Aktuality 2010

AKTUALITY

3. prosince 2010 v 17:53

25. 12. 2010
2011
Dora a Agnes v zimě 2010
Děkujeme majitelům našich štěňat a všem psím přátelům za milá vánoční přání! Všichni naši pejsci prožívají Vánoce v kruhu milované rodiny, jen po Barušce zůstalo prázdné místo. Stále věříme, že se objeví.
3. 12. 2010
Baruška se stále nenašla, ztratila se 28. 11. po 15. hodině od svého domu v Ruzyni. Barbara není útěkářka, je zvyklá běhat navolno a má denně dostatek pohybu. Je poslušná a stále udržuje se svou paničkou kontakt, i v lese na naháňce nezmizí na větší vzdálenost. Zdá se nám divné, že by využila příležitosti a utekla brankou ze zahrady. Kdo ví, co se stalo a kam běžela. Brzy však začal padat první sníh a mohla ztratit stopu.
Díky lidem, kteří reagovali na letáčky o její ztrátě, je stále naděje, že je naživu. Byla viděna 28. 11. v Nebušicích a 1. 12. prý pobíhala na Ruzyňské ulici a nenechala se chytit. Je tedy šance, že je stále v okolí a kvůli sněhu nemůže najít cestu domů. Snad přespává někde v teple. Nepřestáváme doufat.
Bára
Foto Barbary Lady Dorotte z loňské zimy


Bibi
Takhle odpočívá Bibiana Lady Dorotte po dvoudenní naháňce na Orlíku. Pracovala prý velmi dobře. Majitelé drží palce Barče. Kéž by byla takhle v teple jako její sestřička Bibinka...

9. 10. - 29. 11. 2010

12. října 2010 v 18:54

29. 11. 2010
Nechce se mi věřit, že již druhý den a další mrazivou noc naše štěňátko Baruška prostě není. Ztratila se od svého domova blízko obory Hvězda v Praze. Stále doufáme, že ještě žije a někdo ji má u sebe v teple. Kdybyste ji u kohokoliv zahlédli, podejte, prosím, zprávu její nešťastné rodině, která ji stále hledá (viz. inzerát)...

Ztratila se fenka bernského honiče, slyší na jméno BÁRA. Moc prosíme o jakoukoliv informaci vedoucí k nalezení.
Vysoká odměna!!!
Novákovi - tel. 602 752 524,  jananovakova.jof@seznam.cz
Klubová výstava Litomyšl 11. 9. 2010
Barbara Lady Dorotte
     

Na naháňce v Kouřimi

V neděli 21. 11. jsme přijali pozvání a zúčastnili se naháňky na černou zvěř v Kouřimi na Ostráku. Vypravili jsme se opět na lov s fenkami Dorotte Lady Alison, Agnes Lady Dorotte, Barbarou Lady Dorotte a naše řady posílil další pražský lovecký kamarád Lord Bencilla, zvaný Láďa.
I když bylo zataženo, nepršelo a rádi jsme strávili příjemný den v lese. Po obestoupení leče jsme psy vypouštěli do hustého, rozsáhlého porostu školky, kde byla ukryta zvěř. To bylo něco pro ně! Honiči tam zmizeli a už jsme je téměř neviděli. Terén byl zde nepřehledný, ale slyšeli jsme je stále hlásit. Myslivci byli zvědaví, jak se bernští honiči z lesa vrací, protože měli zkušenost se čtyřmi gaskoňskými honiči, kteří se po naháňce hledali tři dny! Po ukončení naháňky se ale všichni bernští honiči vrátili vpořádku. Pěkně se k nám přidávali již po cestě, když jsme se vraceli k lovecké chatě, kde byl výřad. První přiběhl Láďa, u cesty už čekala Agnes, Barbara se přidala k myslivcům z druhé strany leče a přišla s nimi. Klasicky až k výřadu dorazila Dorotka a hned se dožadovala svačiny.
Ulovila se čtyři prasata a když jsme se všichni sešli v hospodě, dozvěděli jsme se od ostatních myslivců, jak naši honiči hnali kňoura a ani na chvilku se nezastavili. Byli jsme opět pozváni na další naháňky a čím prý bernských honičů přijede víc, tím lépe!
Naháňka Kouřim
Honci se psy, (zleva: Agnes, Láďa, Barbara, Dorotka)

Naháňka Kouřim
Barča u výřadu
Blahopřejeme ICH Audrey Lady Dorotte, která na mezinárodní výstavě v Nitře 20. - 21. 11. získala titul Slovenský grandšampion, 2x CAC, 2x CACIB a BOB.14. 11. se konala schůze klubu švýcarských honičů pod Kunětickou horou. Po schůzi jsme udělali honičům radost i pěknou procházkou a dětem návštěvou Perníkové chaloupky a malé ZOO na Kunětické hoře.
Na Kunětické hoře
Dorotka a Barbara na Kunětické hoře
Na lovu s bernskými honiči

Velmi rádi jsme přijali pozvání a zúčastnili jsme se honu na černou a škodnou zvěř mysliveckého sdružení Šesterák Drevníky. Za ranního svítání jsme v sobotu dorazili na místo srazu, (v kapse potvrzení o složené zkoušce psa z výkonu), s honičkami vybavenými bezpečtnostními reflexními obojky ve složení: Dorotte Lady Alison, Agnes Lady Dorotte, Barbara Lady Dorotte a Dorothea Haniččina zahrádka.
Naháňka byla skvěle zorganizovaná, všichni jsme obdrželi bezpečnostní vesty a dozvěděli jsme se, že se budou lovit pouze mladá prasata (větší se nechávají do chovu). Moje Dorotka asi nedávala pozor, protože hned jako první na mne nahnala srnu, ale dál ji nepronásledovala, podívala se na mě a hned šla hledat dál před námi. Brzy našla dvě laně a pak hnala čtyři kusy jelení zvěře a to už jsem ji slyšela hlásit dost daleko i s Agnes. Mladší Barbara udržovala kontakt na kratší vzdálenost. Honičky prohledávaly blízké i daleké okolí a jejich hluboké hlasy se ozývaly z lesa, průběžně se vracely a znovu a znovu hledaly.
I já si užila opravdu blízkého kontaktu se zvěří, i s prasaty. S jedním jsme si pohlédli úplně zblízka do očí, srdce mi bušilo, prase bylo větší, takže na ně nikdo nestřílel, ale nakonec uhnulo pohledem a odběhlo. V přímém kontaktu s postřelenou černou zvěří byli hned teriéři, kteří se zakousli a nepustili.
Ulovilo se devět prasat a jedna liška. Naháňka se povedla, viděli jsme spoustu zvěře, počasí nám přálo a honiči byli nadšení. Z výřadu jsme vyrazili k místní hospodě, kde se konal myslivecký bál, kterého jsme se rádi zúčastnili. Děkujeme moc na pozvání a těšíme se zase příště...

