Aktuality 2009

AKTUÁLNĚ

21. listopadu 2009 v 12:17

21. 12. 2009

Přidávám fotky z kouzelné vycházky zasněženou Prahou s honičkami.
Agnes, Barbara, Dorotka

Na Vyšehradě

Před rotundou sv. Martina


Děkujeme za přání majitelům štěňátek. Vánoční fotky v galerii Alberta, Bibinky a Arona.
Bertík19. 12. 2009
Na Vánoce bude u nás o honiče více. Od včerejška tu máme na hlídání Barbaru Lady Dorotte, protože její rodina se vydala lyžovat do Alp. Naše honičky si výborně rozumějí a dnes takhle krásně usnuly... (viz. foto)
Dorotka, Agnes, Barča

Děkujeme za fotky a zprávy od štěňátek. Bibinka už také byla na své první naháňce a Beneátka na druhé. Byly prý moc šikovné. Nové fotky v galerii štěňat (Bibinka, Beneátka, Berenika, Albert, Amélie, Adéla)
Bibiana

Beneátka
9. 12. 2009
Dorotčini potomci nám dělají stále jen radost. Mladší štěňátka si vedou moc pěkně už při loveckém výcviku. Barbara Lady Dorotte skvěle vypracovala myslivcem vyšláplou stopu prasátka. Beneátka Lady Dorotte si výborně vedla v obůrce a tuto neděli absolvovala s páníčkem dokonce svou první naháňku. Hlásila a naháněla prý ostošest, ale u dohledaného prasátka pěkně zůstala jak má. Večer se pak vrátila pořádně unavená a po večeři šla hned do postele. Na osmiměsíční štěně je to moc pěkný výkon!
Starší áčková štěňata se zúčastnila dvoudenní mezinárodní výstavy v Nitře - NITRACANIS. V sobotu 5. 12. se zde předvedla JCH. Audrey Lady Dorotte a v něděli 6. 12. se s ní vystavoval i bráška CH. Aron Lady Dorotte. A jak dopadli?

5. prosince:
JCH Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, res. CACIB

6. prosince:
JCH Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB
JCH, CH Aron Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, BOB - vítěz plemene

Oběma moc blahopřejeme!
Vítězní sourozenci Audrey (vpravo) a Aron (vlevo) ve výstavním kruhu

Aron Lady Dorotte - vítěz plemene

21. 11. 2009
Podzimní procházky s honičkami. Více fotek na rajčeti - zde.
Podzimní vytí

Cestou podél Cidliny

Na louce v Sánech


30. 8. - 8. 11. 2009

30. srpna 2009 v 13:32

7. - 8. listopadu 2009 se v Praze konala mezinárodní výstava psů a přihlášeno jich bylo 4277. Včera bylo posouzeno 11 bernských honičů a 1 švycký. Tentokrát jsem přihlásila i maminku Dorotku do třídy šampionů, která se tu sešla se svými osmi štěňátky, z toho sedm jich bylo přihlášených. Švycarští honiči přišli v kruhu č. 24 na řadu až jako poslední a tak jsme si dlouhé pětihodinové čekání krátili vycházkami i mimo areál výstaviště. Na louce v Letňanech se všichni proběhli a pořídili jsme pár skupinových fotek. Odpoledne je pak posuzoval pan rozhodčí MVDr. Vladimír Piskay, který byl při posuzování velmi důkladný. Nejprve posoudil půlroční štěňátka Lady Dorotte: Bondyho, Beneátku, Barbaru a Bereniku a všichni obdrželi nejlepší hodnocení ve třídě dorostu - velmi nadějný. Starší štěňata Lady Dorotte si vedla také skvěle, v mezitřídě se sešly sestry Audrey - V1, CAC a Adéla - V2, res. CAC a třídu otevřenou vyhrála Amélie Lady Dorotte - V1, CAC. Ve třídě šampionů nastoupila jejich maminka Dorotte Lady Alison, obdržela vítěze třídy CAC a tak se v kruhu sešla s dcerami, vítězkami tříd Amálkou a Audrey v boji o CACIB. Vítěze plemene BOB a CACIB získala Dorotka a res. CACIB dcera Audrey Lady Dorotte. Panu rozhodčímu se Dorotka líbila v kostře a v pohybu i přesto, že měla zrovna falešnou březost a struky plné mléka. Pan rozhodčí mi pogratuloval k velmi kvalitnímu chovnému materiálu, když se dozvěděl, že v kruhu s matkou jsou její dcery. Pochválil všechna její krásná štěňata, která mají výstavní kariéru ještě před sebou.
Dorotka se potom ve finále pěkně prezentovala mezi vítězi VI. skupiny FCI a štěňata CHS Lady Dorotte - Amálka, Adélka, Barbara a Beneátka - se předvedla v soutěži chovatelských skupin. Byl to pro mě opravdu krásný výstavní a chovatelský zážitek.
Dorotte Lady Alison - V1, CAC, CACIB, BOB

Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, res. CACIB

Amélie Lady Dorotte - V1, CAC

Adéla Lady Dorotte - V2, res. CAC

Beneátka Lady Dorotte - Velmi nadějná 1

Barbara Lady Dorotte - Velmi nadějná 2

Berenika Lady Dorotte - Velmi nadějná 3

Bondy Lady Dorotte - Velmi nadějný 1

Rodinka (zleva): Bondy Lady Dorotte, Beneátka Lady Dorotte, Barbara Lady Dorotte a Dorotte Lady Alison

Bráškové Bruno a Bondy Lady Dorotte

Bruno, Dorotka, Bondy a Berenika

Více fotek všech zúčastněných na rajčeti: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_vystava_psu_v_Praze_7._11._2009/ a v galerii štěňat.24. 10. 2009
Chladný a deštivý podzim už je tu a naše holky, Dorotka s Agneskou, zimu zrovna nemusí. Nejraději leží v teple na gauči a procházky se stávají kratšími, ale vydatnějšími díky dennímu běhu podél kola. Na agility se díky počasí dostanou také málo.
Minulou sobotu 17. 10. nám udělal radost úspěšný Dorotčin synek Aron Lady Dorotte, který na národní výstavě v Brně získal V1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 2. místo VI. skupiny FCI. Moc gratulujeme!!!
JCh Ch Aron Lady Dorotte

Aron - 2. místo BIG v VI. skupině FCISVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ 8. - 11. října 2009

