Krytí

Disco du Poirchet - vrh C

3. dubna 2011 v 16:58
Naše krásná Dorotka měla vždy pěkná, zdravá a úspěšná štěňátka, z nichž většina se již zařadila do chovu, a tak jsem se rozhodla ještě pro jeden, poslední vrh. Najít u nás pro Dorotku nepříbuzného, krásného a zdravého krycího psa podle mých představ není vůbec jednoduché. Rozhodla jsem se proto najít takového psa v zahraníčí a přivézt k nám novou, zdravou a nepříbuznou krev. Pro naši interšampionku Dorotku jsem vybrala nádherného, urostlého psa, šampiona Francie, který se jmenuje Disco de Poirchet. Disco bydlí v chovatelské stanici des Échos de Belledonne v Savojských Alpách a je to pes s úspěchy nejen výstavními, ale i loveckými, s velmi milou a přátelskou povahou, je to doslova mazel!
Ten pravý krycí den D pro Dorotku byla podle krevního vyšetření na veterinární klinice sobota. Doporučili nám nejlépe sobotu dopoledne, abychom mohli v neděli ještě překrýt. Tak se tedy stalo. V pátek jsme se vydali na cestu a v sobotu 26. 3. 2011 před polednem jsme již ve Francii velmi úspěšně nakryli. V neděli večer měla Dorotka i Disco opět velký zájem a tak došlo k překrytí a opět půlhodinovému svázání.
U pana chovatele Pesentiho jsem měla možnost si prohlédnout jeho velmi pěkné potomky od dvou fen, které si pan chovatel zanechal ve své smečce. Ve Francii se chová hlavně typ vysokonohého elegantního honiče s pěknou kostrou a vynikajícím úhlením.
O Velikonocích bychom již měli podle ultrazvuku vědět, jestli je Dorotka opravdu březí. Štěňátka by se měla narodit ke konci května, k odběru budou asi druhý týden v červenci.
Šampion Francie Disco du Poirchet

Šampion Francie Disco du Poirchet

ICH Dorotte Lady Alison a CH Disco du Poirchet


Disco spolu s Bellou hlásí prase...


Dorotka spolu s Barbarou, Agnes a Dorotheou hlásí prase...

Lenss Moravia Bray - vrh B

8. února 2009 v 16:34
Rozhodla jsem se neopakovat stejné krytí, byť bylo úspěšné. Většina Dorotčiných štěňat z vrhu A míří do chovu (z čehož mám velkou radost), u tak málopočetného plemene je vhodné rozšířit genofond populace. Najít ale vhodného psa pro Dorotku nebylo zrovna snadné. Pátrala jsem tedy i po chovných psech, jejichž majitelé již nejsou v klubu a snad se to i vyplatilo.
Nejdříve jsme se s Lenssem, který je také z Prahy, sešli na Petříně, kam chodí s paničkou každý den na dlouhé procházky. Byla jsem moc zvědavá, v jaké je tento devítiletý pes kondici. Když jsem ho uviděla, nemohla jsem věřit, že je mu už tolik. Vypadá nejvýše na pět let, je štíhlý, zdravý, vysoký, urostlý, má pevné nohy (neprošlápnuté), pevný rovný hřbet (nepronešený), pevné stažené břicho, vypadá opravdu skvěle a dokonce bez šedin (stále má krásně oranžové pálení). Věk přeci jen prověří kvalitu. Je pro mě důležité, že i jeho sourozenci, (o kterých vím) jsou také ve skvělé formě (Lonnie, Lexie a Lee-en).
Lenss kryl jen jednou, v roce 2003 (je otcem Bandiéra a Baknaid). Jeho majitelé jsou v důchodovém věku a neúčastní se už aktivně kynologického dění, kvůli krytí mojí Dorotky uzavřeli smlouvu s klubem o poskytnutí chovatelského servisu, za což jim moc děkuji. Já pak mohla požádat o krycí list a vyšlo to jen tak tak. Ve čtvrtek přišel krycí list a v sobotu 7. 2. jsme úspěšně nakryli. Oba si hned padli do oka, vše proběhlo rychle a přirozeně, svázáni byli 20 min.
Dorotka ještě po Lenssovi toužila a tak jsme 9. 2. radostně překryli, svázáni byli dlouhých 25 min.
Lenss Moravia Bray - V1, CAJC, CAC, CACIB, BOB, Klubový vítěz mladých, Junior šampion.
Dorotka a Lenss po krytí.

Edward Bencilla - vrh A

20. ledna 2008 v 16:58
Ženicha pro Dorotku jsem měla vybraného hned. Padl mi do oka už na první výstavě. Ich. Edward Bencilla je podle mne nádherný, ušlechtilý a vyrovnaný pes, na kterém všechno dokonale ladí: pevná silná kostra, krásná samčí hlava s dlouhým uchem, úžasně tmavé pálení a efektní simetrické plášťové zbarvení, ale hlavně krásný ladný pohyb. Dorotce se Eda taky líbil a na výstavách mu tak trochu drze lezla do stanu a on jí nejen nechal vlézt do své ,,boudičky", ale džentlementsky jí přenechal i svou psí pochoutku. Edward se na výstavách choval vždy důstojně a s grácií jemu vlastní, jako by se pro ně narodil. Dorotku výstavy zas tak moc nebavily a raději by lítala někde venku. Pokud Eda vyhrál CACIBa za psy a Dorotka CACIBa za feny, rozhodčí se rozhodoval, který z nich si odnese BOBa, byl to vždy Edward. Je prostě úžasný! Jestliže se Dorotka na výstavě s Edou nepotkala a CACIBa získal jiný pes, BOBa pak vyhrála Dorotka. Jen jsem doufala, že k sobě Eda s Dorotkou půjdou a poradkyně chovu mi to k mé radosti potvrdila. Ještě než jsem si pořídila bernského honiče, okukovala jsem je na výstavách. Na klubovce v Kutné Hoře roku 2002 se mi nejvíc líbil otec Edwarda Argus von Teichufer. Spojení krásné Agathy Bencilly a Arguse von Teichufera se opravdu povedlo, viděla jsem i Edwardovy brášky. Doufám, že spojení šampiónů Dorotte Lady Alison a Edwarda Bencilly se také vyvede.
Krytí se zdařilo 15.12. 2007, potvrzeno na SONU 9.1. 2008.
14.2. na Svatého Valentýna se nám narodilo devět krásných štěňat, která jsou všechna zadaná, bereme záznamy pozdějšího vrhu "B".

Edwardovy výstavní úspěchy:

Šampion šampionů za rok
2005 - 3. místo 6. skup. FCI
viz.: foto

Český junioršampion
Slovenský junioršampion
Český šampion
Slovenský šampion
Polský šampion
Maďarský šampion
INTERCHAMPION
Čekatelství šampiona Rakouska
Evropský vítěz + BOB 2005
Vítěz střední a východní Evropy + BOB 2004
Klubový vítěz + BOB 2005, 2006
Vítěz speciální výstavy + BOB 2005, 2006
6* Národní vítěz
9* CAJC
40* CAC
26* CACIB
42* BOB

Umístění v VI. skup. FCI:
1. místo-2 krát
2. místo-2 krát
3. místo-1 krát
4. místo-6 krát
5. místo-5 krát

Nominace Cruft's 2007
Nejúspěšnější jedinec výstavní sezóny 2006 za VI. skupinu FCI - 1.místo
BZH III.cena


Rodokmen - Pedigree
Rodokmen - PedigreeRodokmen - Pedigree
 
 

Reklama