Naháňka Drevníky 6. 11. 2010
Naháňka Drevníky 6. 11. 2010
Naháňka Drevníky 6. 11. 2010
Naháňka Drevníky 6. 11. 2010Lovecký pozdrav jsme dostali od Bibiany Lady Dorotte z Orlíka. Bibi si v knížecí oboře také užila na naháňce, pořádně si zahlásila i zakousala do živého selete, honila prý prasata s hurónským štěkotem. Že jich tam ale mají, devět hostů střelilo celkem 121 kusů černé zvěře!
Bibi na naháňce
Unavená Bibi po lovu

Bibi na naháňce
Pouhá polovina výřadu


Skvělé zprávy nám přišly od Beneátky Lady Dorotte, která složila barvářské zkoušky honičů v I. ceně s plným počtem bodů! Brzy na to také bravurně dohledala postřeleného jelena.
Gratulujeme k loveckým úspěchům!!!
Více na jejich stránkách: http://bernskyhonic.com/
27. 10. 2010
Slunečná sobota nás tentokrát nalákala do pražské ZOO. I když jsme nebyli zdaleka jediní, koho to napadlo, bylo tam krásně. Dorotka nás doprovázela, ale Agneska měla s dcerou jiný program. Dorotka se nejdříve proběhla navolno kolem Vltavy a pak už jen na vodítku v ZOO nasávala pachy a chovala se slušně. Pouze při setkání s kočkou domácí na cestě si neodpustila hlásit, ale prohnat ji nemohla. V zoologické zahradě jsme potkali spoustu pejsků (čivavy, yorkšírské teriéry, jezevčíka, jack russel teriéra, kokršpaněla, výmarského ohaře hladkosrstého, maďarského ohaře hladkosrstého, pointera, zlaté retrívry, rhódského ridgebacka, azavaka, bobteila, československého vlčáka a nepřehlédnutelné irské vlkodavy, kteří tu měli zrovna sraz). Zajímavé bylo Dorotky setkání s tygrem, který na ni útočil, naštěstí jen přes sklo. Přestože je Dorotka velmi sebevědomá fenka, před tygrem si úplně jistá nebyla. Nejvíc se jí ale líbily nutrie, které vydržela dlouho pozorovat.
Fotky ze ZOO a z tréninku agility zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/S_Dorotkou_v_ZOO/
V ZOO
12. 10. 2010
Podzim máme moc rádi a pokud sluníčko svítí, vyrážíme na rodinné výlety. Samozřejmě i s naší Dorotkou a Agnes.
Ralsko
Dorotka na zřícenině hradu Ralsko

Ralsko
Agnes a Dorotka na vyhlídce Amálka pod Ralskem

Více fotek z výletu na Ralsko zde: http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Ralsko/

Tvrz CuknštejnDorotka na tvrzi Cuknštejn

Tvrz Cuknštejn
Dorotka v lese na Kraví hoře


V sobotu 9. 10. se konala mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. Naší chovatelskou stanici zde výborně reprezentovaly čtyří fenky: Audrey, Beneátka, Bibiana a Barbara, které všechny obdržely známku výborná.
Tituly získaly:
Audrey Lady Dorotte ve třídě šampionů V1, CAC, CACIB, BOB,
Barbara Lady Dorotte ve třídě pracovní V1, CAC, res. CACIB,
Bibiana Lady Dorotte ve třídě mladých V1, CAJC.
Blahopřejeme!
MVP České Budějovice - V1, CAJC
Bibinka s kokardou CAJC


11. 7. - 11. 9. 2010

11. července 2010 v 20:50


11. 9. 2010 Klubová výstava švýcarských honičů v Litomyšli

Výstavu posuzovala paní Lenka Frnčová, přihlášeno na ni bylo 42 honičů a 18 honičů na bonitaci. Tuto podívanou jsem si nenechala ujít, i když jsem musela nechat doma svou smutnou háravou Dorotku. O strakaté nápadníky by tu rozhodně nouzi neměla.
Já se těšila na setkání s našimi štěňaty a jejich majiteli, kterých tu bylo přihlášeno 6, ale Berenika ze stejných důvodů jako její maminka Dorotka nemohla přijet. Všechna naše štěňata obdržela známku výborná, 3 mladé fenky (Barbara, Beneátka a Bibiana Lady Dorotte) úspěšně prošly bonitací a všichni mají moc pěkné posudky. Gratulujeme! Náš favorit CH Aron Lady Dorotte (loňský klubový vítěz a letošní vítěz celé speciální výstavy KCHŠH) tentokrát neměl svůj den a nechtělo se mu běhat, byl z toho jen res. CAC ve třídě vítězů. CH Audrey Lady Dorotte získala ve třídě vítězů výborná 1, CAC a Bibiana Lady Dorotte ve třídě pracovní obdržela výborná 2, res. CAC.
S dcerou jsme také přijely pořídit bonitační fotky pro klub a dcera opět nafotila celý průběh výstavy. Fotografie všech vystavovaných psů s popisky najdete zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_svycarskych_honicu_v_Litomysli_11._9._2010/
Klubová výstava Litomyšl 11. 9. 2010
CH Aron Lady Dorotte

Klubová výstava Litomyšl 11. 9. 2010
CH Audrey Lady Dorotte

Klubová výstava Litomyšl 11. 9. 2010
Bibiana Lady Dorotte

Klubová výstava Litomyšl 11. 9. 2010
Beneátka Lady Dorotte

Klubová výstava Litomyšl 11. 9. 2010
Barbara Lady Dorotte
28. 8. 2010 Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi

Na výstavu jsem se jela podívat tentokrát bez mojí Dorotky, protože začala hárat, ale přeci jen jsem si zavystavovala...
Počasí se nám v sobotu nevydařilo, pršelo a když přestalo, mokrá tráva k naší tradiční procházce podél Jizery také nelákala. Před námi bylo asi padesát psů a čekání bylo dlouhé. Těšila jsem se, že se pak pokochám krásnými honiči v pohybu, připravila jsem si fotoaparát a nutno přiznat, běhu jsem si moc neužila. Paní rozhodčí Hana Ahrens (A) nechala každého psa v kruhu běžet jen jedno kolečko a to i přesto, že se v pohybu vůbec nepředvedl. Posuzování bylo překvapivé a polovina berňáčků si z výstavy odnesla jen VD. Já jsem tu předvedla naši loveckou kamarádku Dorotheu Haniččina zahrádka, protože její páníček nemohl přijet. Tato milá fenka se předvedla perfektně a tímto splnila podmínky chovnosti a ještě jsme přivezly páníčkovi medaili. Gratulujeme! Také jsem se tu potěšila našimi štěňaty Audrey, Berenikou, Beneátkou Lady Dorotte a malým vnukem Apachem. Krásné štěňátko Apache Lady Bardotte (syn Arona Lady Dorotte) tu měl svou úspěšnou výstavní premiéru! Všechny přítomné švýcarské honiče jsem vyfotografovala a na rajčeti si můžete fotky prohlédnout, ale samozřejmě i stáhnout, bude-li se vám fotka hodit a udělá vám radost. Fotky zde: http://dorotte.rajce.idnes.cz/MVP_Mlada_Boleslav/
Apache Lady Bardotte
Apache Lady Bardotte - třída štěňat - Velmi nadějný 1