Světová výstava se tentokrát konala v Bratislavě a během čtyř dnů na ni bylo přihlášeno přes 21 tisíc psů všech plemen. VI. skupina FCI - honiči a barváři se posuzovali v pátek 9. 10. spolu se III. skupinou teriérů a X. skupinou chrtů.
Pořádání tak obrovské výstavy nebylo jistě jednoduché. Parkování bylo ale zorganizováno skvěle, dokonce veterinární kontrola proběhla rychle okýnkem auta. Horší to bylo uvnitř, zjistila jsem, že moje přihlášená chovatelská skupina není v katalogu a zdaleka jsem nebyla jediná... Tlačenice nespokojených zahraničních vystavovatelů ve výstavní kanceláři, kteří nenašli své přihlášené psy v katalogu byla velká a trvalo dlouho, než se vše vyřešilo. Dojem z výstavy kazilo také velké množství psích exkrementů, které byly úplně všude. Např. v Polsku byl úklid na výstavě perfektní, na každém rohu stáli připravení brigádníci ve vestičkách s kbelíkem a lopatkou, ale tady jsem bohužel od úklidu nezahlédla nikoho, nebo jich bylo velmi málo., a tak se pohyb po výstavišti stával nebezpečným slalomem.
Asi všechny nás trochu mrzelo posuzování bernských honičů a dalších hladkosrstých psů venku jen pod stříškou, protože byla zima, pršelo a honiči se tu třásli při čekání chladem, když většina psů byla ve vytápěných halách.
Já jsem se přijela s dcerou jen potěšit se štěňaty a za svezení děkuji Janě, majitelce Barbary Lady Dorotte. Maminku štěňátek Dorotku jsem do třídy šampionů bohužel nepřihlásila, v době podávání přihlášek byla po druhých štěňátech a netušila jsem, že zase bude tak brzy v kondici. Přihlásila jsem si ale chovatelskou skupinu Lady Dorotte, tam se může přihlásit tři až pět štěňat ze dvou vrhů minimálně po dvou různých rodičích (v mém případě otců), což se mi na světové výstavě povedlo a prezentovala jsem plemeno bernského honiče mezi více jak šedesáti chovatelskými skupinami. Bylo zde přihlášeno sedm našich štěňat z celkového počtu šestnácti bernských honičů. Mimo ,,našeho" slovenského Bonda Lady Dorotte tu ze zahraničních vystavovatelů nebyl nikdo, což byla škoda.
Portugalský rozhodčí pan Luís Catalan zde posoudil asi polovinu našich známých berňáků z poslední klubové výstavy. Dorotčina štěňátka si vedla skvěle. Titul CACIB - Světový vítěz byl udělen staršímu psovi a feně ze třídy šampionů, hned druhý za Světovým vítězem BOB se umístil Aron Lady Dorotte a získal res. CACIB a splnil podmínky pro zadání titulu Slovenský šampion. Druhá za světovou vítězkou skončila a res. CACIB získala Adéla Lady Dorotte. Ani ostatní štěňata si nevedla špatně a žádné neodešlo ze světové výstavy bez nejlepší známky výborná a vítěze třídy CAC či res. CAC. Malá štěňátka si odnesla kokardy za velmi nadějného nikoli štěněte ale již dorostence, v den výstavy totiž štěňata z vrhu B zrovna oslavila své půlroční narozeniny a tak se tu prvně posuzovala ve třídě dorostu, která je od šesti do devíti měsíců.
Fotky štěňat s výsledky níže...
(třída dorostu) Barbara Lady Dorotte - velmi nadějná 1

(třída dorostu) Barbara Lady Dorotte - velmi nadějná 1

Amélie Lady Dorotte - výborná 1, CAC a Adéla Lady Dorotte - výborná 1, CAC, res. CACIB

(mezitřída) Adéla Lady Dorotte - výborná 1, CAC, res. CACIB a Audrey Lady Dorotte - výborná 2, res. CAC

(třída otevřená) Amélie Lady Dorotte (vlevo) - výborná 1, CAC

(třída dorostu) Bond Lady Dorotte - velmi nadějný 2

(třída dorostu) Bond Lady Dorotte (vpravo) - velmi nadějný 2

(mezitřída) Aron Lady Dorotte - výborný 1, CAC, res. CACIB, Slovenský šampion

(mezitřída) Aron Lady Dorotte - výborný 1, CAC, res. CACIB, Slovenský šampion

(třída otevřená) Atrey Lady Dorotte - výborný 1, CAC, Slovenský šampion

(třída otevřená) Atrey Lady Dorotte - výborný 1, CAC, Slovenský šampion

Chovatelská skupina Lady Dorotte


Fotky všech bernských honičů ze světové výstavy v Bratislavě zde: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Svetova_vystava_psu_v_Bratislave_9._10._2009/

8. 10. 2009
Blahopřejeme Atreyovi Lady Dorotte, který byl velmi úspěšný hned na dvou mezinárodních výstavách - v Polsku a v Maďarsku. Na obou totiž získal titul vítěz plemene BOB!
27. 9. 2009 MVP Wroclaw, Polsko - V1, CWC, CACIB, Nejlepší pes, BOB
2. 10. 2009 MVP Komárom, Maďarsko - V1, CAC, CACIB, BOB
Atrey, MVP Komárom

5. 10. 2009
Dne 26. 9. se konalo již druhé setkání švýcarských honičů. Byly tři dny volna a hodně lidí nemohlo přijet, přesto ale na psí louku v Hostivaři dorazila opravdu pěkná smečka patnácti honičů (čtrnáct bernských a jeden švycký). Počasí bylo nádherné a honiči se tu krásně proháněli. Někteří se drželi na dohled, jiní vůbec ne, ale všichni se k nám průběžně vraceli a zase odbíhali. Protože jsem měla čerstvé spárky uloveného divočáka od majitele ,,naší" Beneátky, vyzkoušeli jsme s honiči i stopu. Někteří mladí psi se seznámili s pachem černé zvěře poprvé a je potěšující, že o krátkou taženou stopu měli zájem všichni. Vyzkoušelo si ji deset mladých honičů. Pěknou práci předvedla lovecky vedená Dorothea z Haniččiny zahrádky. I když většina majitelů (nemyslivců) berňáka na zkoušky připravovat nebude, nebyl by to pro ně jistě problém. Vlohy mají vrozené úplně všichni! (Možná by bylo vhodné se zamyslet, jestli povinnost složení zkoušek u psů tohoto málopočetného plemene je opravdu nutné, když chovných psů je tak málo. Stále více lidí si pořizuje švýcarské honiče především jako skvělé společníky, které na výstavě ale rádi předvedou).
V podzimní Hostivaři to strakaté smečce moc slušelo, všichni si užili volného pohybu a protože nám stále svítilo sluníčko, většina se nás tu zdržela až do večera.
Každý si tentokrát ze setkání odnesl vypsaný pamětní list a samolepku. Už se těším nashledanou zase někdy příště s našimi milovanými honiči a jejich milými majiteli.
Berenika a Bibinka

