiopea na francouzských trzích v Praze

Casiopea, Dorotka a Agnes na zámku Zbiroh2. 7. 2013
29.6. jsem se byla podívat na šýcarské honiče v Brně. Na mezinárodní výstavě jich posuzoval třináct pan rozhodčí Damir Skok. Sešly se tu dvě sestry Casiopea a Claire Lady Dorotte a obě se staly vítězkami tříd V1, CAC. Gratulujeme! Především to však bylo příjemné setkání s přáteli. Po návratu do Prahy u nás Casiopea rovnou zůstala na dva týdny na hlídání, zatím co její rodina odjela na dovolenou.

2. 1. - 26. 5. 2013

2. ledna 2013 v 22:52

26. 5. 2013
NATURA VIVA
Klub švýcarských honičů se i letos prezentoval na mezinárodní výstavě myslivosti NATURA VIVA 22 .- 26. 5. v Lysé nad Labem. Já jsem přijela na výstaviště ve čtvrtek s Janou, její Casiopeou Lady Dorotte a naší Dorotkou s Ágnes. Strávily jsme s Janou ve stánku příjemný slunný den a vystoupily s honiči také na pódiu. Dopoledne byl stánek plný dětí, které si s chutí vybarvovaly moje omalovánky s honiči a odpoledne byl stánek v obležení myslivců, se kterými jsme debatovali o lovu. Potěšil nás zvýšený zájem o plemeno a pochvaly od myslivců, kteří již viděli šýcarské honiče pracovat na naháňkách.
s Dorotkou, Ágnes a Casiopeou u stánku KCHŠH na NATURA VIVA


Všechno nejlepší přejeme našim česko-francouzským štěńátkům: Casince, Carmence, Claire, Cordélii alias Jiskřičce a Cecilce ke druhým narozeninám!

21. 5. 2013
Speciální výstava KCHŠH Kačina 2013
18. května se konala naše speciální výstava u Kutné Hory bohužel ve stejné době, jako světová výstava v Budapešti, které se zúčastnilo 6 švýcarských honičů. Speciální výstavu posuzoval opět MVDr. František Šimek a předvedlo se tu 18 honičů bernských a 3 švyčtí. Měla jsem radost ze shledání se třemi Dorotčinými dcerami a čtyřmi vnoučaty. Casiopea a Cordélie Lady Dorotte absolvovaly ještě úspěšně i bonitaci. Blahopřeji sestrám Claire Lady Dorotte V1, CAC, Casiopee Lady Dorotte V2, Res. CAC, Cordélii V1, CAC k úspěchu na speciální výstavě a Carmen Lady Dorotte V1, CAC, CACIB, World Winner, BOS, moc gratuluji k velkému vítězství s Nerem na světové výstavě!
Z vnoučat byla na Kačině nejúspěšnější Kubová junior šampionka Cleopatra Lady Bardotte V1, CAJC, BOJ, VMSP (dcera ICH Audrey Lady Dorotte) a v Budapešti (syn ICH Arona Lady Dorotte) Celer Cervarius V1, CAJC, Junior World Winner, BOJ. Babička a maminka Dorotka právě oslavila své osmé narozeniny a může být na své potomky opravdu hrdá!
JCH Claire Lady Dorotte V1, CAC v kruhu

Cordélie Lady Dorotte V1, CAC

Casiopea Lady Dorotte V2, Res. CAC při bonitaci

Anakin Berhonni (po Bondovi Lady Dorotte) mne vedle subtilních pejsků hned upoutal velmi pěknou kostrou a krásnou hlavou s tmavým pálením, dlouhým uchem a také elegantním pohybem. Panu rozhodčímu se sice moc líbil, ale vyžadoval bílý znak na hlavě a jen proto mu snížil známku. Setkala jsem se s tím poprvé a nelze nevzpomenout nejúspěšnějšího bernského honiče všech dob: multišampiona Edwarda Bencillu, který získal 51 x BOB s úplně tmavou hlavou, (Anakin přece jen trochu bílé za nosem má) a celou řadu dalších uspěšných tmavohlávků. Přejeme tedy Anakinovi hodně štěstí příště!
Speciální výstavu jsem si užila nejen v kruhu, ale po focení bonitace jsme se i krásně prošli v areálu zámeckého parku a honičky se spolu dosyta vyběhaly.