MVP Mladá Boleslav
Audrey Lady Dorotte - třída šampionů - výborná 2, res. CAC, res. CACIB

Dorothea Haniččina zahrádka
Dorothea Haniččina zahrádka - třída pracovní - výborná 1, CACPrázdniny jsou už pomalu pryč. Zatímco moje děti si jich užívaly, já měla moc práce a musela jsem zůstat v Praze. Ilustrovala jsem přírodopis a až nyní jsme vyrazili s manželem na malou dovolenou. Syna jsme odvezli na šermířské soustředění u Rabštejna nad Střelou a tak jsme se v tomto kraji i s honičkami rádi zdrželi. Užili jsme si nádherného počasí a přírody v romantickém kraji plném památek mezi Plzní a Karlovými Vary. Obdivovali jsme tu nejen hradní zříceniny, ale užili jsme si i lesů plných hub. Navštívili jsme také majitele našeho štěněte Bondyho Lady Dorotte, kteří nedaleko bydlí. Z Bondyho vyrostl krásný a impozantní pes a má se přímo skvěle. Naše holky na návštěvě hledaly Bondyho kamarádku kočku, která byla naštěstí před našimi davičkami bezpečně zavřená, takže vše dobře dopadlo. Fotky z výletu: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Prazdniny_v_okoli_reky_Strely/
Prázdniny v okolí řeky Střely 2010
Dorotka a Agnes v Rabštejně nad Střelou

16 měsíců
Bondy Lady Dorotte

Prázdniny v okolí řeky Střely
Dorotka a Agnes před zámkem Nečtiny


Po návratu domů jsme s Janou, majitelkou Barbary Lady Dorotte, navštívily zbytek štěňátek Amálky a Aničky v CHS Hvězda z Větrníku. Štěňátka jsou právě k odběru a tak postupně odchází do nových rodin, ale pokud chcete pejska, neváhejte, ještě máte šanci, jsou skutečně krásní! Fotky štěňátek: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_CHS_Hvezda_z_Vetrniku_II/
Albrecht Hvězda z Větrníku (syn Adély Lady Dorotte)
Albrecht Hvězda z Větrníku (syn Adély Lady Dorotte)
11. 8. 2010
Štěňátka bernských honičů CHS Hvězda z Větrníku (vnoučata naší Dorotky) budou k odběru již koncem srpna! Některá jsou ještě volná. Více informací u chovatelky MBA Marianny Boučkové, tel: 602 223 484 a na www.hvezdazvetrniku.cz.
Albert
Albert

Adam
Adam

Barnabáš
Barnabáš

Bonifác
Bonifác

Albrecht
Albrecht

V neděli jsme s dcerou navštívily kamarádku Mariannu a fenky z našeho chovu Amálku a Adélku (Aničku) Lady Dorotte, které jsou nyní pyšnými maminkami. Byla to úžasná podívaná na dovádějící, krásná a milovaná pětitýdenní Amálčina a šestitýdenní Aniččina štěňátka. Malí ušáci tu mají možnost berzbariérového přístupu francouzským oknem přímo z domu do zahrady a díky tomu se lehce učí i čistotnosti. Zatímco Marianna každé své štěňátko pozná a volá na něj jménem, já jsem s tím měla v tak velké smečce trochu problém. Pokusily jsme se pro lepší orientaci společně pořídit každému štěněti fotky v postoji z obou stran a portrét. Některým štěňátkům nedělalo problém postát téměř ve výstavním postoji, jiná, zvláště ta mladší, nepostála ani vteřinku. Jak se nám to povedlo, si můžete prohlédnout na rajčeti: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_CHS_Hvezda_z_Vetrniku/ a také v galerii Dorotčina vnoučata.
1. 8. 2010
Opět jsme byli trénovat v obůrce s honičkami. Tentokrát se jich tu sešlo pět, počasí bylo deštivé a honičky se na lov vybavily značným naparfémováním prasečím trusem. Bachyně je potom sice necítila, my bohužel ano. Cesta s honičkami autem byla pak nezapomenutelným zážitkem.
V obůrce
Smečka bernských honičů před obůrkou (zleva): Agnes Lady Dorotte, Dorothea Haniččina zahrádka, Dorotte Lady Alison, Bibiana Lady Dorotte, Barbara Lady Dorotte19. 7. 2010
Dnes jsme byli v oboře s naší Dorotkou, jejími dcerami Agnes a Barbarou Lady Dorotte a Dorotheou Haniččina zahrádka. Vyzkoušeli jsme si, jak naše honičky pěkně hlásí, i jak se chovají v přímém kontaktu s bachyní. Podívejte se na video...
NVP Mladá Boleslav

Vypravila jsem se opět na jednu z tradičních prázdninových výstav v MB. Doprovázela mě dcera se svým fotoaparátem a tentokrát jsem přihlásila i naši Dorotku. Těšila jsem se hlavně na setkání s Dorotčinými štěňaty a jejich majiteli. Přihlášeno jich bylo pět z osmi bernských honičů: Bondy ve třídě mladých, Beneátka ve třídě mladých, Barbara v mezitřídě, Bibiana do třídy pracovní, ale bohužel ji přeřadili k sestře do mezitřídy, protože pracovní certifikát přišel těsně po uzávěrce, Audrey byla přihlášena do třídy otevřené a maminka Dorotka do třídy vítězů.
Zahájení výstavy začalo opravdu nevalně. Některým cestu zkomplikovaly silné bouřky a naše štěně Bondy Lady Dorotte měl ještě problémy se vstupem na výstavu kvůli očkování. Přestože byl Bondy včas před výstavou přeočkován kombinovanou vakcínou, jeho veterinář zapomněl do očkovacího průkazu toto zapsat do kolonky IV. - Vakcinace proti vzteklině a napsal tento záznam pouze do rubriky VIII. - Jiné vakcinace. V kolonce IV. měl Bondy záznam o očkování proti vzteklině tedy jen z loňska, a to ze začátku července 2009. Přestože tato vakcinace byla stará pouze rok a chrání psa dva roky a vzteklina se u nás nevyskytuje, musel tento přeočkovaný pejsek opustit výstaviště a nesměl být posouzen. Snažila jsem se pomoci, ale bylo to ještě horší, vrchní veterinář byl velmi neústupný a nepříjemný. Tak zase jednou byrokracie zvítězila nad zdravým rozumem. Bylo nám majitelů Bondyho moc líto, vážili na výstavu velmi dlouho cestu a zbytečně. Bondymu to navíc moc slušelo a jistě by na výstavě uspěl. Dejte si všichni pozor a pečlivě si zkontrolujte správný zápis ještě v ordinaci!
Bernské honiče na výstavě posuzoval pan rozhodčí MVDr. Vladimír Piskay a všichni naši honiči dopadli skvěle.