(Zleva): Bibiana Lady Dorotte (ve stínu), Lord Bencilla (ležící), Bora od Punkvy (sedící), Adéla a Amélie Lady Dorotte (za lavičkou s otočenými hlavami), Lee-en Moravia Bray (úplně vzadu), Barbara a Berenika Lady Dorotte (strakaté klubíčko za lavičkou), Agnes Lady Dorotte (vedle mladších sester), Dorothea z Haniččiny zahrádky (vpředu), Lenss Moravia Bray (vedle Agnes), Bravoure Bohemia Hill (vpředu sedící), Dorotte Lady Alison (za Bravoure), kousek Gábinky z Haniččiny zahrádky (za Dorotkou), April Lady Alison (úplně vpravo)

Honičí smečka

Lenss Moravia Bray

Bibiana Lady Dorotte

Berenika Lady Dorotte

Barbara Lady Dorotte

Dorothea z Haniččiny zahrádky u spárku

Adéla Lady Dorotte


Více fotek ze druhého setkání švýcarských honičů v pražském parku Hostivaři na rajčeti:

22. 9. 2009
Fotografie všech účastníků letošní klubové výstavy švýcarských honičů najdete na tomto odkaze:


21. 9. 2009
Srdečně vás zveme již na druhou procházku se švýcarskými honiči. Přijďte se projít, popovídat si s majiteli honičů a proběhnout nádhernou smečku v Hostivaři. Již tuto sobotu, 26. září ve 14 hodin. Sraz opět na parkovišti v parku Hostivař, v Praze 4 (viz. mapka).
Na všechny se těší CHS Lady Dorotte
13. 9. 2009
Včera, dne 12. 9. se konala v Litomyšli klubová výstava švýcarských honičů a rozhodčí Stanislava Janická zde posoudila třicet honičů, další se přišli jen podívat a tak účast byla obrovská. Výstava byla velmi pěkná a i když bylo pod mrakem, počasí nám přálo.
Já jsem se na výstavě potěšila s celou záplavou Dorotčiných štěňátek, která byla opět velmi úspěšná a obdržela tituly od Nejkrásnějšího štěnětě po Klubového vítěze. Loňskou klubovou vítězku Dorotku jsem tentokrát nevystavovala, přišla se jen podívat na dětičky.
Děkuji moc majitelům za předvedení štěňat v naší chovatelské skupině Lady Dorotte.
Po výstavě se konala ještě bonitace, které se úspěšně zúčastnili a do chovu míří: JCH. Aron Lady Dorotte, JCH. Atrey Lady Dorotte, Amélie Lady Dorotte, Adéla Lady Dorotte, Agnes Lady Dorotte (JCH. Audrey Lady Dorotte již bonitaci absolvovala na letošní speciální výstavě).
Velkou radost mi udělali mrňousci z vrhu B, předvedli se tu hned tři moc krásné, vyrovnané a velmi ušaté psí slečny Beneátka, Berenika, Barbara a všechny tři obdržely nejlepší hodnocení velmi nadějná.
Rodinka Lady Dorotte s maminkou ICH. Dorotte Lady Alison a tatínkem vrhu A ICH. Edwardem Bencillou
(zleva: Berenika, Beneátka, Eda, Atrey, Barbara, Agnes, Dorotka, Audrey, Aron, Adéla, Amélie)

Aron Lady Dorotte - třída pracovní - výborný 1, CAC, Klubový vítěz

Adéla Lady Dorotte - mezitřída - výborná 1, CAC

Agnes Lady Dorotte - mezitřída - výborná 2, res. CAC

Amélie Lady Dorotte - třída otevřená - výborná 2, res. CAC

Audrey Lady Dorotte - třída otevřená - výborná

Beneátka Lady Dorotte - třída štěňat - velmi nadějná, Nejkrásnější štěně

Berenika Lady Dorotte - třída štěňat - velmi nadějná

Barbara Lady Dorotte - třída štěňat - velmi nadějná

Chovatelská skupina Lady Dorotte, zleva: Amélie, Aron, Adéla, Beneátka, Barbara


Více fotek v galerii štěňat. Všechny fotky z výstavy budou v nejbližších dnech k vidění na rajčeti.30. 8. 2009
Právě jsme se šťastně vrátili i s honičkami z prosluněné dovolené na ostrově Korčula a čekaly nás doma příjemné výstavní novinky. Zatímco se Dorotka s Agneskou věnovaly lovu krabů a lenošení, áčková štěňátka se úspěšně prezentovala na mezinárodních výstavách v Bratislavě a Mladé Boleslavi...

15. 8. - Duodanube Bratislava

psi - třída pracovní:
Atrey Lady Dorotte - výborný 1, CAC, CACIB, BOB

16. 8. - Duodanube Bratislava

psi - mezitřída:
Atrey Lady Dorotte - výborný 1, CAC, res. CACIB

psi - třída pracovní:
Aron Lady Dorotte - výborný 1, CAC

Atrey (vlevo) - výborný 1, CAC, CACIB, BOB

Aron - výborný 1, CAC


29. 8. - MVP Mladá Boleslav

psi - třída otevřená:
Atrey Lady Dorotte - výborný 2, res. CAC

feny - mezitřída:
Audrey Lady Dorotte - výborná 1, CAC
Adéla Lady Dorotte - výborná 2, res. CAC

feny - třída otevřená:
Amélie Lady Dorotte - výborná 1, CAC, res. CACIB

Svého 55. BOBa si odnesl jejich tatínek Edward Bencilla.
Všem blahopřejeme!!!