Fotografie všech švýcarských honičů z výstavy na Kačině a bonitační fota si můžete prohlédnout zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Specialni_vystava_KCHSH_Kacina_2013/
Cordélie s maminkou na oslavě Dorotčiných osmých narozenin

Světová vítězka Carmen Lady Dorotte V1, CAC, CACIB, WORLD WINNER, BOS v Budapešti

6. 5. 2013
MVP Praha 4. května
Máme za sebou rušný psí víkend, který začal na výstavě psů, kde se sešlo sedm švýcarských honičů, z toho dvě Dorotčiny dcery a dvě vnoučata, jež posoudil pan rozhodčí MVDr. František Šimek. Přihlášena byla Casiopea Lady Dorotte, kterou mi Jana svěřila i v kruhu a získala V1, CAC, Res. CACIB a Claire Lady Dorotte získala také titul a stala se vítězkou třídy, V1, CAC. Podívat se na nás přišla i Marianna, tentokrát bez Amálky a Aničky. Bylo to příjemné setkání naší bernské rodinky, které pokračovalo i druhý den.
Casiopea v kruhu

vítězky Casiopea a Claire Lady Dorotte


30. 4. 2013
V neděli jsme byli již tradičně s rodinou v Teplicích na mezinárodním festivalu animovaného filmu a při zpáteční cestě jsme se zastavili na návštěvě v CHS Aurita Kitta u Nikoly a Michala Füleky v Jirkově. Chtěla jsem se ještě rozloučit s posledním Benetčiným štěňátkem, které čeká už jen na poslední nezbytné očkování a odjíždí do Francie. Všichni ostatní sourozenci jsou již u nových majitelů. Malý Anthony Aurita Kitta je úžasně sebevědomý a krásný berňáček, který se ve smečce v Savojských Alpách jistě prosadí. Přejeme mu hodně štěstí!
Také blahopřejeme Audrey Lady Dorotte k narození štěnátek Lady Bardotte v nedalekém Duchcově!
Naše Dorotka se tak stává babičkou již dvanáctého vrhu.
Anthony Aurita Kitta

Anthonymu budou již brzy tři měsíce
9. 4. 2013
Dnes slaví naše štěňata z vrhu B své čtvrté narozeniny. Přejeme všechno nejlepší Beneátce, Bibianě, Berenice, Brunovi, Bondymu a Bondovi Lady Dorotte!!! Vzpomínáme také na ztracenou Barbaru.


VÝCVIKOVÝ DEN A SETKÁNÍ ŠVÝCARSKÝCH HONIČŮ - KOSOVA HORA 6. 4. 2O13
Letos se i přes nevlídné a chladné počasí sešlo na této skvělé akci nevídaně hodně vlídných lidí a jejich psích kamarádů. Nejdříve se strakatá smečka proběhla po zahradě okolo myslivecké chaty a majitelé se posilnili polévkou. Po zahájení Jiřím Němcem a trubačkou Lydií Jašovou jsme se rozdělili do dvou skupin a vylosovali pořadí, ve kterém pejsci půjdou na stopu. Připraveno bylo dvacet dlouhých stop vyšlapaných spárky černé zvěře hlavně pro ty honiče, kteří plánují zkoušky. První skupinu honičů posuzoval pan rozhodčí Pavel Burda, druhou mezinárodní rozhodčí Michal Füleky. Zkoušela se nejen práce na nepodbarvené stopě, vyhledání a chování u kusu ale i ochota k práci na černou zvěř. Psi navolno vypuštění v honitbě si mohli zkusit nalézt živého divočáka v podsadě, která byla ukrytá v porostu. Zkušení psi navětřili a prase krásně hlásili, nezkušená štěňata se to musí ještě učit. Tato disciplína se však nedělá na BZH, pouze na ZH. Důležité je, že se všichni honiči z lesa nakonec vrátili a protože byla velká zima, další venkovní aktivity jako poslušnost, chůze u nohy, odložení a výstavní průpravu jsme zkrátili na minimum. Probrali jsme to raději jen teoreticky v teplé myslivně u guláše, horkého čaje, kávy a zákusků, které napekly majitelky strakáčů. Psi se mohli také ohřát, ale většinou dali přednost honění se po zahradě. Kdy se jim jindy povede proběhnout se s tolika honiči?
Sešlo se tu celkem 33 psů, nejvíce bylo bernských sourozenců ze dvou vrhů z Hulínského lesa: Aischa, Agga, Alma, Art, Bessi, Brenda, Briggita, Bradd, Bruno a Bivoj zvaný Baddy a nechyběla tu ani jejich maminka Dorothea Haniččina zahrádka. Sešlo se tu pět sester Lady Dorotte: Cordélie alias Jiskra, Claire, Casiopea, Carmen a starší sestra Bibiana Lady Dorotte se tu shledala se svými půlročními štěňátky Alfou, Anny zvanou Jedi a Adou alias Ájou ze Starého Sedla. Na své půlroční děti z CHS Z Hulínského lesa z vrhu B a z CHS Ze Starého Sedla se přijel podívat Lord Bencilla zvaný Láďa. Podívat se přijel také Nero Bencilla, stopu zkušeně vystřihla Ornella Bencilla. Na akci byli pozváni i výcvikářka a předseda klubu se svými psy Agnim od Punkvy a Inarim ze Sulické tvrze. Inari tu mohl poznat svoji dceru Arletu Heraltické stráně. Představil se tu poprvé všem půlroční importovaný pejsek z Francie - Hercule des Echos de Belledonne a nejmladším bernským účastníkem bylo maličké kouzelné štěně Almond z CHS Aurita Kitta, pro které si tam přijel jeho majitel. Švycké honiče tu nejen na stopě zastupovala sedmiměsíční Dorothy Lady Bardotte a přidali se k nám ještě dva hannoverští barváři, slovenský kopov, jezevčík, jagteriér a lovecká smečka byla dokonalá!
Všichni stopaři úspěšně prase nalezli! Lovecké vlohy mají všichni a mohou je dál jen rozvíjet.
Večer jsme se postupně loučili a pro všechny účastníky jsem měla připravené pamětní listy (se čtyřmi učastníky jsem se asi minula, máte listy u mě).
Povídání s přáteli o psech v myslivecké chatě nemělo konce a nejen večerní překvapení, vyuzené výborné maso z divočáka, nás zdrželo až do noci. Někteří tu měli zajištěné i pěkné ubytování a ráno následoval už jen úklid myslivny a rozloučení. Děkujeme organizátorovi Jiřímu Němcovi, rozhodčím a všem pomocníkům za vynaložené úsilí, které rozhodně stálo za to!