Beneátka Lady Dorotte - V1, CAJC, Nejlepší mladý, BOB
Barbara Lady Dorotte - V1, CAC, splněny podmínky k udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION
Bibiana Lady Dorotte - V2, res. CAC
CH Audrey Lady Dorotte - V1, CAC
ICH Dorotte Lady Alison - V1, CAC, Národní vítěz, splněny podmínky k udělení titulu ČESKÝ GRANDŠAMPION

Titul Český Grandšampion získává Český šampion, který zvítězí třikrát ve třídě šampionů / vítězů a získá tak třikrát CAC v této třídě. Dorotka tyto podmínky sice splnila už dávno, ale tento titul je platný od roku 2008 a tak Dorotčina vítězství staršího data nemohla být započítána. Zasloužila se tedy o tento titul až po štěňatech a mě těší, že i ve zralém věku vypadá stále pěkně. Ještě větší radost mám však z úspěchu její dcery, mladé Beneátky, která si prvně zaběhla i v odpoledním finále, jež jsem si nenechala ujít. Moc gratulujeme!
NVP Mladá Boleslav 17. 7. 2010 - V1, CAJC, Nelepší mladý, BOB
Beneátka Lady Dorotte - V1, CAJC, Nejlepší mladý, BOB

NVP Mladá Boleslav 17. 7. 2010 - V1, CAC
Barbara Lady Dorotte - V1, CAC, Český junior šampion

NVP Mladá Boleslav 17. 7. 2010 - V2, res. CAC
Bibiana Lady Dorotte - V2, res. CAC

NVP Mladá Boleslav 17. 7. 2010 - V1, CAC
Dorotte Lady Alison, Barbara Lady Dorotte, Audrey Lady Dorotte

NVP Mladá Boleslav 17. 7. 2010 - V1, CAC, Národní vítěz
Národní vítězka Dorotka

NVP Mladá Boleslav 17. 7. 2010 - V1, CAJC, Nelepší mladý, BOB
Vítězka plemene Beneátka ve finále11. 7. 2010
Na návštěvě u Amélie a Adély Lady Dorotte
Byly jsme se podívat na vnoučátka naší Dorotky v chovatelské stanici Hvězda z Větrníku. Na pražském Břevnově nás čekalo nádherné bernské nadělení. Obě maminky se pečlivě starají o svá štěňátka, zatím každá ve své bedničce. Jsem zvědavá, co budou dělat, až povyrostou a vzájemně se promíchají. Jsou krásně zbarvená a už teď je vidět, že budou mít dlouhé uši.
Více o všech třinácti štěňátkách na stránkách CHS Hvězda z Větrníku: www.hvezdazvetrniku.cz
Amélie Lady Dorotte se štěňaty
Amélie Lady Dorotte se štěňaty

Amálčina štěňátka
Napapaná štěňátka

Adéla Lady Dorotte se svými štěňaty
Adéla Lady Dorotte se štěňaty5. 5. - 26. 6. 2010

5. května 2010 v 16:20

Speciální výstava švýcarských honičů v Náměšti na Hané 26. 6. 2010

Konala se při oblastní výstavě všech plemen v příjemném prostředí areálu zámku. Švýcarské honiče posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek jako poslední a po výstavě byla ještě bonitace. V kruhu před námi pan Řehánek posoudil 39 různých plemen, celkem 87 psů. Přestože počasí bylo spíše na koupání, pan rozhodčí byl velmi příjemný a profesionální až do konce. Honičů se tu sešlo hodně, 17 bernských a 2 švyčtí. Konkurence byla velká a tak se bylo nač dívat. Pan rozhodčí každého honiče pečlivě prohlédl, kladl důraz na pohyb a eleganci tohoto plemene. Nahlas nás vždy informoval o kladech i drobných nedostatcích jednotlivých psů. Já jsem přijela na výstavu jen jako fotograf bonitace a také se potěšit svými třemi přihlášenými štěňaty. Moje Dorotka mě samozřejmě doprovázela, ale nevystavovala jsem ji, i když jí to stále moc sluší. Tentokrát jsme byly jen fandit a jaké bylo milé překvapení, když právě tyto tři ,,naše děti" se nakonec umístily na stupních vítězů.

Aron Lady Dorotte - Vítěz speciální výstavy psů KCHŠH, V1, CAC, BOB, (splněny podmínky pro udělení titulu Grand šampion)
Audrey Lady Dorotte - Vítězka speciální výstavy, V1, CAC
Barbara Lady Dorotte - Vítězka mladých speciální výstavy, V1, CAJC

Blahopřeji majitelům a mám z takového úspěchu, jako chovatelka, obrovskou radost.
Náměšť na Hané
Švýcarští honiči před zámkem v Náměšti na Hané
Zleva: Dorothea Haniččina zahrádka, Dorotte Lady Alison, Bonny, Barbara Lady Dorotte

Spaeciální výstava švýcarských honičů Náměštˇna Hané 26. 6. 2010 - V1, CAC, BOB, Vítěz speciální výstavy
Vítězové: Barbara Lady Dorotte, Aron Lady Dorotte, Audrey Lady Dorotte, Amarena des gorges de le Lizerne, Bonny

Speciální výstava švýcarských honičů Náměštˇna Hané 26. 6. 2010 - V1, CAC, BOB, Vítěz speciální výstavy
Aron Lady Dorotte - Vítěz speciální výstavy psů KCHŠH, V1, CAC, BOB

Speciální výstava švýcarských honičů Náměštˇna Hané 26. 6. 2010 - V1, CAC, Vítězka speciální výstavy
Audrey Lady Dorotte - Vítězka speciální výstavy, V1, CAC

Speciální výstava švýcarských honičů Náměštˇna Hané 26. 6. 2010 - V1, CAJC, Vítězka mladých speciální výstavy
Barbara Lady Dorotte - Vítězka mladých speciální výstavy, V1, CAJCDodatečně se ještě nesmím zapomenout zmínit o nedávném vítězství Arona a Audrey v konkurenci na mezinárodní výstavě Intercanis Brno 19. 6. 2010.
Aron Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, BOB, Vítěz Brna
Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, splněny podmínky pro udělení Mezinárodního výstavního šampiona C.I.E.

Poslední pejsek, syn Arona, Acki je již v nové milující rodině. A budeme se na něho, i jeho sourozence těšit již brzy na některé z výstav.
Štěňátka se ale právě narodila Aronově sestře Adéle Lady Dorotte, je jich sedm a jsou krásná. Amálce Lady Dorotte se narodí co nevidět. Tato štěňata si můžete prohlédnout a zamluvit na www.hvezdazvetrniku.cz.