Rodinka pohromadě: zleva Audrey, Amálka, Adélka, vpravo Atrey a tatínek Edward vzadu29. 6. - 7. 8. 2009

1. července 2009 v 17:11

7. 8. 2009
Po roce čekání se Dorotka dočkala diplomu FCI z Belgie a je už oficiálně Interchampionkou.

Štěňátka z vrhu B rostou do krásy. Včera jsme se potěšili ušatou Beneátkou, která už je skoro stejně velká jako její o rok starší sestra Agnes. Přidáváme také naše fotky z návštěvy Barbary a děkujeme za zaslané fotky Bibiany a Bondyho. Více nových fotek těchto čtyř štěňátek si můžete prohlédnout v galerii štěňat. Moc také děkujeme za zprávy a e-maily všem majitelům.
Od nejmenší po největší: Beneátka, Agnes, Dorotka

Beneátka

Beneátka

Barbara

Barbara

Bibinka na vodě s vestičkou

Bibiana

Bondy

Bondy
3. 8. 2009
Vrátili jsme se z agility tábora v Českých Budějovicích. Počasí bylo nádherné, takže i stanování bylo fajn. Všude plno pejsků, ráno a večer trénink, Dorotka běhala se mnou v závodnících, Agnes s dcerou v začátečnících. Přes den jsme s honičkami jezdili na kolech, takže pohybu bylo dost. Na závěr jsme zaběhly i tři závody. Agneska překvapila, protože v jumpingu se umístila na skvělém druhém místě.
Na nedaleké chalupě jsme navštívili naše velká štěňata Amálku a Adélku. Po cestě z Budějovic v Plané nad Lužnicí jsme navštívili také Alberta.
Fotky z Budějovic, Českého Krumlova a z návštěv na rajčeti: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/
Dorotka na parkuru

Agnes na parkuru

Dorotka a Agnes na kole

V Českém Krumlově na výletě

U Amálky a Adélky na návštěvě, zleva: Dorotka, Adélka, Amálka, Agnes

U Bertíka na návštěvě, zleva: Dorotka, Agnes, Albert
19. 7. 2009
Prázdniny jsou v plném proudu, ale my jsme se museli z chalupy kvůli synově horečce vrátit domů. (Pár fotek z chalupy zde). Protože dcera měla brigádu, s oběma honičkama jsem jezdila na výlety na kole sama. Naběhají toho opravdu hodně, obě vedu na vodítku na levé straně, Dorotku u kola a Agnes na kraji. Agneska je moc nadšená a běží rychleji než Dorotka, i když je menší, má delší krok. Když Dorotka již cválá, Agnes ještě kluše. Včera byl také její dlouhý krok náležitě oceněn na národní výstavě v Mladé Boleslavi. Přihlášeno bylo šest bernských honičů a posuzoval Ing. Václav Vlasák, který kladl velký důraz na předvedení v pohybu. Nechal nás všechny opravdu velmi dlouho běhat a v pohybu nám napsal i tento krásný posudek: Elegantní fena s trochu horší prezentací při kontrole chrupu, chrup úplný, skus nůžkový, typická hlava, správná spodní i horní linie, správné zaúhlení končetin a výborná mechanika pohybu.
Agnes Lady Dorotte se sešla v mezitřídě se sestrou Audrey a obdržela hodnocení výborná 1, titul CAC jí pan rozhodčí neudělil pouze proto, že se zpočátku poněkud vzpouzela při prohlídce zubů. Krásná Audrey Lady Dorotte získala překvapivě ocenění výborná 2 za sestrou Agneskou. Jejich bráška Atrey Lady Dorotte v pracovní třídě byl oceněn známkou výborný 1, CAC, Národní vítěz.
Na výstavě nás doprovázela maminka Dorotka, která se ráda opět shledala se svými velkými štěňaty. Počasí bylo příšerné, během posuzování jen chvilku nepršelo, jinak ale silný déšť vydržel celý den a tak jsme se domů vrátlili úplně promočení. Fotky z výstavy na rajčeti: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Narodni_vystava_psu_v_Mlade_Boleslavi_18._7._2009/
Agneska a Dorotka na chalupě

Cyklistická přestávka

Agnes na výstavě v MB - výborná 1

Audrey - výborná 2

Atrey - výborný 1, CAC, Národní vítěz

Audrey, Dorotka, Agnes

Atrey, Agnes a Dorotka schovaní před deštěm


V rodině nám vyrůstá další chovatel. Náš prvňáček Štěpánek si za své krásné vysvědčení vybral živý dárek. Je to tříbarevná myška stejně vybarvená jako naši honiči. Přál si rovnou pár, aby měli mladé, což jsem nechtěla, ale sen se mu záhy vyplnil. Myšce se totiž po pár dnech narodilo deset dětiček. Štěpánek je nadšený, prý je to vrh A jeho bernských myšek. Pokud byste měli zájem o malou myšku pro radost, ozvěte se. Zatím jsou sice ještě holé a slepé, ale fotky dokumentující jejich růst si můžete prohlédnout také na rajčeti: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Mysky/

Děkuji za zprávy, fotky a návštevy majitelům štěňátek z vrhu B. V nejbižší době přidáme fotky.
10. 7. 2009
Zatímco naše honičky byly na výletě v Chlumu u Hradce Králové, Atrey Lady Dorotte vyhrál na národní výstavě v Polsku V1, CWC, Nejlepší pes, BOB. Blahopřejeme!
Dámy v dobových kostýmech si půjčily Dorotku a Agnesku na focení