Já jsem se výcvikového dne tentokrát účastnila i jako vůdce s fenkou z našeho vrhu Cordélií Lady Dorotte, které říkají Jiskra, přijela jsem s Janou, její Casiopeou a malou Jedi. Majitelka Jiskry Katka, ač chtěla, nemohla ze zdravotních důvodů přijet. Fenku jsem pár dní hlídala a tak se mezi námi rychle utvořilo pouto. Moc jsem si to užila, Jiskra je výborně ovladatelná milá fenka, po stopě šla velmi pěkně a u kusu krásně hlásila. Nejen majitelka, ale i já jako chovatelka jsem z ní měla radost. Skvělé hlasičky jsou i její sestry již se zkouškami - Carmen a Casiopea. Při výcviku u kusu zde zvučně hlásila i Claire a tak nezbývá než popřát hodně štěstí Cordélii a Claire u letošních zkoušek BZH!

Cordélie, Casiopea, Claire a Carmen Lady Dorotte
31. 3. 2013
KRÁSNÉ VELIKONOCE přeje CHS Lady Dorotte!
Velikonoční, pořádně ušatá štěňátka bernských honičů jsou právě k odběru zde: http://bernskyhonic.com/

JARNÍ SETKÁNÍ ŠVÝCARSKÝCH HONIČŮ v Kosově Hoře se koná již 6.4. Můžete si zde vyzkoušet nanečisto všechny disciplíny na BZH a ještě něco navíc - hlášení na živého divočáka! Spolu si tu také s pejsky natrénujeme vše potřebné na výstavy. Již se na všechny moc těším! Více informací o setkání a ubytování u pořadatele Jirky Němce tel: 602 479 023

V sobotu 30. 3. jsem si udělala výlet a jela s Casiopeou a její majitelkou Janou na MVP do Českých Budějovic. Posuzoval pan rozhodčí MVDr. Vladimír Piskay a přihlášeno bylo sedm švýcarských honičů, na které se všechny můžete podívat zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/MVP_Ceske_Budejovice_30._3._2013/
Úspěšná byla Dorotčina vnoučata Banditto Lady Bardotte - V1, CAC, CACIB, BOB a Cleopatra Lady Bardotte - V1, CAJC, BOJ a také Dorotčina dcera Casiopea Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, která si sice na výstavu pořídila falešnou březost ale i v mléčné kondici si zaslouženě odnesla svůj první pohár! Gratulujeme!
Casiopea Lady Dorotte V1, CAC, CACIB
24. 3. 2013
Včera jsem navštívila chovatelskou stanici Aurita Kitta v Ústeckém kraji, kde mě hned za plotem vítala naše ušatá kráska Beneátka Lady Dorotte. Štěňátka svoji maminku rozhodně nezapřou a ouška se jim už také pěkně protahují, jedno je hezčí, než druhé! Přestože mrzlo, sluníčko trochu hřálo, a tak jsem se odhodlala rychle pořídit každému štěněti pár fotek venku, v pohybu, portrét i postoj zleva a zprava. Již za dva týdny se chystají k novým majitelům, ale ještě si můžete vybrat ze dvou krásných pejsků! Moc těžko se mi odjíždělo... Fotografie všech štěňátek, ale i jejich maminky a ostatních členů lovecké smečky, především povedeného importu z Francie, téměř půlročního Hercula, si můžete prohlédnout zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Beneatcina_stenatka#
Anthony Aurita Kitta mi připomněl nejvíc naši Dorotku