Radost mi udělaly také nové stránky Beneátky Lady Dorotte: www.bernskyhonic.com
19. 6. 2010
Zájemcům o poslední Dorotčina štěňátka se musíme omluvit, protože zahraniční krytí posouváme z podzimu až na jaro 2011. Přeci jen jarní odchov štěňat s možností pobytu venku bude pro všechny lepší.
Vybrat si ale můžete již nyní jarní štěňátka od Dorotčiných dětí. Mohu doporučit posledního, výstavně velmi nadějného pejska jménem Acki Lady Bardotte po krásném i pracovně úspěšném Ch. Aronovi Lady Dorotte. Pejsek je právě k odběru, více na www.bardotte.blog.cz.
Acki
Acki

Pokud ale toužíte po opravdu ušaté bernské holčičce, s napětím očekáváme štěňata od sester Adély a Amélie Lady Dorotte. Štěňátka budou po otci Jch. Lenssovi Moravia Bray, který předává nejen velmi dlouhé uši, ozdobu bernských honičů (viz. naše, po všech stránkách úspěšná štěňata z vrhu B po něm). Štěňátka by se měla narodit již příští týden v CHS Hvězda z Větrníku, více na www.hvezdazvetrniku.cz.16. 6. 2010
Mezinárodní barvářské zkoušky konané 12. 6. na Orlíku měly největší účast bernských honičů. Přihlášeno jich bylo sedm z celkového počtu šestnácti účastníků. Z naší chovatelské stanice složily zkoušky tři fenky:
Bibiana Lady Dorotte - I. cena 224 bodů,
Barbara Lady Dorotte - I. cena 206 bodů,
Agnes Lady Dorotte - III. cena 156 bodů.
Mladé roční fenky Bibiana a Barbara v rukou svých majitelů (nemyslivců) předvedly moc pěkný výkon. Agnesku vedla moje šestnáctiletá dcera. Agnes viděla zhaslé prase poprvé a bohužel ji moc nenadchlo, zato s Dorotkou výborně a hlasitě nahání a tak se už těšíme, že si to spolu budou moci zkusit na opravdové naháňce. Je z ní už lovecký pes.
BZH Orlík 12. 6. 2010
Nástup

BZH Orlík 12. 6. 2010
Agnes u kusu

BZH Orlík 12. 6. 2010
Skupinové foto (zleva: Agnes, Dorotka, Dorothea, Bibiana, Barbara)

BZH Orlík 12. 6. 2010
Bibi u předávání cen
9. 6. 2010
V sobotu 5. 6. se konal výcvikový den KCHH v Orlíku nad Vltavou, který organizoval Pavel Burda (výcvikář KCHH Praha). Výcvikový den se opravdu povedl, účast honičů různých plemen byla velká a bernských honičů nevídaná. Celkem se přihlásilo šest bernských honičů. Dorotka doprovodila své tři dcery Agnes, Barbaru a Bibianu Lady Dorotte. Vůdkyní Agnes byla dcera a vyzkoušela si všechny disciplíny, které ji čekají 12. 6. na BZH. Všichni honiči byli šikovní, lovce v sobě nezapřou, i když většina byla vedena nemyslivci. Na Orlíku jsme se s celou rodinou zdrželi i do druhého dne na milé návštěvě u rodiny naší Bibinky. V neděli jsme společně s dětmi i honičkami podnikli prima výlet do okolních lesů a navštívili i Schwanzerberskou hrobku a zámek Orlík. Vůbec se nám zpátky do Prahy nechtělo. Fotky na rajčeti: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_den_Orlik_5._6._2010/
Zatímco jsme trénovali na Orlíku, v sobotu se v Klatovech konala národní výstava psů, na které se vítězkou plemene stala mladá Beneátka Lady Dorotte - V1, CAJC, BOB. Její starší sestra Ch Audrey Lady Dorotte získala V1, CAC, Národní vítěz. Oběma moc gratulujeme!
V1, CAJC, BOB - NVP Klatovy 5. 6. 2010
Beneátka Lady Dorotte - V1, CAJC, BOB

Výcvikový den Orlík 5. 6. 2010
Výcvikový den Orlík - Lavičky, část účastníků

Výcvikový den Orlík 5. 6. 2010
Vypouštění Bibiany na stopě

Výcvikový den Orlík 5. 6. 2010
Barbara s paničkou a panem rozhodčím

Na Orlíku s maminkou Dorotkou a Agnes
Dorotka, Bibi a Agnes před zámkem

Orlík
Dorotka u Schwanzerberské hrobky2. 6. 2010
V časopise PLANETA ZVÍŘAT právě vyšel článek Jana Šimečka (na str. 4) o našem III. SETKÁNÍ HONIČŮ!

30. 5. 2010
Dorotka se mnou navštívila svá první vnoučátka po synkovi Aronovi Lady Dorotte v chovatelské stanici Lady Bardotte. Strávila jsem s ní v Duchcově spolu s Monikou, její rodinou a také spoustou spokojených pejsků příjemné a slunné odpoledne. Dorotka se tu opět shledala se svou dcerou Audrey a já zatím obdivovala a fotila krásná štěňátka. Všechna se opravdu moc povedla, jsou vyrovnaná, baculatá a hravá. Při bližším pozorování je ale každé štěňátko kouzelný originál. Nacházela jsem v nich podobu Aronka i Barunky a moje srdce si získal Apache.
Lady Bardotte
Apache

Lady Bardotte
babička Dorotka s vnoučaty

Lady Bardotte
Atilla

Lady Bardotte
Apache

Lady Bardotte
Acki


Fotky všech štěňátek i v postoji zleva a zprava na rajčeti: http://dorotte.rajce.idnes.cz/Stenata_Lady_Bardotte/
Více informací o štěňatech se dozvíte na bardotte.blog.cz.

Do galerie jsme přidali foto úspěšné Audrey Lady Dorotte, která na výstavě v Litoměřicích získala opět V1, CAC, CACIB. Moc gratulujeme!
Děkujeme majitelům Alberta Lady Dorotte za nové fotky, které jsme také přidali do galerie. Vždy potěší, když víme, že se všem dobře daří a mají je moc rádi.
17. 5. 2010
Dnes oslavila své páté narozeniny naše Dorotka!
5. narozeniny
Všechno nejlepší, Dorotko, máme tě moc rádi!


V neděli 16. 5. se zúčastnili v Bratislavě Dorotčina štěňata Aron a Audrey Central-East European Dog Show. Oba se vrátili domů coby středoevropští vítězové. Moc gratulujeme!
Ch. Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, Vítěz středo-východoevropské výstavy, Šampion krásy Slovenska
Ch. Aron Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB, Vítěz středo-východoevropské výstavy, BOB, Slovenský Grand šampion
Centra-East European Dig Show 16. 5. 2010
Slovenský grand šampion Aron Lady Dorotte


Dorotka s Agnes zatím v neděli doprovodily Štěpánka na loutkařský festival ve Hvězdě, kde se ovšem také vydatně proběhly.
Kašpárkohraní ve Hvězdě
Dorotka, Agnes a Štěpánek na Kašpárkohraní ve Hvězdě

Kašpárkohraní 2010
Dorotka na festivalu

Minulou sobotu jsme byli také v oboře Hvězda, kde jsme se setkali s Barbarou Lady Dorotte a vyzkoušeli si společně stopování prasátka. Panička sehnala kůži i spárky.