Rekonstukce bitvy u Hradce Králové 1866


Atrýsek v Polsku2. 7. 2009
Přeji krásné léto s pejsky, hodně sluníčka, her v trávě, výletů a také úspěchů při výcviku! My nyní odjíždíme na prázdniny s dětmi, honičkami (ale i se želvou, pruhovanou myškou a chameleonem) na chalupu. Tam Dorotku i Agnesku čekají pořádné probíhačky s kolem o závod po polabských cyklostezkách. Také se těším na prázdninová setkání s některými našimi štěňátky a koncem července na intenzivní trénink na agility táboře v Českých Budějovicích. Na konci srpna se ještě chystáme s honičkami k moři.
K počítači se během prázdnin asi dostaneme málo a tak se aktuality trochu odmlčí. Bohužel nám někdo opakovaně ničí naše stránky, tak omluvte některé rozostřené fotky, je to hodně práce navíc, ale dáváme to postupně zase dopořádku.
Z našich štěňátek od písmene B rostou krásní nohatí honiči, kteří již váží od 7,5 do 11kg. Moc děkuju za zprávy, fotky i dopisy všem majitelům štěňat, je to strašně krásný pocit, vědět, že se ušáčkům dobře daří. S dovolením paničky přidávám úryvek z dopisu o malé Bereničce aneb kdo je to honička:
,,Berenika 11. týden. Za těch pár týdnů, co je u nás se z ní stala velká honička. A to doslova. Venku honí co vidí, větve v keřích, vzrostlé stromy, papíry, kolemjdoucí, malé i velké pejsky. Honí nás za roh, jestli není na dvorku Dorotka s Agneskou. Doma honí mě, abych rychle (a dobře!) vařila, šla si hrát, házela jí plyšáka, rychle dělá loužičky, protože pak přijde mop a ten se dá taky báječně honit, honí nás zachrańovat všechny naše boty. Telefonní kabel se taky výborně honil, ale měl malou šanci přežít. Honí obě holky, aby chodily brzo domů a mohla si užívat i s nima. Zkrátka pravá honička. Taky vyrostla tak, že už skoro bez pomoci se vysouká na svůj (dříve manželův) oblíbený gauč, kde se dá dělat spousta alotrií a taky se na něm pěkně spí a odpočívá. Protože pak zase huráá do dalšího zkoumání toho nového co svět nabízí..."
Berenika

Bond

Beneátka

Bondy

Barbara


Nové fotky v galerii štěňat a všechny honící honičky a honiče zdraví CHS. Lady Dorotte
29. 6. 2009
Tentokrát se musím zmínit o excelentním úspěchu tří Dorotčiných štěňat z vrhu A. V sobotu 27. 6. se konala v Brně mezinárodní výstava psů, kde švýcarské honiče posuzoval portugalský rozhodčí pan Jose Homem de Mello. Moc mě zajímalo, jak se můj odchov bude panu rozhodčímu líbit, protože je o něm známo, že je náročný. Posuzoval prý opravdu pečlivě, psy celé prohmatával, i páteř, obratel po obratli až do špičky ocásku, a kladl důraz i na nasazení a délku uší, s pejsky to ale uměl a dokázal si získat důvěru každého. A jak dopadli?
Slovenský JCH. Aron Lady Dorotte - V1, CAJC, Nejlepší mladý (již brzy se stane i českým JCH).
Český JCH. Atrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB
Česká JCH. Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, BOB
Všem moc gratulujeme!
Vítězové tříd (zleva): Aron Lady Dorotte, Atrey Lady Dorotte, Brenda Haniččina zahrádka

Vítězky tříd (zleva): Audrey Lady Dorotte, Czudla Stříbrný permoník, Agatha z Moravských hájů

Audrey při posuzování

O BOBa nastoupili (zleva): Aron, Atrey, Brenda, Audrey

Aron Lady Dorotte - výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý

Atrey Lady Dorotte - výborný 1, CAC, CACIB

Audrey Lady Dorotte - výborná 1, CAC, CACIB, BOB (vítězka plemene)


Moc děkuji také za krásné dopisy a fotky majitelům štěňátek od písmene B. Příště si můžete na mých stránkách prohlédnout, jak krásně povyrostla.

13. - 29. 6. 2009

1. července 2009 v 17:10

22. 6. 2009
V sobotu se na speciální výstavě v Kunraticích sešlo 20 švýcarských honičů. Vypravila jsem se na ně podívat s Dorotkou a s foťákem. Počasí bylo docela příjemné, jen s troškou deště. Po výstavě byla ještě bonitace, na kterou bylo přihlášeno devět psů, mezi nimi i naše Audrey Lady Dorotte, která nám udělala největší radost, na výstavě obdržela výborný 1, CAC a bezchybně prošla i bonitací. Moc gratulujeme! Amélie Lady Dorotte byla výborná 2, hned za sestřičkou Audrey. Adélce bylo vytknuto, že je příliš hubená a Aron při měření na hladké, mírně nakloněné podložce silně protestoval (Dorotce by se taky určitě nelíbila, připomínala by jí stůl u veterináře). Aronek nedůvěřoval panu rozhodčímu a ten mu vytkl plachou povahu. Je to škoda, protože mu to moc slušelo a byl krásně předvedený, v pohybu i v postoji. Holt neměl svůj den, ale příště bude jistě skvělý, jako byl už kolikrát.
K vidění bylo mnoho krásných psů, které si všechny můžete prohlédnout zde - na rajčeti.
Vítězky tříd: Audrey Lady Dorotte vpravo

Amélie Lady Dorotte

Na průběh výstavy dohlížela maminka Dorotka
19. 6. 2009
Sledujeme, jak štěňátka z vrhu B povyrostla v 10. týdnu, nové fotky v galerii Bibinky, Bereniky a Bondyho, moc děkujeme.
Zítra se těším na setkání s berňáčky a se svými štěňátky z vrhu A na speciální výstavě v Praze - Kunraticích!
Byla obnovena rubrika Štěňata.
Bibi s beránky

Berenika

Bondy15. 6. 2009
Dorotka měla opět možnost pohrát si se svými štěňátky, protože nás přijeli navštívit pražští majitelé s Brunem a Barbarou. Děkujeme za nové fotky Beneátky a Bondyho. (Fotky všech čtyř štěňátek v galerii.)
Přidáváme také fotky z další úspěšné výstavy Atreye Lady Dorotte, z polské Racibórze, kde získal ocenění V1, CWC a Nejlepší pes. Moc gratulujeme!
Bruno