Almond Aurita Kitta je celý po mamince

Amir Aurita Kitta si kouzelně šlape po uších

krásný vyrovnaný vrh při krmení

maminka Beneátka Lady Dorotte

mladý Hercule des Echos de Belledonne (import z Francie)19. 3. 2013
Loučíme se ze zimou, která to stále nechce vzdát a přidáváme pár zasněžených fotek našich honiček, Ágnesčiných narozenin i Dorotčiných potomků.

Jaro oslavím návštěvou štěňátek Benetky, ať je třeba sněhu po kolena. Už se na ta krásná Dorotčina vnoučata moc těším!14. 2. 2013
Všechno nejlepší a hodně zdraví přejeme již k pátým narozeninám našim devíti valentýnským štěňátkům Amálce, Aničce, Audrey, Agátě, Aronovi, Atreyovi, Albertovi, Argovi a samozřejmě i naší Ágnesce!!!9. 2. 2013
Beneátce Lady Dorotte se dnes narodilo 8 krásných zdravých štěňátek! Sedm pejsků a jedna fenečka. Moc blahopřejeme!!!
Více na stránkách CH Aurita Kitta: http://bernskyhonic.com/

31. 1. 2013
Díky třeskutým mrazům jsem se bohužel s Dorotkou nezúčastnila poslední, sobotní naháňky v Drevníkách, ale již se moc těším na jarní setkání honičů, které opět pořádá Jirka Němec (CHS z Hulínského lesa).
JARNÍ SETKÁNÍ ŠVÝCARSKÝCH HONIČŮ S VÝCVIKOVÝM DNEM se koná 6. dubna 2013 opět v Kosově Hoře u Sedlčan a proběhne od pátku 5. 4. do neděle 7. 4. Zájemci o zkoušky BZH si zde mohou vše potřebné natrénovat ještě před výcvikovým dnem Klubu honičů na Orlíku. Vyzkoušet stopu černé zvěře si tu se svým psem však může každý. Vloni se tato akce velmi povedla, na foto se můžete podívat zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Kosova_Hora_2012/

Nyní se již nemohu dočkat dalších Dorotčiných vnoučat, která se za několik dní narodí krásné ušaté Beneátce Lady Dorotte v CHS Aurita Kitta. Držíme moc palce!
V CHS Aurita Kitta se právě zabydlel dlouho očekávaný import, který jsem domlouvala již v březnu 2011 při krytí mé Dorotky ve Francii. Čekání na Hercula, dopisování a posílání fotografiíí se vyplatilo, pejsek vypadá velmi nadějně. Bernská lovecká smečka pana Pesentiho byla nyní ve Francii hodnocena jako nejlepší. Těší mě, že ji posílil i Dorotčin vnuk, odvážný Art ze Starého Sedla, kterého jsem měla možnost poznat u jeho maminky Bibi Lady Dorotte na Orlíku. Artíkovi s novým jménem Harribo přeji hodně štěstí na lovech v Savojských Alpách! Pan Pesenti sleduje také úspěchy našich prvních česko-francouzkých štěňat (Claire, Carmen, Casiopey,...) a má z nich také radost. Nezbývá, než poděkovat za překlady Marianně (CHS Hvězda z Větrníku), protože bez její skvělé francouštiny by to nešlo! Všichni, kdo chováme, jsme si zkusili, jak je těžké vybrat pěkného, zdravého a nepříbuzného psího ženicha pro své feny a doufám, že to budou mít další generace jednodušší.
Beneátka Lady Dorotte bude mít štěňátka, více na http://bernskyhonic.com/
2. 1. 2013
Děkujeme všem za milá vánoční a novoroční přání! Já jsem sice dobu předvánoční a Vánoce prostonala a Dorotka s Ágneskou si se mnou tedy povinně zalenošily na gauči. Zvládly to ale skvěle. S novým rokem jsem však konečně k jejich velké radosti sedla na kolo a opět s nimi vyjela na naši pravidelnou projížďku.
Přeji všem v roce 2O13 především pevné zdraví a také hodně štěstí a radosti s našimi ušatými berňáčky!
Aktuality 2012

Aktuality 2011

Aktuality 2010

Aktuality 2009

Aktuality 2008

 
 

Reklama