V Praze se konala zajímavá akce Aero Pes Fest, kde naše honičky nesměly chybět a tak v neděli vzorně zhlédly film v kině Aero. Na dětském psím odpoledni potom stály jako modelky ve výtvarné dílně přímo na pódiu. Děti zde vytvářely hýbací pejsky a Dorotka s Agnes byly focené, filmované, dětmi vydatně hlazené a vůbec obdivované, a tak si to v kině také užily.
Aero pes fest 2010
Dorotka s Agnes v kině Aero

Aero pes fest 2010
Agnes, Dorotka a Štěpánek před kinem

Aero pes fest 20105. 5. 2010
V naší chovatelské stanici je mnoho novinek. Minulý víkend jsem strávila i se čtyřmi honičkami u kamarádky Marianny (majitelky Amálky a Adélky Lady Dorotte) na chalupě u Českých Budějovic. Původně jsme chtěly navštívit mezinárodní výstavu v Budějovicích, kam byly holky přihlášené, ale Adélka, zvaná Anička, začala hárat dříve a co víc, o víkendu měla zrovna krycí dny. Protože se štěňátka u Amálky a Aničky plánovaly, výstavu jsme pak zkombinovaly i s krytím. Bernské honiče na výstavě posuzoval Ing. Jaromír Dostál a Dorotka se tu setkala se svými štěňaty z vrhu A i B. Všichni dopadli na výbornou, vítězkou plemene se stala maminka Dorotka - V1, CAC, CACIB, BOB ve třídě šampionů, Amélie Lady Dorotte dostala V1, CAC, res. CACIB a Bibiana Lady Dorotte získala V1, CAJC a měla zde i svou výstavní premiéru!
24. 4. 2010 MVP České Budějovice - V1, CAC, CACIB, BOB
ICH Dorotte Lady Alison - V1, CAC, CACIB, BOB

24. 4. 2010 MVP České Budějovice - V1, CAC, res. CACIB
Amélie Lady Dorotte - V1, CAC, res. CACIB

24. 4. 2010 MVP České Budějovice - V1, CAJC
Bibiana Lady Dorotte - V1, CAJC


Po výstavě nás čekala cesta na krytí s Aničkou za prvním psem, který ovšem nebyl schopen fenku nakrýt. Zkusily jsme jet za ním ještě i druhý den, ale nic. Jely jsme tedy za druhým mladým psem, který o fenku nejevil vůbec žádný zájem. Anička přitom měla svůj nejlepší den (i podle veterinárních testů krve a stěru). Je to smutné, ale vypadá to, že krycí pes je asi vzácnost. Nezbývalo mnoho času a tak jsme se večer rozjely do Prahy za třetím, již osvědčeným psem, veteránem Lenssem, který bez problémů fenku nakryl. Škoda jen, že ten ideální den D ztratila se psy, kteří nekryjí. Nyní držíme Aničce palce, aby měla kupu krásných ušatých štěňátek.

1. května se v Praze konala mezinárodní výstava psů, kam jsem se přišla podívat na Dorotčina štěňata, která mi opět udělala obrovskou radost. Posuzoval portugalský rozhodčí Oliveira Rui, berňáčků se tu sešlo hodně a velmi se mu všichni líbili. U všech třech fenek z mého chovu vyzdvihl typické úzké elegantní hlavy s nízko neseným uchem. Z mladých vyrovnaných sester Beneátky a Barbary bylo těžké vybrat, nakonec hodnocení dopadlo následovně:
Barbara Lady Dorotte - V1, CAJC
Beneátka Lady Dorotte - V2
Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, CACIB
1. 5. 2010 MVP Praha
Vítězové v kruhu o BOBa:
BOB získal krásný Acki CAJC, Agni CACIB, Barbara Lady Dorotte CAJC, Audrey Lady Dorotte CACIB

MVP Praha 1. 5. 2010
Barbara a Beneátka Lady Dorotte


Moc blahopřejeme, v konkurenci, jaká je nyní v Čechách mezi bernskými honiči, úspěch vždy potěší.


Dorotka je ve svých čtyřech letech už super babička

Aron Lady Dorotte je pyšným otcem krásných sedmi štěňat, která už prokoukla v CHS Lady Bardotte.
Bond Lady Dorotte je od 8. 4. 2010 již na Slovensku chovným psem a co víc, má za sebou i první úspěšné krytí fenky z Košic.
Mám opravdu radost, že pejsci z naší CHS Lady Dorotte bez problémů kryjí!
1 rok
Bond Lady Dorotte (více fotek v jeho galerii)


Adéla Lady Dorotte (Anička) čeká štěňátka od 25. 4. 2010, otcem je Lenss Moravia Bray.
Amélie Lady Dorotte čeká štěňátka od 3. 5. 2010, otcem je také Lenss Moravia Bray (u obou krytí jsem asistovala a držím palce, aby fenky zabřezly). Více v CHS Hvězda z Větrníku.

Nové fotky v galerii Bonda, Barbary, Beneátky, Bibinky, Audrey, Amálky.


2. 1. - 2. 5. 2010

22. ledna 2010 v 19:37


2. 5. 2010
Děkujeme moc panu Janu Šimečkovi za krásné fotky ze třetího setkání švýcarských honičů, které si můžete prohlédnout v galerii Akce pro honiče.
foto - Jan Šimeček
Adéla Lady Dorotte

foto - Jan Šimeček
Amélie Lady Dorotte

Lenss a Dorotka
Lenss a Dorotka (rodiče)

foto - Jan Šimeček
Dorotka a její dcera Berenika

foto - Jan Šimeček
Bibinka, Bruno a jejich otec Lenss

foto - Jan Šimeček
Berenika Lady Dorotte


III. Setkání honičů

17. dubna nám počasí přálo, sluníčko svítilo a tak úspěšně proběhlo i naše setkání honičů v pražské Hostivaři. Sešlo se jich opravdu hodně, smečku šestnácti bernských honičů oživil i jeden honič švycký. Nejdříve jsme se společně vyfotili a pak teprve jsme honiče vypustili. Ti se pak proháněli po louce i v lese, vraceli se a zase odbíhali. Majitelé honičů si popovídali, děti pohrály a honiči se pořádně vydováděli. Na sraz přišel i fotograf psů Jan Šimeček, jehož fotkami se budete moci potěšit na mých stránkách příště.
Sešli se tu desetiletí honiči senioři ve výborné formě, i honiči mladí, které čekají letos i první výstavy, měli si tu možnost vyzkoušet předvedení v pohybu i v postoji a já si tak trochu zahrála na rozhodčí a vyzkoušela, jestli na sebe honiči nechají sáhnout od cizího a prohlédout i zoubky. Všichni to zvládli perfektně a tak nezbývá, než jim držet na výstavách palce. Všichni účastníci dostali na závěr pamětní list ze setkání a samolepky.
Přeji hodně radosti s našimi ušatými kamarády a už se těším na další setkání s nimi.
Fotky mojí dcery si můžete prohlédnout na rajčeti - zde (http://vikagnes.rajce.idnes.cz/Setkani_svycarskych_honicu_17._4._2010/)
Společné foto
Účastníci setkání (zleva: Amélie Lady Dorotte, Adéla Lady Dorotte, April Lady Alison, Cecilka Stříbrný permoník, Zorro z Českého lesa, Agnes Lady Dorotte, Bora Od Punkvy, Lord Bencilla, Dorotte Lady Alison, Bibiana Lady Dorotte, Berenika Lady Dorotte, Lenss Moravia Bray, Barbara Haniččina zahrádka, Dorothea Haniččina zahrádka, Bruno Lady Dorotte a Arina z Českého lesa)