Beneátha

Barbara

Bondy

Atrey na Národní výstavě psů Racibórz v Polsku14. 6. 2009
Včera jsme byli také s naší malou Agnes konečně na výstavě. Jeli jsme na národní výstavu psů do Klatov, bylo velké horko a berňáčci šli bohužel jako poslední. Posuzoval pan rozhodčí MVDr. František Šimek, který o všech nedostatcích i přednostech každého psa promlouval k publiku. Okolo kruhu bylo hodně diváků a k vidění bylo také dosti zklamání i slz, protože pan rozhodčí byl přísný. Bylo často slyšet hodnocení nejen velmi dobrá ale i dobrá a tituly vůbec nedostávali všichni vítězové tříd. Proto jsme se trochu obávali, ale zbytečně. Naši berňáčci se panu rozhodčímu líbili. Pan Šimek kladl důraz na předvedení a tak jsme se všichni v prostorném kruhu hodně naběhali, ale dopadli jsme pěkně. Agneska se tedy v pohybu moc nepředvedla, protože se jí v tom horku nechtělo pořádně rozeběhnout, přesto se líbila a dostala hodnocení výborná 1 ve třídě mladých. Její sestře Audrey se zase ,,nezdál" pan rozhodčí, nechtěla na sebe nechat sáhnout a ukázat zoubky. Přitom se mu moc líbila a mrzelo ho, že ji proto nemůže udělit titul a dostala také výborná 1 v mezitřídě. Fotky všech zúčastněných berských honičů na rajčeti - zde.
Agnes s Dorotkou si s námi ještě prohlédly krásné centrum Klatov a nabraly síly v pizzerii. Z velmi pěkné výstavy, výletu do Klatov a setkání s majiteli berňáků jsme měli radost.
Dnes přišla příjemná zpráva z výstavy z Polska: Atrey Lady Dorotte získal výborný 1, CWC a stává se čekatelem na polského šampiona.
Agnes Lady Dorotte v postoji

Audrey Lady Dorotte v pohybu

Na výstavě se sešla matka s dcerou (Audrey vlevo, Dorotka vpravo)

Honičky v Klatovech

3. - 8. 6. 2009

1. července 2009 v 17:06

8. 6. 2009
Štěňátka rostou jako z vody. Dnes se u nás stavila Berenika a tak se s ní Dorotka potěšila. Ostatní štěňátka sleduji jen podle fotek, za které majitelům moc děkuji. Nové krásné fotky v galerii Bibiany, Bereniky, Bonda a Barbary.
Berenika s Dorotkou

Barbara

Bond

Bibi7. 6. 2009
Včera 6. června opět zazářil Aron Lady Dorotte na mezinárodní výstavě psů v Nitře. Získal ocenění výborný 1, CAJC, BOB a Vítěz mladých Grand prix Slovakia 2009, ve finále se umístil na III. místě VI. skupiny FCI. Protože je to již třetí CAJC na Slovensku, stává se tímto Aronek slovenským junior šampionem. Moc blahopřejeme!
Více na jeho stránkách - www.aronek.blog.cz3. 6. 2009
Vyzvedla jsem hotové průkazy původu z plemenné knihy a všem štěňátkům je doporučeně posílám. Štěňátka si s s novými páníčky rozumnějí, jsou prý hodná, šikovná a i v noci hezky spí. V galerii Bibinky, Beneátky, Bereniky, Bondyho a Bonda se můžete podívat již na jejich fotky z nových domovů, za které majitelům štěňátek moc děkuji.
Bond

Bondy

Bondy

Beneátha

Beneátha

Bibiana

Bibiana

Berenika

Nové fotky i v galerii Alberta...
Bertík
<![CDATA[//><!]]>

8. 4. - 24. 5. 2009

19. června 2009 v 12:11

24. 5. 2009
Audrey Lady Dorotte, která se vystavovala již ve třídě otevřené vyhrála V1, CAC, CACIB, BOB, BIG IV. místo a tímto splnila podmínky pro zadání titulu Junior šampion.
Atrey Lady Dorotte byl přihlášen do třídy mladých a získal V1, CAJC a Nejlepší mladý. Moc blahopřejeme!
Přihlášeno bylo sedm berňáčků, ale Amálka a Adélka Lady Dorotte bohužel nedorazily, protože se rozhodly hárat, tak jim budeme zase držet palce příště.
Vítězka plemene Audrey Lady Dorotte

Sourozenci Atrey a Audrey v kruhu

Více fotek z výstavy v galerii Audrey a Atreye.17. 5. 2009
Štěňátka dnes byla celý den venku a pěkně si to užila. Dorotka oslavila své čtvrté narozeniny. Všechno nejlepší, Dorotko!
Přidávám pár fotek do galerie štěňat a do Dorotčiny galerie.
Dorotčin dort

Agnes Dorotce s dortíkem pomohla


10. 5. 2009
Zatímco naše malá štěňátka tento víkend chodili navštěvovat zájemci, naše o rok starší štěňata mi udělala velkou radost. Aron Lady Dorotte v sobotu 9. 5. získal na mezinárodní výstavě v Bratislavě V1, CAJC, BOB a dnes zvítězil na barvářských zkouškách honičů v Brně - Blučině, získal I. cenu a titul CACT. Bráškovi Atreyovi Lady Dorotte I. cena utekla jen o dva body a umístil se ve II. ceně. Moc blahopřeji oběma majitelům, je to nádherný výsledek!
BZH Blučina - bernští honiči (zprava): Aron Lady Dorotte, Atrey Lady Dorotte, Agatha z Moravských hájů

Aron - I. cena, CACT


Aron - MVP Bratislava - V1, CAJC, BOB

Více na stránkách Aronka - aronek.blog.cz2. 5. 2009
Zatímco naše štěňátka a honičky hlídal manžel, já s dcerou jsem dneska strávila příjemný den na mezinárodní výstavě psů v Praze Letňany. Vystavovaných bernských honičů zde bylo sedm a dva se přišli podívat. Krásní byli opravdu všichni. Naše holky Lady Dorotte - Amálka, Adélka, Audrey - se vystavovaly spolu opět ve třídě mladých, všechny obdržely hodnocení výborná a vynikající posudky. CAJC si tentokrát odnesla Adéla Lady Dorotte. Moc blahopřejeme! Protože jsme nepředváděly, výstavu jsme si opravdu užily s honiči a jejich milými pány. Fotky všech zúčastněných ušáků najdete na rajčeti - zde!
Bernská smečka

Adéla Lady Dorotte - V1, CAJC26. 4. 2009
Radost nám nedělají jen prckové od B, ale i naše áčková větší štěňata. Včera naši chovatelskou stanici prezentovaly na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích tři sestry Audrey, Amélie a Adéla Lady Dorotte. Všechny se vystavovaly ve třídě mladých, takže vyhrát mohla bohužel jen jedna. Všechny tři se líbily a získaly hodnocení výborná. CAJC (již druhé čekatelství na Českého junior šampiona) a titul Nejlepší mladý si odnesla největší z nich, Audrey Lady Dorotte. Moc blahopřejeme a děkujeme za perfektní prezentaci.