Daucus a Bruno
Foto Jan Šimeček - Daucus Olaska a Bruno Lady Dorotte

Společné foto
Společné foto


Výcvikový den Lady Dorotte

Hned po srazu honičů, 18. dubna, čekala naše pražská štěňata ještě další akce - příprava na barvářské zkoušky honičů (BZH). Výcvikový den pro nás připravil majitel ,,naší" Beneátky Lady Dorotte, pan M. Fúleky, který je i vrchni rozhodčí BZH. Moc děkujeme jemu a celé jeho rodině za perfektní výcvikový den, cenné rady, pohoštění a příjemný čas strávený v lese na Červeném Hrádku.
Nejdříve jsme byli v obůrce a vyzkoušeli reakci psů na divočáka. Nejlépe reagovaly mladé roční feny Barbara a Beneátka, Barbara nejen štěkala, ale i kousala pletivo. Starší zkušené fenky, které v lese nahání a hlásí, na prase za plotem již neštěkaly (jsou zvyklé chodit do zoo a chovat se slušně). Po stopách šly ale všechny, vyzkoušeli jsme si i odložení s výstřelem a chůzi u nohy. Nyní víme, kde kdo má přidat a hlavně jak na to. Přestože fenky zkoušky na chovnost nepotřebují, pokusí se na BZH zabojovat, i když pro městské, lovecky nevedené berňačky to není vůbec jednoduché.
Na výcvikovém dni
Společné foto účastnic (zleva: Amálka, Adélka, Beneátka, Dorotka, Agnes, Barbara)

Na výcvikovém dni
Barbara hlásí prasátko
CH. Aron Lady Dorotte je otcem a naše Dorotka již babičkou! V CHS Lady Bardotte se totiž dne 16. 4. 2010 narodilo 7 krásných ušáčků. Více na http://bardotte.blog.cz/.
Aronova štěňátka - matka Czudla Stříbrný permoník, vrh A
Gratulujeme!!!

12. 4. 2010
Děkujeme majitelům štěňátek Lady Dorotte za krásné zprávičky a fotky. Včera na mezinárodní výstavě psů v Drážďanech získala ,,naše" Audrey V1, VDH, CAC, CACIB, BOB! Sestřičky Amélie a Adéla na národní výstavě v Ostravě se opět sešly v jedné třídě. Vyhrála tentokrát Amálka - V1, CAC a V2, res. CAC obdržela Adélka. Všem moc blahopřejeme!
V1, VDH, CAC, CACIB, BOB - MVP Drážďany 11. 4. 2010
Audrey Lady Dorotte v Německu - V1, VDH, CAC, CACIB, BOB

1. narozeniny
Bibinka se svým narozeninovým dortem, více fotek v galerii Bibinky
9. 4. 2010
Všechno nejlepší svým štěňátkům Bibince, Beneátce, Berenice, Bondovi, Brunovi, Bondymu a Barbaře k prvním narozeninám
přeje
maminka Dorotka
Štěňátka s maminkou4. 4. 2010
Přejeme veselé Velikonoce!
Velikonoce 2010
Barbara na návštěvě s Dorotkou a AgnesSvětová výstava myslivosti

Na výstavu jsme přijely spolu s Janou, majitelkou Barbary Lady Dorotte. Dorotka se prezentovala i se svou dcerou Barbarou v pěkném stánku klubu švýcarských honičů a dvakrát za den se předvedly na pódiu na přehlídce plemen loveckých psů. Výstavu navštívila se svými majiteli také další Dorotčina dcera Beneátka Lady Dorotte, která pak posílila naši skupinu bernských honičů i na přehlídce. Moc jim to spolu slušelo.
Velmi mě potěšil živý zájem o plemeno švýcarského honiče z řad myslivců. Ve stánku jsme se střídaly a tak jsme si jednotlivě mohly prohlédnout i výstavu. Pořídila jsem spoustu fotek z výstavy, které si můžete prohlédnout na rajčeti - zde. Vyzkoušela jsem si střelbu na animovaná prasata v leiserové střelnici a Dorotka pečlivě očuchala všechna preparovaná zvířata.
Světová výstava myslivosti 26. 3. 2010
U stánku klubu švýcarských honičů

Světová výstava myslivosti 26. 3. 2010
Potřebujete něco vědět? Zeptejte se Dorotky!

Světová výstava myslivosti 26. 3. 2010
Dorotka u africké expozice

11 měsíců
Barbara, Dorotka, Beneátka

Na světové výstavě myslivosti 26. 3. 2010
Barbara, Dorotka a Benátka s paničkami


Moc blahopřejeme budoucí šampionce Audrey Lady Dorotte, která v sobotu 27. 3. obdržela již třetí čekatelství na slovenského šampiona - V1, CAC - na národní výstavě v Nitře. Již brzy bude také tetou. Více na www.bardotte.blog.cz.17. 3. 2010
Ve dnech od 21. do 28. března se v Brně bude konat světová výstava vývoje myslivosti a lovectví, která připomene stoleté jubileum světové výstavy z Vídně. Účastní se jí lovci a chovatelé z 25 zemí. K vidění bude od raritních trofejí, uměleckých sbírek s loveckou tématikou, přes výstavu fotografií, až po expozici safari klubů. Uvidíte zde ukázky práce sokolníků, soutěže ve vábení jelenů nebo trubače. Na veletrhu budou poprvé vystaveny vzácné sbírky zbraní z depozitářů mysliveckých muzeí.
Představí se tu kluby loveckých psů s živými zástupci plemen, kteří se každý den budou prezentovat na přehlídce. Také náš klub chovatelů švýcarských honičů zde bude mít svůj stánek. Denně v něm bude některý z členů klubu se svým honičem (honiči) a můžete se ho zeptat na vše, co vás o tomto plemeni zajímá. Já tam budu i se svou Dorotkou v pátek, 26. 3.
Také zvu všechny příznivce honičů již na třetí sraz, který se bude konat 17. dubna v pražské Hostivaři (viz rubrika Akce pro honiče).
11 měsíců
Beneátka Lady Dorotte a jarní tání (více fotek v galerii štěňat)

Aron v Krkonoších
budoucí otec CH Aron Lady Dorotte v Krkonoších10. 3. 2010
Už to víme jistě! Aron Lady Dorotte se prvně stane otcem a z naší Dorotky bude babička již ve čtyřech letech. Moc blahopřejeme Barunce (Czudle Stříbrný permoník) a těšíme se na malé berňáčky CHS Lady Bardotte. Více na www.bardotte.blog.cz.23. 2. 2010
Velké gratulace na Slovensko! Mladý Bond Lady Dorotte získal 19. února na mezinárodní výstavě psů v Prešově krásné ohodnocení. Panu rozhodčímu Štefanu Štefikovi se velmi líbil a obdržel V1, CAJC, BOB, Junior East Winner 2010! Děkujeme moc za zprávy a fotografie. Z Bonda vyrostl opravdu velký krasavec, je to skutečně ,,PAN PES", jak píše jeho majitelka.
Bond Lady Dorotte - CAJC, BOB, Junior East Winner 2010 - na finále se svou handlerkou

Bond se svou šťastnou majitelkou, slečnou Julianou, a pohárem

Více fotek v Bondově galerii...


20. 2. 2010
Foto z narozeninových oslav:
Oslavenkyně Agnes (uprostřed) s maminkou Dorotkou a sestřičkou Bereničkou, více fotek na rajčeti

Amálka a Adélka se svým narozeninovým dortem13. 2. 2010
Přejeme všechno nejlepší k narozeninám našim prvním valentýnským štěňátkům! Aron, Atrey, Albert, Argo, Agáta, Amélie, Adéla, Audrey i naše Agnes oslaví 14. 2. druhé narozeniny!

Svůj valentýnský dárek dostal již dnes mladý šampion Aron Lady Dorotte v podobě sličné nevěsty. Byla jsem požádána o asistenci při krytí, protože pro Arona i pro jeho nevěstu Barunku to bylo poprvé. Vše ale proběhlo hladce, přirozeně, tak jak má. Svázáni byli třináct minut. Všichni nyní s napětím držíme palce budoucí mamince Barunce (Czudla Stříbrný permoník) a jsme moc zvědaví na první štěňátka z tohoto velmi slibného spojení. Více informací a fotek na stránkách bardotte.blog.cz.
Aron a Barunka po krytí
8. 2. 2010
Dne 6. a 7. února se konala dvoudenní mezinárodní výstava psů v Brně - DUOCACIB. Moc blahopřejeme Aronovi Lady Dorotte, který si titul CACIB odnesl opravdu duo a ještě k tomu získal další pohár, stal se totiž českým šampionem!
Aron Lady Dorotte - 2x V1, CAC, CACIB a Český šampion


I přes tuhou zimu u fenek začíná již období jarního hárání a z tohoto důvodu se brněnské výstavy bohužel nemohla zúčastnit přihlášená Audrey Lady Dorotte. Ani u nás doma tomu není jinak, hárat začala i naše Agnes a maminka Dorotka se k ní brzy přidá. S výlety na běžkách si budeme muset dát asi na chvíli pauzu.
S Agnes a Dorotkou na běžkách


První z našich druhých štěňátek, již desetiměsíčních, začala hárat malá Berenička.

Děkujeme za dopisy a fotky majitelům štěňátek a přidáváme nové fotečky do galerií Aronovi, Bondovi, Beneátě a Brunovi.
Bruno Lady Dorotte na rybách

Beneátka Lady Dorotte

Bond Lady Dorotte v Trenčíně - V1, CAJC24. 1. 2010
Včera 23. ledna se zúčastnili mezinárodní výstavy psů ve slovenském Trenčíně bráškové Lady Dorotte.

JCH CH Aron Lady Dorotte - výborný 1, CAC, CACIB
Bond Lady Dorotte - výborný 1, CAJC

Blahopřejeme!
Aron, Bond, Gina
22. 1. 2010
Bernské sněhové zpravodajství...
Agnes a Dorotka na Petříně

Dorotka s Agneskou řádí ve sněhu

Dorotka je opět ve formě a bříško se jí po štěňátkách pěkně stáhlo

Aron Lady Dorotte v lese

Bibiana Lady Dorotte na běžkách

(Nové zasněžené fotky Bibinky v její galerii)
16. 1. 2010
Všichni si nyní užíváme nevídané sněhové nadílky a Dorotka s Agnes mě nadšeně doprovázejí na běžkách, nepamatuji se, že by se i v Praze dalo takhle skvěle běžkovat.
Dorotčina štěňata Audrey a Atrey Lady Dorotte se svými páníky v té záplavě sněhu absolvovali dobrodružnou cestu do Olomouce na národní výstavu psů, která se konala 8. ledna.

JCH Audrey Lady Dorotte - V1, CAC, Národní vítěz
JCH, CH Atrey Lady Dorotte - V1, CAC, Národní vítěz, Český šampion

Moc blahopřejeme a děkujeme majitelkám obou úspěšných ušáků za milé zprávy a fotky (více na jejich stránkách a ve fotogalerii Audrey a Atreye).
NV Audrey Lady Dorotte ve výstavním kruhu

NV Atrey Lady Dorotte ve výstavním kruhuDěkujeme všem pejskařům, honičářům a majitelům našich štěňátek za milá přání a pf!
Adélka a Amálka Lady Dorotte

Berenika Lady Dorotte


Nové vánoční fotky a další přáníčka najdete také v galerii štěňat (Aron, Albert, Amélie a Adéla, Agnes, Audrey, Bibi, Berenika, Bondy).
2. 1. 2010
Je tu začátek nového roku a tak se ještě trochu ohlédnu zpátky, jak nám rok 2009 utekl s honiči. Na jaře nám Dorotka udělala velkou radost sedmi krásnými štěňátky z vrhu ,,B", kterým se dobře daří u svých majitelů a sleduji jejich růst a první výstavní úspěchy. Také štěňata z vrhu ,,A" byla velmi úspěšná na výstavách u nás i v zahraničí. Konaly se první bonitace švýcarských honičů, které úspěšně absolvovala a podmínky do chovu splnila naše štěňata: fenky Audrey, Agnes, Amélie, Adéla a pejsci, kteří ještě složili pracovní zkoušku - Aron v I. ceně s titulem CACT a Atrey ve II. ceně. V létě se naši honiči i s páníky rekreovali, někteří u moře, jiní v horách, a protože jsme zapomněli zveřejnit letní fotky z cest, napravujeme to nyní...
Agnes a Dorotka na cestě do Chorvatska

Honičky s hlavním městem ostrova Korčuly

Agneska a Dora u moře

Agnes a Dorotka na Korčule (více fotek zde)

Albert v Rakousku

Albert v rakouských Taurách

Adéla u moře v Chorvatsku

Amélie v Chorvatsku

Aron v Chorvatsku na ostrově Pag

Aron v Rakousku

Aron v Rakousku


Ráda také vpomínám na příjemný sraz honičů v pražské Hostivaři.
Vánoce jsme oslavili se třemi honičkami, které nadšeně rozbalovaly své voňavé balíčky. Po Vánocích si páníčci pro Barbaru, která u nás byla na hlídání, zase přijeli, ale brzy jsme se společně shledali na vycházce v oboře letohrádku Hvězda, kde se Dorotka proběhla hned se svými čtyřmi dcerami současně. Více fotek z vánočních svátků zde.
Dorotka a Barča rozbalují dárky

Barbara, Amélie, Adéla, Dorotka, Agnes ve Hvězdě


Co nám přinese tento rok se necháme překvapit. Rádi bychom se ještě na jaře a v létě s našimi honičkami věnovali agility aktivitám a na podzim plánujeme zajímavé zahraniční krytí. Byla by to Dorotčina poslední štěňátka a pravděpodobně by se zároveň stala i babičkou.

Vše nejlepší v novém roce 2010
přeje
CHS Lady Dorotte


AKTUALITY 2009


AKTUALITY 2008


 
 

Reklama