Zleva: Adélka, Amálka, Audrey


Výstavní pohodička
Více fotek v galerii Audrey.


Více o štěňátkách z vrhu B v rubrice Štěňata - zde.


10. 4. 2009
Přejeme krásné Velikonoce a děkujeme všem za přáníčka!
Nově velikonoční fotky v galerii štěňat Arona a Alberta.
Dorotka nám udělala velkou radost úžasnou velikonoční nadílkou ušáčků. Porod proběhl stejně jako loni - 63. den, bez komplikací, doma, v klidu, bez pomoci veterináře. Vzhledem k velikosti jejího bříška jsem se sice obávala početnějšího vrhu, ale narodilo se 7 půlkilových cvalíků. Štěňátka jsou všechna standartně vybarvena, bez chybičky či vady. Dorotka je skvělá máma se spoustou mléka a s velkým nasazením štěňátkům masíruje bříška a pečuje o ně.

9. 4. 2009
Po velmi neklidné noci se Dorotka často venčí, nejí, stále hrabe a má stahy. Porod bude jistě brzy.


8. 4. 2009
Dorotka má v obvodu přes bříško neuvěřitelných 92 cm, je v 61. dnu březosti. Od odpoledne se již připravuje na porod, je neklidná, zrychleně dýchá.

9. 1. - 5. 4. 2009

19. června 2009 v 12:05
5. 4. 2009
Dorotka je v 58. dni březosti, poctivě odpočívá, už tolik nejí a my se připravujeme na příchod štěňátek. Očekáváme je do pěti dnů.
Dorotka - 57. den březosti
Více fotek v galerii - zde.


2. 4. 2009
Dorotce zbývá do porodu už jen pár dní.
Dorotka na procházce s kamarády
55. den březosti
Více kulatých fotek v galerii - zde.


29. 3. 2009
Zatímco Dorotka si hoví v nově postavené porodní bedničce s bříškem plným štěňátek, její první štěňátka nám dělají velkou radost. Včera její syn Aron nezahálel, získal na národní výstavě v Nitře V1, CAJC, BOB. Moc Aronkovi a jeho majitelům blahopřejeme!

Aronek s poháry - CAJC, BOB


Aron na NITRACANIS 28. 3.
Dorotka ve své staré známé porodní bedničce


26. 3. 2009
Dorotka je březí sedmý týden, den 48. Je čím dál tím víc kulatější, hodně odpočívá, těžce dýchá a krmivo se jí vejde do bříška jen po malých dávkách. Krmím pětkrát denně. Střídám granule ANF pro březí feny s vařeným masem a rýží, kam přidávám Calcium citrát, GAG a vitamíny Cado-Vit, aby jí nic nechybělo. O víkendu ji už připravíme porodní bedničku na ležení. Zbývá jí už jen čtrnáct dní, začínáme být zvědaví a zároveň o Dorotku máme trochu obavy.
48. den březosti


46. den březosti

Více fotek v galerii - zde.


18. 3. 2009
Dorotka je březí šestý týden, den 40. Dobrá zpráva pro zájemce o štěňátka: vypadá to, že štěňátek snad bude dost, protože se mi zdá ještě kulatější než minule. Venku to už na ní pozná opravdu každý, o jejím mateřství nemůže být pochyb. V tomto věku by měla být štěňátka velká asi 6 cm a měla by mít již hotové vnitřní orgány.
Více fotek v galerii - zde.


11. 3. 2009
Dorotka je právě v polovině březosti. Má už za sebou to mateřské období ranních nevolností a ublinkávání, nyní chodí také častěji čůrat a má stále velký hlad (krmím už třikrát denně po menších dávkách). Začíná pomalu přibírat, je širší hlavně v hřbetu. Dnes padal déšť se sněhem a já byla překvapená, jak se jí zvětšil objem hrudníku, když jsem jí už nemohla dopnout pás na suchý zip na pláštěnce. Zatímco Agneska venku nadšeně lítá a dovádí s pejsky, Dorotka je jako vyměněná, neběhá, sedá si a otráveně čeká, kdy už konečně půjdeme domů a ona si zase bude moci lehnout na gauč. Je to přeci budoucí maminka a ona ví nejlépe, co je pro ni dobré.
Více fotek v galerii - zde.
8. 3. 2009
Doporučuji se podívat na www.cruftslive.tv, sleduji již čtvrtý den, ale dnes večer bude závěr BIS, už se těším na exkluzivní podívanou.

3. 3. 2009
Albert se našel! Sláva! Dnes 3. března ráno Bertíčka našla panička, kterak míří k domovu. Strávil venku dva dny a dvě noci, nic zlého se mu nestalo a sám našel cestu domů. Šťastní páníčci ho vykoupali od bahna, nakrmili a teď takhle krásně spinká...

Dne 1. 3. 2009 se ztratil roční bernský honič Albert Lady Dorotte v lesích pod hradem Choustník v Plané nad Lužnicí. Má tetovací číslo v uchu 499. Pokud by o něm někdo něco věděl, dejte prosím vědět zoufalým majitelům na tel: 720 411 930 nebo mně. Držíme palce, aby se Bertíček brzy našel!

28. 2. 2009
Včera jsem s dětmi vyrazila na Petřín, mají totiž tenhle týden prázdniny, ale kvůli chřipce a Štěpánkovým antibiotikům jsme místo na horách zůstali v Praze. Malý výlet se nám ale povedl, na Petříně nás hned hlasným vytím přivítal budoucí otec našich štěňátek Lenss. Právě se vracel z procházky domů a byl opravdu rád, že nás vidí. Seznámil se s Agneskou a doufal, že jsme přijeli za stejným účelem jako minule (ale marně). Než jsme došli k bludišti, naše honičky se pěkně proběhly i začuchaly po zajíčcích.
Dorotka a Agnes na Petříně

Foto s Lenssem na památku


Moc děkuji za nové fotky Arga, je z něho moc pěkný pejsek, více foto v jeho galerii - zde.26. 2. 2009
Dorotka je březí už dvacet dní a hormonální změny způsobují, že je mazlivější, žravější, po ránu někdy trpí žaludeční nevolností a pozoruji, že má výrazně jemnější a hebší srst. Na sono vyšetření se letos nechystáme, nechci ji zbytečně stresovat. Loni nám ultrazvukem sice potvrdili březost, ale počet štěňat odhadli na tři, měl to být prý malý vrh. Vyrobili jsme tedy menší porodní bednu a nakonec měla Dorotka úctyhodných devět štěňat. Jsme moc zvědaví, kolik jich tam bude letos, necháme se na Velikonoce překvapit.
Včera ve vzduchu konečně zavonělo jaro a sluníčko krásně hřálo, tak jsem s dětmi i honičkami vyrazila na příjemnou vycházku na Vyšehrad. Foto na rajčeti - http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Vysehradska_vychazka_25._2._2009/
Dorotka na Vyšehradě
U rotundy sv. Martina
Agnes u kostela sv. Petra a Pavla


18. 2. 2009
Naše Dorotka sice čeká štěňátka teprve jedenáct dní, ale už se velmi změnila, je na sebe opatrná, neběhá, neskáče a stále se dožaduje jídla. Dostává dost dvakrát denně, ale všude za mnou chodí, vyčítavě mi kouká do očí a bouchá o zem plastovou miskou na krmení. Agnes ale nebere na maminku žádné ohledy a stále by si s ní chtěla jen hrát.
Napadl nám zase sníh, ze kterého má Agneska obrovskou radost a dovádí tak, že i Dorotka na chvíli zapomene na zodpovědné chování budoucí matky a nechá se strhnout ke hře ve sněhu.
K příležitosti prvních narozenin panička Audrey Lady Dorotte a Barunky založila stránky věnované těmto dvěma psím slečnám - bardotte.blog.cz.
Dorotka

Skotačení ve sněhu


Přidávám ještě fotky z oslavy narozenin u Amálky a Adélky Lady Dorotte. Děkujeme za fotky, více najdete v jejich galerii. Už se na ty krásné holky moc těším na výstavě v Praze.
Čekání na dort
S kuřecím dortíčkem a dárečky
Amálka a Adélka
Amélie


15. 2. 2009
Agnes a její oslava prvních narozenin...
Kuřecí dortíček
Agneska a její narozeninový dort
Agnesce s dortíčkem pomohla Dorotka
Mňam, ten byl dobrý
Všechno nejlepší, Agnesko!


Albert a jeho oslava narozenin...
Bertíkův pudinkovotvarohový dortíček

Děkujeme majitelům Bertíka za fotky, více v galerii.


14. 2. 2009
Přejeme všechno nejlepší k ročním narozeninám našim prvním valentýnským štěňátkům! Atreyovi, Aronovi, Albertovi, Argovi, Agátě, Amálce, Adélce, Agnes a Audrey přejeme, aby dělali stále spoustu radosti svým majitelům a jim také děkujeme za příkladnou péči o ně i skvělou prezentaci na výstavách.


9. 2. 2009
O víkendu proběhla v Brně mezinárodní výstava, které se zúčastnila tři štěňata z naší chovatelské stanice. Gratulujeme majitelům a mám velkou radost, protože všichni obdrželi hodnocení výborná.
Aron Lady Dorotte - V1, CAJC
Atrey Lady Dorotte - V2
(Bráškové si to prohodili a BOB si odnesl jejich tatínek Edward Bencilla.)
Audrey Lady Dorotte - V1, CAJC
Všichni tři sourozenci jsou již čekatelé na českého Junioršampiona.
Sobota: Aron Lady Dorotte - výborný 1, CAJC, Edward Bencilla - BOB
Neděle: Audrey Lady Dorotte (vlevo) - výborná 1, CAJC

Aronek s medailí
Audrey s medailí

8. 2. 2009
Dne 7. 2. byla Dorotka nakryta. Ženichem je Lenss Moravia Bray - V1, CAJC, CAC, CACIB, BOB, Klubový vítěz mladých, Junior šampion.
Krytí proběhlo hladce, svázáni byli 20 min. Chystáme se ještě v pondělí na překrytí. Více v rubrice Krytí.
S Lenssem po krytí


30. 1. 2009
Aktualizovaná rubrika Akce pro honiče.

27. 1. 2009
O víkendu jsme opět obnovili stránky, protože nám je kdosi zrušil.
Naše Dorotka se pomalu připravuje na hárání a začíná už některé pejsky zajímat. Počítám, že za měsíc by mohlo dojít ke krytí, protože plánujeme štěňátka.
V pondělí nás velmi potěšila milá psí návštěva s naším štěnětem Audrey Lady Dorotte a Barunkou. Byla jsem moc zvědavá, jestli tahle naše nejvyšší kráska zhubla, protože to bylo jediné, co jí bylo na minulé výstavě vytknuto. Ještě by to tedy trošku chtělo, ale snaha byla vidět. Je to pěkná, velká, urostlá fenka, která nepostrádá eleganci. Měla jsem trochu strach, aby Audrey nepřerostla, je ale po hárání a do maxima 57 cm jí ještě kousek chybí, tak to vypadá dobře. Venku bylo krásně a tak jsme i chvíli trénovaly na výstavu v Brně, která ji brzy čeká. Předvádí se opravdu skvěle, je moc šikovná. Mám z ní velkou radost, nejen já, ale hlavně její panička.
Audrey
Portrét Audrey
Agnes Lady Dorotte, Dorotte Lady Alison, Czudla Stříbrný permoník a Audrey Lady Dorotte

Více fotek v galerii Audrey.


11. 1. 2009
Atrýsek se svým prvním pohárem a medailí. Více fotek v galerii.9. 1. 2009
Dnes proběhla v Olomouci národní výstava psů a mám radost, že se jí zúčastnila i dvě štěňata z naší chovné stanice - bráškové Atrey Lady Dorotte a Aron Lady Dorotte. Oba krásní kluci obdrželi hodnocení výborná. Atrey - V1, CAJC, BOB, BIG 4. místo. Aron - V2. Oběma moc gratulujeme a děkuji naší poradkyni chovu pí. Heriánové za zaslání fotek z výstavy a také blahopřejeme švycké krásce Connie a bernské Arance k úspěchu.

Atrey
Aron
Bráškové s paní rozhodčí Dvořákovou.


Naši honiči se v kruté zimě hřejí ve slušivých oblečcích...
Dorotka s Agneskou bruslí

Dorotka na ledě


Aron na ledě
Adélka v oblečku
Amálka v oblečku
Barunka (nahoře) a naše Audrey (dole)
 
 

Reklama